/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Fekecancel

Adana Feke Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Feke Kiralık Daire Arayanlara Tercih Kılavuzu

Feke kiralık daire tercih edecekler için, ilçeye dair tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra ilçenin tarihinden coğrafi konumuna kadar birçok konu hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Feke ilçesi, Türkiye’nin en hızlı kentleşen ve gelişen şehirlerinden biri olan Adana’nın bir ilçesidir. Kent merkezinden 122 kilometre uzakta,  1233 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı, 560 metre olarak ölçülmüştür. İlçede hakim ekonomik faaliyet tarımdır. Verimli topraklar, uygun iklim koşulları ile birleştiğinde tarımsal verimlilik bir hayli fazladır. Yerel halkın büyük bir bölümü, pamuk, buğday ve arpa üretiminden geçimlerini kazanır.  Toros Dağı’nın eteklerinde yer alan Feke, esasında Akdeniz Bölgesi’nin kuzey doğu sınırında yer almaktadır. 

 

Feke Kiralık Daire Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Feke kiralık ev arayanların, dikkat etmesi gereken konulardan biri de ilçenin coğrafi konumu ve iklim özellikleridir. Adana’nın en eski yerleşim birimlerinden biri olan Feke’nin doğusunda Saimbeyli ve Sumbas, batısında Yahyalı, kuzeyinde Develi ve yine Saimbeyli, güneyinde ise Kozan ilçesi yer almaktadır. İlçe, Tufanbeyli – Kayseri karayolu üzerinde kurulmuştur ve Kayseri’ye 230 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Feke’nin üzerinde yer aldığı topraklar, son derece engebeli ve dağlıktır. İlçenin %78’i ormanlarla kaplıdır ve iç kesimlere gidildikçe yükseklik artmaktadır. Yerleşim merkezine de ismini veren Feke Dağı’nın ortalama yükseltisi 1828 metredir. Bölgede Akdeniz İkliminden ziyade karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu durumun en büyük nedeni, dağların kıyıya paralel uzanması ve yumuşak bir geçişin yaşanmasına olanak vermemesidir.  

 

Feke Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi 

Feke kiralık konut düşünenler, ilçenin köklü tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Bölgede bilinen ilk yerleşim MÖ.16 yüzyılda Hititler tarafından gerçekleştirilmiştir. Bulunduğu stratejik konum nedeniyle, Anadolu Yarımadası’na önemli giriş kapılarından biri olmuştur. Özellikle İç Anadolu’ya geçişe imkan tanıması sebebiyle, ilçe birçok tüccara ev sahipliği yapmıştır. Hititler’den sonra Perslerin, Makedonların ve en nihayetinde Romalılar’ın eline geçen ilçe 1375 yılında Müslüman bir devlet olan Memlüklüler tarafından ele geçirilmiştir. Bölgenin Osmanlı İmparatorluğu topraklarına 1517 yılında dahil olmuştur. Yavuz Sultan Selim, Mısır Seferinde burayı alarak, Türkmen boylarının ilçede ikamet etmesini sağlamıştır. Bu tarihten sonra Türk toprağı olan Feke, I.Dünya Savaşı’ndan sonra Fransızlar tarafından işgal edilmiştir. 1920 yılının 22 Mart’ın da Fransızlar bölgeden çekilmek zorunda kalınca, ilçe yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur.

 

Feke Kiralık Daire Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi 

01 Şubat 2019 Tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’ndan elde edilen bilgiye göre, ilçede 17.555 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %47.87’si kadın, geriye kalan %52.13’ü erkektir. Nüfusun, cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağıldığı ilçe, 48 büyük mahalleden oluşmaktadır ve köy ya da bucak yerleşimi yoktur.  Bahsi geçen 48 mahalleden dokuzu ise merkezdedir. Feke semt merkezine en uzak yerleşim Çondu Mahallesi’nde kurulmuştur Feke’de kiralık evler, başta merkez mahalleler olmak üzere hemen her yerleşim bölgesinde bulunmaktadır. Fakat Adana Feke kiralık daire arayışını merkezde sürdürmek isteyenler, aşağıda ismi geçen yerleşim noktalarından birini tercih edebilirler:

 

 • Belenköy Mahallesi 
 • Gökçeli Mahallesi
 • İslam Mahallesi
 • Karacaoğlan Mahallesi
 • Karacauşağı Mahallesi
 • Kazancı Mahallesi
 • Keklikçi Mahallesi
 • Sülemişli Mahallesi
 • Yeşil Düşmüş Mahallesi

 

Eğer  Feke kiralık dair arayışınızı bir adım ileriye götürmek isterseniz, ilçedeki emlakçılarla sitemiz üzerinden irtibata geçebilir veya sahibinden Adana Feke kiralık daire ilanlarının yer aldığı listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Feke Kiralık Daire
Adana Feke Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Feke Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İzmir Buca Satılık Tarla
 • İzmir Beydağ Kiralık Daire
 • Amasya Merzifon Harmanlar Mahallesi Günlük Kiralık Daire
 • Balıkesir Ayvalık Altınova Mahallesi Günlük Kiralık Konut
 • Giresun Espiye Sakarya Köyü (Tepeçubuk Mücavir Alan Mahallesi) Satılık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.