Emlakjet

Adana Feke Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Fekecancel
Adanacancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Feke Kiralık Daire Arayanlara Tercih Kılavuzu

Feke kiralık daire tercih edecekler için, ilçeye dair tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra ilçenin tarihinden coğrafi konumuna kadar birçok konu hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Feke ilçesi, Türkiye’nin en hızlı kentleşen ve gelişen şehirlerinden biri olan Adana’nın bir ilçesidir. Kent merkezinden 122 kilometre uzakta,  1233 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı, 560 metre olarak ölçülmüştür. İlçede hakim ekonomik faaliyet tarımdır. Verimli topraklar, uygun iklim koşulları ile birleştiğinde tarımsal verimlilik bir hayli fazladır. Yerel halkın büyük bir bölümü, pamuk, buğday ve arpa üretiminden geçimlerini kazanır.  Toros Dağı’nın eteklerinde yer alan Feke, esasında Akdeniz Bölgesi’nin kuzey doğu sınırında yer almaktadır. 

 

Feke Kiralık Daire Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Feke kiralık ev arayanların, dikkat etmesi gereken konulardan biri de ilçenin coğrafi konumu ve iklim özellikleridir. Adana’nın en eski yerleşim birimlerinden biri olan Feke’nin doğusunda Saimbeyli ve Sumbas, batısında Yahyalı, kuzeyinde Develi ve yine Saimbeyli, güneyinde ise Kozan ilçesi yer almaktadır. İlçe, Tufanbeyli – Kayseri karayolu üzerinde kurulmuştur ve Kayseri’ye 230 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Feke’nin üzerinde yer aldığı topraklar, son derece engebeli ve dağlıktır. İlçenin %78’i ormanlarla kaplıdır ve iç kesimlere gidildikçe yükseklik artmaktadır. Yerleşim merkezine de ismini veren Feke Dağı’nın ortalama yükseltisi 1828 metredir. Bölgede Akdeniz İkliminden ziyade karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu durumun en büyük nedeni, dağların kıyıya paralel uzanması ve yumuşak bir geçişin yaşanmasına olanak vermemesidir.  

 

Feke Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi 

Feke kiralık konut düşünenler, ilçenin köklü tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Bölgede bilinen ilk yerleşim MÖ.16 yüzyılda Hititler tarafından gerçekleştirilmiştir. Bulunduğu stratejik konum nedeniyle, Anadolu Yarımadası’na önemli giriş kapılarından biri olmuştur. Özellikle İç Anadolu’ya geçişe imkan tanıması sebebiyle, ilçe birçok tüccara ev sahipliği yapmıştır. Hititler’den sonra Perslerin, Makedonların ve en nihayetinde Romalılar’ın eline geçen ilçe 1375 yılında Müslüman bir devlet olan Memlüklüler tarafından ele geçirilmiştir. Bölgenin Osmanlı İmparatorluğu topraklarına 1517 yılında dahil olmuştur. Yavuz Sultan Selim, Mısır Seferinde burayı alarak, Türkmen boylarının ilçede ikamet etmesini sağlamıştır. Bu tarihten sonra Türk toprağı olan Feke, I.Dünya Savaşı’ndan sonra Fransızlar tarafından işgal edilmiştir. 1920 yılının 22 Mart’ın da Fransızlar bölgeden çekilmek zorunda kalınca, ilçe yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur.

 

Feke Kiralık Daire Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi 

01 Şubat 2019 Tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’ndan elde edilen bilgiye göre, ilçede 17.555 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %47.87’si kadın, geriye kalan %52.13’ü erkektir. Nüfusun, cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağıldığı ilçe, 48 büyük mahalleden oluşmaktadır ve köy ya da bucak yerleşimi yoktur.  Bahsi geçen 48 mahalleden dokuzu ise merkezdedir. Feke semt merkezine en uzak yerleşim Çondu Mahallesi’nde kurulmuştur Feke’de kiralık evler, başta merkez mahalleler olmak üzere hemen her yerleşim bölgesinde bulunmaktadır. Fakat Adana Feke kiralık daire arayışını merkezde sürdürmek isteyenler, aşağıda ismi geçen yerleşim noktalarından birini tercih edebilirler:

 

  • Belenköy Mahallesi 
  • Gökçeli Mahallesi
  • İslam Mahallesi
  • Karacaoğlan Mahallesi
  • Karacauşağı Mahallesi
  • Kazancı Mahallesi
  • Keklikçi Mahallesi
  • Sülemişli Mahallesi
  • Yeşil Düşmüş Mahallesi

 

Eğer  Feke kiralık dair arayışınızı bir adım ileriye götürmek isterseniz, ilçedeki emlakçılarla sitemiz üzerinden irtibata geçebilir veya sahibinden Adana Feke kiralık daire ilanlarının yer aldığı listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Feke Kiralık Daire
Akkaya Mahallesi Kiralık DaireAkoluk Mahallesi Kiralık DaireBağdatlı Mahallesi Kiralık DaireBahçecik Mahallesi Kiralık DaireBelenköy Mahallesi Kiralık DaireÇandırlar Mahallesi Kiralık DaireÇondu Mahallesi Kiralık DaireÇürükler Mahallesi Kiralık DaireDeğirmenciuşağı Mahallesi Kiralık DaireFeke Kiralık DaireGaffaruşağı Mahallesi Kiralık DaireGedikli Köyü Kiralık DaireGedikli Mahallesi Kiralık DaireGöbelli Mahallesi Kiralık DaireGökçeli Mahallesi Kiralık DaireGürümze Köyü Kiralık DaireGürümze Mahallesi Kiralık DaireGüzpınarı Köyü Kiralık DaireGüzpınarı Mahallesi Kiralık DaireHıdıruşağı Mahallesi Kiralık Daireİncirci Köyü Kiralık Daireİncirci Mahallesi Kiralık Daireİslam Mahallesi Kiralık DaireKaleyüzü Mahallesi Kiralık DaireKaracaoğlan Mahallesi Kiralık DaireKaracauşağı Mahallesi Kiralık DaireKaşaltı Mahallesi Kiralık DaireKayadibi Mahallesi Kiralık DaireKazancı Mahallesi Kiralık DaireKeklikçi Mahallesi Kiralık DaireKırıkuşağı Mahallesi Kiralık DaireKısacıklı Köyü Kiralık DaireKısacıklı Mahallesi Kiralık DaireKızılyer Mahallesi Kiralık DaireKoçyazı Mahallesi Kiralık DaireKonakkuran Mahallesi Kiralık DaireKovukçınar Mahallesi Kiralık DaireMansurlu Kiralık DaireMansurlu Mahallesi Kiralık DaireMusalar Köyü Kiralık DaireMusalar Mahallesi Kiralık DaireOlucak Mahallesi Kiralık DaireOrmancık Mahallesi Kiralık DaireOrtaköy Mahallesi Kiralık DaireOruçlu Köyü Kiralık DaireOruçlu Mahallesi Kiralık DairePaşalı Köyü Kiralık DairePaşalı Mahallesi Kiralık DaireSülemişli Mahallesi Kiralık DaireSüphandere Mahallesi Kiralık DaireŞahmuratlı Mahallesi Kiralık DaireTenkerli Köyü Kiralık DaireTenkerli Mahallesi Kiralık DaireTokmanaklı Köyü Kiralık DaireTokmanaklı Mahallesi Kiralık DaireTortulu Köyü Kiralık DaireTortulu Mahallesi Kiralık DaireUğurlubağ Mahallesi Kiralık DaireYaylapınar Mahallesi Kiralık DaireYerebakan Köyü Kiralık DaireYerebakan Mahallesi Kiralık DaireYeşil Düşmüş Mahallesi Kiralık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.