Emlakjet

Adana Karaisalı Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Karaisalıcancel
Adanacancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Karaisalı Kiralık Daire Tercih Edenlere Özel Emlakjet Rehberi

Emlakjet.com olarak sizlere daha iyi hizmet sağlayabilmek amacıyla ekibimiz sizin yerinize araştırma yapıp edinebileceğiniz tüm bilgileri en ince ayrıntısına kadar bir rehber halinde size sunmaya devam ediyoruz. Karaisalı kiralık daire hakkında sahip olmak istediğiniz tüm bilgilere bu rehber sayesinde erişebilirsiniz. Karaisalı Adana'nın merkez ilçesi olarak doğal alanları ve tarihi mirasları bakımından ön plana çıkar. Geçimlerini çoğunlukla sağladıkları tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin dışında turizm sektörünün de oldukça gelişmiş olduğu görülmektedir. Yemek kültürüyle beraber özellikle Varda Köprüsü ile de turistlerin ilgi odağı olmayı başarıyor.

 

Tarihi Romalılara kadar dayanmaktadır. O dönemlerde Midilli olarak adlandırılan bu ilçe Roma döneminden günümüze kadar gelen kalıntılara ev sahipliği eder. Karaisalı kiralık ev tercihinde bulunanların büyük bir çoğunluğu bu ilçenin tarihi dokusunun etkisinin de bir faktör olduğunun altını çizer. Karaisalı, Adana kent merkezine 50 kilometre mesafede Toros Dağları'nın başladığı noktada yer alır. Karaisalı’nın kuzeyi dağlık, güney bölgeleri ise düzlük alanlardan meydana gelmektedir. İlçenin yüksek noktası Akdağ’dır ve yüksekliği 2400 metredir.

 

Karaisalı Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfusu ve Emlak Piyasası Hakkında Bilgi

Adana’nın ilçelerinden Karaisalı kiralık daire bakmak isteyenler için 2018 nüfus bilgilerine göre toplam nüfus 22.308 kişidir. Bu nüfus bilgilerine göre erkek oranı %51,09 iken ilçedeki kadın oranı %48,91’dir. Karaisalı ilçesine ait toplam konut 14.356 adettir ve hane halkına düşen kişi sayısı 4.36’dır. Ortalama alanı 105 metrekare olan bu ilçede konut kiralarının ortalama fiyatı 529 Türk Lirasıdır.

 

Karaisalı Kiralık Daire Tercihinde Bulunmak İsteyenlere Mahalle Rehberi

Karaisalı’nın toplam 62 adet mahallesi bulunur ve bunlardan 9’u merkezde bulunmaktadır. Merkezde bulunan mahalleleri;

 

 • Aktaş Mahallesi,
 • Güvenç Mahallesi
 • Başkıf Mahallesi,
 • Kapıkaya Mahallesi,
 • Çeceli (Yeni) Mahallesi,
 • Karapınar Mahallesi,
 • Saypınar Mahallesi,
 • Kocaveliler Mahallesi,
 • Saypınar Mahallesi

 

Ve bunlar dışında merkezde bulunmayan Akçalı Mahallesi, Aşağıbelemedik Mahallesi, Altınova Mahallesi, Ayakkıf Mahallesi, Aşağıyirikler Mahallesi, Barakdağı Mahallesi, Beydemir Mahallesi, Bekirli Mahallesi, Bolacalı Mahallesi, Bucak Mahallesi,Çatalan Mahallesi, Çakallı Mahallesi, Çocuklar Mahallesi, Çevlik Mahallesi, Çocuklar Mahallesi, Çorlu Mahallesi, Demirçit Mahallesi, Çukur Mahallesi, Durak Mahallesi, Döşekevi Mahallesi, Emelcik Mahallesi, Eğlence Mahallesi, Fettahlı Mahallesi, Etekli Mahallesi, Gildirli Mahallesi, Filikli Mahallesi, Gülüşlü Mahallesi, Gökhasanlı Mahallesi, Hacımusalı Mahallesi, Hacılı Mahallesi, Kaledağı Mahallesi, Karahasanlı Mahallesi, Karakuyu Mahallesi, Karakılıç Mahallesi, Kırıklı Mahallesi, Kıralan Mahallesi, Kuşcusofulu Mahallesi, Körüklü Mahallesi, Kuzgun Mahallesi, Kuyucu Mahallesi, Merkezboztahta Mahallesi, Maraşlı Mahallesi, Nergizlik Mahallesi, Murtçukuru Mahallesi, Ömerli Mahallesi, Nuhlu Mahallesi, Sarımehmetli Mahallesi, Sadıkali Mahallesi, Tatık Mahallesi, Topkaralı Mahallesi, Topaktaş Mahallesi, Torunsolaklı Mahallesi, Yüzbaşı Mahallesi ve Tümenli Mahallesi’dir. Bu mahallelerden ve en çok tercih edilen mahallelerinden olan Çeceli’deki Karaisalı Çeceli konutları içerisinden size en uygun evi bulabilirsiniz.

 

Karaisalı Kiralık Daire Tercih Edenler İçin İlçenin Tarihi Mekanları

 

 • Altınova köyü yakınlarında bulunan tarihi İpek yolu üzerindeki Kesiri Han,
 • Karaisalı’nın 40 kilometre kuzeydoğusunda bulunan Etekli Mahallesinde bulunan Keçi Kalesi adıyla da bilinen Romalılar tarafından yapılan oldukça yüksek ve etrafında bulunan zindan,
 • Karakılıç mahallesi yakınlarındaki Roma dönemine ait olan Milvan Kalesi,
 • Kızıldağ yaylasındaki Çevlik mahallesi kalesi,
 • Karaisalı’nın 35 kilometre kuzeydoğusundaki Barakdağı mahallesinin sınırlarında bulunan Keçi Kalesi’nin ve Barakdağı arasında kalan vadiyi gözetlemek adına Romalılar tarafından yapılmış olan Yanık Kale ve tarihi kalıntılar,
 • Hacıkırı Mahallesi yakınlarındaki yaklaşık 100 metre yüksekliğindeki 1903 yılında Osmanlı İmparatorluğunun Almanlara yaptırdığı ve özgün tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken Varda (Alman)Köprüsü görülmesi gereken bir tren köprüsüdür.

 

Sizler de bu ilçeden kiralık daire sahibi olmak ve binlerce ilan arasından sizin için en uygun olanını bulmak için isterseniz en güvenilir emlakçılardan ya da sahibinden Karaisalı kiralık daire ilanlarına listeleme sayfamızdan ulaşabilir, aradığınız eve kavuşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Karaisalı Kiralık Daire
Akçalı Mahallesi Kiralık DaireAktaş Mahallesi Kiralık DaireAltınova Mahallesi Kiralık DaireAşağıbelemedik Mahallesi Kiralık DaireAşağıyörükler Mahallesi Kiralık DaireAyakkıf Mahallesi Kiralık DaireBarakdağı Köyü Kiralık DaireBarakdağı Mahallesi Kiralık DaireBaşkıf Mahallesi Kiralık DaireBekirli Mahallesi Kiralık DaireBeydemir Köyü Kiralık DaireBeydemir Mahallesi Kiralık DaireBolacalı Mahallesi Kiralık DaireBucak Mahallesi Kiralık DaireÇakallı Mahallesi Kiralık DaireÇatalan Mahallesi Kiralık DaireÇeceli Mahallesi Kiralık DaireÇevlik Köyü Kiralık DaireÇevlik Mahallesi Kiralık DaireÇocuklar Mahallesi Kiralık DaireÇorlu Köyü Kiralık DaireÇorlu Mahallesi Kiralık DaireÇukur Köyü Kiralık DaireÇukur Mahallesi Kiralık DaireDemirçit Mahallesi Kiralık DaireDöşekevi Mahallesi Kiralık DaireDurak Köyü Kiralık DaireDurak Mahallesi Kiralık DaireEğlence Köyü Kiralık DaireEğlence Mahallesi Kiralık DaireEmelcik Mahallesi Kiralık DaireEtekli Köyü Kiralık DaireEtekli Mahallesi Kiralık DaireFettahlı Mahallesi Kiralık DaireFilikli Mahallesi Kiralık DaireGildirli Mahallesi Kiralık DaireGökhasanlı Mahallesi Kiralık DaireGülüşlü Mahallesi Kiralık DaireGüvenç Mahallesi Kiralık DaireHacılı Mahallesi Kiralık DaireHacımusalı Köyü Kiralık DaireHacımusalı Mahallesi Kiralık DaireKaledağı Mahallesi Kiralık DaireKapıkaya Mahallesi Kiralık DaireKarahasanlı Mahallesi Kiralık DaireKaraisalı Kiralık DaireKarakılıç Mahallesi Kiralık DaireKarakuyu Mahallesi Kiralık DaireKarapınar Mahallesi Kiralık DaireKıralan Mahallesi Kiralık DaireKırıklı Mahallesi Kiralık DaireKocaveliler Mahallesi Kiralık DaireKörüklü Köyü Kiralık DaireKörüklü Mahallesi Kiralık DaireKuşcusofulu Mahallesi Kiralık DaireKuyucu Mahallesi Kiralık DaireKuzgun Köyü Kiralık DaireKuzgun Mahallesi Kiralık DaireMaraşlı Köyü Kiralık DaireMaraşlı Mahallesi Kiralık DaireMerkezboztahta Köyü Kiralık DaireMerkezboztahta Mahallesi Kiralık DaireMurtçukuru Mahallesi Kiralık DaireNergizlik Mahallesi Kiralık DaireNuhlu Mahallesi Kiralık DaireÖmerli Mahallesi Kiralık DaireSadıkali Mahallesi Kiralık DaireSarımehmetli Mahallesi Kiralık DaireSaypınar Mahallesi Kiralık DaireSelampınar Mahallesi Kiralık DaireTatık Mahallesi Kiralık DaireTopaktaş Mahallesi Kiralık DaireTopkaralı Mahallesi Kiralık DaireTorunsolaklı Köyü Kiralık DaireTorunsolaklı Mahallesi Kiralık DaireTümenli Köyü Kiralık DaireTümenli Mahallesi Kiralık DaireYazıbaşı Mahallesi Kiralık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.