/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kozancancel

Adana Kozan Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Kozan Kiralık Daire Arayanlar İçin Yol Rehberi

Hayalinizdeki evi ararken uzun süren araştırmalara son. Emlakjet.com olarak Kozan kiralık daire arayan vatandaşlar için hazırlamış olduğumuz ilçe hakkında genel bilgiler içeren rehberimiz ile birlikte mahalleleri, nüfusu ve konut kira piyasası ile ilgili hazırlamış olduğumuz içeriği sizlerle paylaşıyoruz. Kozan ilçesi, Adana Ovası’nın Yukarı Ova denilen kısmında yer almaktadır. İl merkezine 69 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin kuzeyinde; Yahyalı, Saimbeyli, Feke, batısında; Aladağ, doğusunda; Osmaniye, Kadirli, güneyinde ise Ceyhan, İmamoğlu ilçeleri yer almaktadır. Yüzölçümü 1.690 kilometre olan ilçe, Adana ilçesinde yer alan en büyük iki ilçeden biridir. Türkiye’nin en büyük 25. İlçesi olma özelliği taşıyan Kozan kiralık daire arayışında da ön plana çıkmaktadır. Tarih boyunca önemli uygarlıklara başkentlik yapan ilçe, Osmanlı Dönemi ve Cumhuriyet Dönemi’nde vilayetlik statüsüne kavuşmuştur. 7 adet yerel gazetesi olan ilçe, internet haberciliği konusunda da birçok ilden daha iyi bir durumdadır. İlçe eğitim anlamında da oldukça gelişmiş olup, bölgede Çukurova Üniversitesi’ne bağlı bir yüksekokul bulunmaktadır. Ekonomik anlamda da gelişen ilçenin içerisinde Kozan Organize Sanayi Bölgesi yer almaktadır.

 

Kozan Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçenin İklimi

Tipik Akdeniz ikliminin görüldüğü ilçede kışlar ılık ve yağışlı, yazlar sıcak ve kuraktır. Bitki örtüsünün maki olduğu bölgede, kuraklığa dayanıklı bitkiler yer almaktadır. Yüksek kesimlere gelindiğinde orman bitki örtüsünün görüldüğü bölgede en çok çam, ladin, köknar ağaçları görülmektedir. Kozan kiralık ev arayışında olan vatandaşlar, bu bölgeyi yazlık ev seçiminde de tercih etmektedir. Yayla kültürünün olduğu Adana ilinde Kozan ilçesi önemli bir yer tutmaktadır.  Bu bölgede yer alan Kozan kiralık daire seçenekleri, Toros Dağları’nın yeşili ve temiz havası ile burada yaşayan kişilerin temiz bir havada daha sağlıklı yaşamalarına olanak sağlamaktadır.

 

Kozan Kiralık Daire Arayanlar İçin Konut Fiyat Ortalamaları

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Mart ayı verilerine göre Adana Kozan kiralık daire arayan vatandaşların tercih edebileceği 63 bin 720 konut bulunmaktadır. 7 bin 617 adet iş yerinin bulunduğu ilçede hane başına düşen kişi sayısı oranı 3,72’dir. İlçe genelde yoğun bir yapılaşma olmamakla beraber düzenli imar planlamaları yapılmaktadır. İlçede yer alan konutların ortalama büyüklükleri 147 metrekare olmakla beraber, metrekare başına düşen birim kira fiyatı 4 TL’dir. Ortalama konut kirasının 617 TL olduğu ilçede konut tipine göre kira dağılımı şu şekildedir:

 

 • 2+1: 110 metrekare - 543 TL
 • 3+1: 152 metrekare - 614 TL
 • 4+1: 185 metrekare - 757 TL

 

Kozan Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Mahalle Bilgisi

1865 yılında ilçe statüsüne kavuşan Kozan vatandaşların ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Kozan kiralık daire arayışında olan vatandaşların tercih edebileceği 103 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıca olanları: Karacaoğlan Mahallesi, Türkeli Mahallesi, Çanaklı Mahallesi, Şevkiye Mahallesi, Tavşantepe Mahallesi, Varsaklar Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Ağlıboğaz Mahallesi, Arslanpaşa Mahallesi, Mahmutlu Mahallesi, Güneri Mahallesi, Turgutlu Mahallesi, Hamam Mahallesi, Bağlar Mahallesi, Gazi Mahallesi, Faydalı Mahallesi, Tepecikören Mahallesi, Hacımirzalı Mahallesi, Ferhatlı Mahallesi, Bağtepe Mahallesi, Bucak Mahallesi, Akdam Mahallesi, Ilıca Mahallesi, Acarmantaş Mahallesi, Kızıllar Mahallesi, Arslanlı Mahallesi, Hacıbeyli Mahallesi, Yassıçalı Mahallesi,  Aydın Mahallesi, Yüksekören Mahallesi, Işıklı Mahallesi, Çandık Mahallesi, Kuytucak Mahallesi ve en çok konut aranan sahibinden Kozan Tufanpaşa kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Kozan Kiralık Daire
Adana Kozan Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Kozan Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Bursa Mudanya Ömerbey Mahallesi Satılık Konut
 • İstanbul Arnavutköy Atatürk Mahallesi Satılık Arsa
 • İstanbul Beşiktaş Kuruçeşme Mahallesi Satılık Daire
 • Edirne Edirne Merkez Sarıcapaşa Mahallesi Kiralık Daire
 • Kayseri Sarız Kiralık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.