/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sarıçamcancel

Adana Sarıçam Kiralık Daire Fiyatları

araması için 527 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Sarıçam Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni ev arayışında olan vatandaşlara destek sağlamaya devam ediyor. Sarıçam kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz ilçe rehberine göz atarak, ilçenin nüfusu, mahalleleri, iklimi, coğrafyası, konut kira piyasası ve turizmi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Adana ilinin bir ilçesi olan Sarıçam, 22 Mart 2008 tarihinde ilçe statüsüne kavuşmuştur. İsmini kuzey kısmında yer alan Sarıçam ormanlarında alan ilçenin doğusunda; Ceyhan, batısında; Karaisalı, Çukurova, kuzeyinde; İmamoğlu, güneyinde ise Yüreğir ilçesi yer almaktadır. Batısında Çatalan ve Seyhan barajlarının bulunduğu ilçenin içerisinde İncirlik Üssü yer almaktadır. Sabancı sanayi bölgesi ve Çukurova Üniversitesi’nin bulunduğu ilçe sanayi ve eğitim bakımından da oldukça gelişmiştir.

 

Sarıçam Kiralık Daire Arayışındakiler İçin Ortalama Konut Kira Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2019 Nisan verilerine göre, ilçede 86 bin 570 adet konut ve 13 bin 845 adet iş yeri bulunmaktadır. Adana Sarıçam kiralık daire arayan vatandaşların karşısına çıkan ortalama daire büyüklüklerinin 125 metrekare olduğu bilgisine ulaşılırken, ortalama birim kira değerinin 6 TL olduğu öğrenildi. Ortalama konut kiralarının 720 TL olduğu ilçede, konut tipine göre kira dağılımı ise şu şekildedir: 

 

  • 1+1: 62 metrekare - 608 TL
  • 2+1: 110 metrekare - 637 TL
  • 3+1: 150 metrekare - 780 TL
  • 4+1: 185 metrekare - 1.110 TL

 

Sarıçam Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Mahalle Bilgisi

Sarıçam ilçesi içerisinde yer alan 68 mahallenin 20 adeti merkez bölgede yer almaktadır. Merkez bölgesinde toplam 118 bin 506 kişinin yaşadığı ilçenin nüfusu 2018 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 173 bin 154’tür. Bu nüfusun yüzde 51,06’sı (88 bin 404) erkek, yüzde 48,94’ü (84 bin 750) kadındır. Sarıçam kiralık daire arayışında olanların tercih edebileceği başlıca mahalleler: Balcalı Mahallesi, Yürekli Mahallesi, Çarkıpare Mahallesi, Beyceli Mahallesi, Buruk Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Çınarlı Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Orhangazi Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Osmangazi Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Şahintepe Mahallesi, Sofudede Mahallesi, Yeni Mahallesi, Acıdere Mahallesi, Kızılkaş Mahallesi, Kösefakılı Mahallesi, Küçükbaklalı Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Menekşe Mahallesi, Sarıçam Mahallesi, Ünlüce Mahallesi, Turunçlu Mahallesi, Mustafalar Mahallesi, Yürekli Mahallesi, Yeniyayla Mahallesi, Yarımca Mahallesi, Aflak Mahallesi, Yağızlar Mahallesi, Ayvalı Mahallesi ve en çok konut aranan mahallelerden biri olan Adana Sarıçam Mehmet Akif Ersoy kiralık daire seçenekleri için sizler için hazırlamış olduğumuz listeleme sayfamızı ziyaret ederek, hayal ettiğiniz daireye bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

 

Sarıçam Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Eğitim Bilgileri

Adana’nın nüfusu en kalabalık şehirlerinden biri olan Sarıçam, eğitim imkanları açısından oldukça gelişmiştir. İlçede 27 adet ilkokul ve ortaokul, 25 adet genel öğretim okulu, 25 mesleki ve teknik okulu bulunmaktadır. Adana kiralık daire arayışında olan çocuklu aileler konut tercihlerini kendi çocuklarına uygun olan okulun yakın bir yerden yana kullanabilmektedirler. Bu okullardan başlıcaları: Ata ilkokulu, Avcılar ilkokulu, Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi, Beyceli ilkokulu, Boztepe ilkokulu, Cihadiye İlkokulu, Çatalan Baraj ilkokulu, Egeciuşağı ilkokulu, İncirlik Anadolu Lisesi, Kozanoğlu Lions anaokulu, Kürkçüler ortaokulu, Sevgi anaokulu, Sevim Tekin Anadolu Lisesi, Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İbn - i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cerenli İlkokulu’dur. Sizler de hayalinizdeki evi güvenli ve kolay bir şekilde bulmak istiyorsanız, emlakçıdan ya da sahibinden Adana Sarıçam’da kiralık daire seçeneklerini incelemek için listeleme sayfamıza bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Sarıçam Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.