/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Suluovacancel

Amasya Suluova Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Suluova Kiralık Daire Bakanlar İçin Bölge Hakkında Merak Edilenler  

Suluova kiralık daire arayan ziyaretçilerimiz için EmlakJet ailesi olarak ilçe hakkında bir araştırma yaptık. Bu araştırmada ilçenin kira piyasasından hangi mahallede ev tercih edebileceğinize ve ilçenin nüfusundan coğrafyasına kadar birçok noktaya değindik. Suluova, Amasya’nın ilçelerinden bir tanesidir. Bölgenin yüzölçümü 516 kilometrekareden oluşur ve deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 550 metredir. İlçe, Orta Karadeniz’in iç kısımların yer alır. Bu sebeple hem İç Anadolu Bölgesinin hem de Karadeniz Bölgesinin iklim tipi arasında bir iklimi vardır. Bölgede en çok yağış kış ve bahar aylarında görülür ve kar yağışı çok görülmez. Kar yağışı genelde yüksek kesimlerde görülür. Bölgenin üç kısmı çok yüksekte olmayan dağlarla çevrelenmiştir. İlçedeki en yüksek dağ Akdağ’dır. Tersakan Akarsu ilçedeki önemli akarsular arasındadır. İlçenin dağ etekleri ormanlarla kaplıdır. Güney taraflarında ise neredeyse hiç ormana rastlanılmaz. Bölgedeki yüksek kesimlerde ve ovada çok fazla mera-çayır türleri vardır. Yedikır Barajı ve Derinöz Barajı bölgedeki suni göletlerdendir. 

Suluova Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Nüfus Bilgileri  

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 46.608 kişiden oluşur. Bu nüfusun %49,67’sini erkekler ve %50,33’ünü kadınlar oluşturur. Bölge nüfusu cinsiyete göre eşit bir dağılım göstermiştir. İlçenin 2017 yılına ait nüfusu ise 46.598’dir. Bir yıl içerisinde bölgenin nüfus küçük bir artış göstermiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %0.02’dir. İlçenin nüfus yoğunluğu ise 102’dir. Bu da bölgede kilometrekare başına düşen kişi sayısının 102 kişi olduğu anlamına gelir. İlçe bu oranla Amasya’nın nüfus yoğunluğu en yüksek olan ilçesidir. Siz de bu ilçeden kendisine ait bahçesi olan bir ev arayışında iseniz Suluova kiralık müstakil ev ilanlarına ya da daire ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz. 

Suluova Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Mahalleleri 

Suluova ilçesinin toplam mahalle sayısı 21’dir. Bu mahalleler Cumhuriyet Mahallesi, Bir Eylül Mahallesi, Magosa Mahallesi, Hacıbayram Mahallesi, Cevizdibi Mahallesi, Ata Mahallesi, Saraydüzü Mahallesi, Girne Mahallesi, Beyazıt Mahallesi, Yeni Mahallesi, Hacıhayta Mahallesi, Borsa Mahallesi, Şeker Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Çeltekmadeni Mahallesi, Orta Mahallesi, Eymir Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Fatih Mahallesi, Pazar Mahallesi ve Maarif Mahallesidir. Bu mahalleler arasından Suluova Yeni mahalle kiralık daireler diğer ilçelere göre ön plandadır. Siz de bu mahallelerden birinden ev bakmak için listeleme sayfalarımız üzerinden dileğiniz mahalleyi aratabilirsiniz. 

Suluova Kiralık Daire Fiyatları 

Suluova’daki konut sayısı 19.858’dir. Hane başına düşen kişi sayısı ortalama 3,32’dir. İlçedeki toplam işyeri sayısı ise 2.511’dir. 2019 yılı Mayıs ayı EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki evlerin alanları 126 metrekareden oluşur. Suluova kiralık daire fiyatları ortalama 644 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen birim kira ise 5 Türk Lirasına denk gelir. 

  • 3+1, 128 metrekareden oluşan bir ev kirası 680 Türk lirası olarak karşımıza çıkar. 

Yukarıda belirtilen kiralık daire fiyatları ilçe genelindeki kiralık daireler baz alınarak hesaplanmıştır. Kiralık daire fiyatları yıldan yıla, evin konumundan ya da çeşitli özelliklerinden dolayı değişiklik gösterebilir. Sizin de ev arayışınız hala devam ediyorsa aradığınız ilanlar sitemizde sizleri bekliyor. Amasya Suluova sahibinden kiralık daireler ya da emlakçıdan kiralık daireler için sitemize göz atmanız yeterli. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Suluova Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.