/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Taşovacancel

Amasya Taşova Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Taşova Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçe Kılavuzu  

Taşova kiralık daire ilanları EmlakJet arayıcılığıyla ziyaretçilerimizle buluşuyor. EmlakJet ziyaretçileri ilanlara ulaşmanın yanı sıra ilçe hakkında bilgi sahibi de oluyor. Taşova, Amasya’nın ilçelerinden biridir. İlçenin il merkezine olan uzaklığı 48 kilometredir. Tokat Erbaa ilçesine ise 22 kilometre uzaklıkta bulunur. Bölge arazisi engebeli ve dağlık bir yapıya sahiptir. İlçenin bulunduğu konum itibariyle iklimi geçiş iklimidir. Karadeniz ile İç Anadolu’nun kesişinde yer alması sebebiyle bölgede bu iki bölgenin iklim tipi görülür. Yaz ayları kurak ve sıcak iken kış ayları yağışlı ve ılıktır. Bölgenin ortasında Yeşilırmak geçer. Bu ırmağın suyu baharda artar ve yaz aylarında ise azalır. Tarımda sulamada kullanılan önemli kaynaklardandır. İlçede yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; buğday, üzüm, şekerpancarı, arpa, elma ve tütündür. 

Taşova kiralık daire arayan takipçilerimiz arasında ilçeye turistik amaçlı gelecek olan ziyaretçiler olabilir. Borabay Gölü ilçede dikkat çeken doğal güzellikler arasındadır. İlçeye 15 kilometre mesafede bulunan bu göl muhteşem bir doğaya sahiptir ve gölün çevresinde restoranlar ile konaklama yerleri de mevcuttur. Ayrıca Baraklı Köyünde yer alan Baraklı Şelalesi ilçede çok sayıda ziyaretçi çeken yerlerdendir. Baraklı Şelalesi 8 metre yüksekliğinden akan suları ve şelalenin çevresindeki mesire alanıyla halkın dinlenmek ve keyifli vakit geçirmek için tercih ettiği mekanlardan biridir. Baraklı Kalesi, Alpaslan Müzesi, Uluköy Barajı, Esençay Şahin Yaylası, Tekke Gölü, Destek Barajı ve Gürsu Göleti de bölgedeki dikkat çeken yerler arasındadır. Siz de ilçeye kısa süreliğine bir ziyaret gerçekleştirecekseniz Taşova günlük kiralık ev ilanlarına da listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz.

Taşova Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Demografisi 

İlçenin 2018 yılına ait nüfusu 31.508’dir. Bu nüfusun %48,93’ünü erkekler ve %51,07 kadınlar oluşturur. Bu oranları incelediğimizde ilçenin nüfusunun cinsiyete göre eşit dağılım gösterdiğini söyleyebiliriz. Taşova’nın 2017 yılına ait nüfusu ise 30.369’dur. Bölgenin nüfusu bir yıl içerisinde küçük bir artış göstermiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı da %3,75’tir. Nüfus yoğunluğu 32’dir. Bu da kilometrekare başına düşen kişi sayısının 32 kişi olduğu anlamına gelir. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Taşova da kiralık evler için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli. 

Taşova Kiralık Daire Bakabileceğiniz Mahalleler 

Taşova ilçesindeki toplam mahalle sayısı 7’dir. Bu mahalleler; Yeni Mahallesi, Doğu Mahallesi, Yeşilırmak Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Tepe Mahallesi, Yemişen Mahallesi ve Sanayii Mahallesidir. Amasya Taşova kiralık ev arayışınızda ilçedeki bu mahallelerden birini tercih edebilirsiniz. Bu mahalleler arasından da kiralık ev arayışında en çok tercih edilenleri; Tepe mahallesi, Yemişen Mahallesi ve Yeşilırmak mahallesidir. Ev arayışınızda özellikle tercih ettiğiniz bir mahalle var ise o mahalleyi listeleme sayfalarımız üzerinden kolayca aratabilirsiniz ve ilgili ilanlara EmlakJet sayesinde dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz. 

Taşova Kiralık Daire Fiyatları 

İlçedeki toplam konut sayısı 5.621’dir. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı ortalama 1,53’tür. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçede evlerin alanları yaklaşık 145 metrekareden oluşur. Taşova kiralık daire fiyatları 532 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen kira bedeli 4 Türk Lirasına denk gelir. Bu evlerin kiraları evin sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösterir. Örneğin Taşova eşyalı kiralık ev fiyatları diğer evlere göre daha yüksek olabilir. Ya da evin oda sayısına ve konumuna göre daha farklı kira fiyatlandırmaları ile karşılaşabilirsiniz. İlçedeki ev fiyatlarını daha detaylı değerlendirmek için bir uzmana danışabilir ya da sitemizdeki ilanlardaki ev fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

5 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

29 Temmuz 2020

Taşova Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.