/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Elmadağcancel

Ankara Elmadağ Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Elmadağ Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Elmadağ kiralık daire arayanlar için Ankara sınırlarında yer alan Elmadağ hakkında emlakjet.com olarak ihtiyacınız olabilecek bilgileri derledik. Elmadağ Ankara sınırlarında yer alan bir ilçedir. Nüfusu son verilere göre 43 bin 374 kişi olan Elmadağ’ın yüzölçümü 573 km2, rakımı ise 990 metredir. Şehir merkezine uzaklığı 41 kilometre olan Elmadağ en eski yerleşim yerlerinden biridir ve tarihi eskilere dayanır. Tarihine baktığımızda ilçenin kuruluş tarihi hakkında kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Fakat kaynaklara göre çok eski uygarlıklara yurt olduğunu gösteriyor. Elmadağ sınırlarında Frig ve Lidyalıların yaşadığı bilinmektedir. Öte yandan Perslerin eline geçen milattan önceki yıllara kadar değişik kavimlerin yerleşim merkezi haline gelmiştir.

 

Elmadağ Kiralık Daire Bakanlar İçin Ekonomi Rehberi

Elmadağ kiralık daire arayışı olanlar için ekonomik hayat açısından il ve ülke ekonomisine katkısı büyüktür. Ankara’nın her ilçesi hem büyükşehir hem de ilçe belediyeleri tarafından yatırımlarla ayağa kaldırılmıştır. Elmadağ’a baktığımızda halıcılık, el dokuması kilim, heybe ve çanta yapımı gibi meslekler çok önemlidir. Bu meslek Selçuklu dönemlerinden bu yana günümüze taşınmıştır. Tekke, Akçaali köylerinde, kilim, heybe ve el dokuma çantalar ise Akçaali, Deliler, Hasanoğlan ve Kayadibi köylerinde varlığını koruyan kültür zenginliklerindendir. Elmadağ ilçesinde kurulan barut fabrikası da en eski sanayi kuruluşudur. Elmadağ da müstakil kiralık ev ihtiyacınız varsa da ekonomik faaliyetleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

 

Elmadağ Kiralık Daire Arayanlar İçin Turizm Rehberi

Elmadağ kiralık daire tercih edecekler için ilçenin turizmi hakkında da bilgi vermek istedik. Elmadağ, Ankara açısından turizm potansiyeli yüksek bir ilçe olarak karşımıza çıkıyor. Elmadağ Kayak Merkezi Başkentlilerin yoğun olarak ziyaret ettiği bir bölge. Ankara’nın en yüksek ilçelerinden biri olan Elmadağ’da bulunan kayak merkezi Ankara’nın 17 kilometre güneydoğusunda bulunuyor. Sadece Ankara değil Ankara’ya yakın çevre illerin de ziyaret ettiği ilçede sezon ocak ayının ilk haftasında başlıyor. Ankara Elmadağ günlük kiralık ev arayışı da bu noktada fazla oluyor. Kayak merkezini ziyaret edecek ziyaretçilerin kiralık daire arayışı bulunuyor. Kayak merkezinde 720 kişi kapasiteli 548 metrelik bir adet teleski hizmet veriyor ve pist uzunluğu ise 1 kilometredir. Elmadağ Kayak Merkezi sezon dışında da Ankaralılar tarafından doğa yürüyüşlerinde kullanılıyor. Ve haftasonlarını keyifle geçirmek için uğrak yeri oluyor.

 

Elmadağ Kiralık Daire Arayanlara Mahalle Rehberi

30 mahallesi bulunan Elmadağ kiralık daire arayışı olanlar için bu mahalleler; Yenimahalle Mahallesi, Deliler Mahallesi, Ediğe Mahallesi, Yenipınar Mahallesi, Gümüşpala Mahallesi, Hasanoğlan Bahçelievler Mahallesi, Hasanoğlan Havuzbaşı Mahallesi, Hasanoğlan Fatih Mahallesi,  İsmetpaşa Mahallesi, Yukarıkamışlı Mahallesi, Akçaali Mahallesi, Yeşildere Fatih Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Lalabel Mahallesi, Karacahasan Mahallesi, Kayadibi Mahallesi, Kemalpaşa Mahallesi, Seyitcemali Aşağıkamışlı Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kuşçuali Mahallesi, Muzaffer Ekşi Mahallesi, Süleymanlı Mahallesi, Şehitlik Mahallesi, Taburlar Mahallesi, Tatlıca Mahallesi, Tekke Mahallesi, Üçevler Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi bulunuyor. Ankara Elmadağ TOKİ evleri ilanları da bu noktada en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

 

Elmadağ Kiralık Daire Arayanlara Fiyat Rehberi

Elmadağ kiralık daire arayışı olanlar için Elmadağ’daki konut projelerine ve fiyatlarına dikkat çekmek istedik. Nüfusu hızla artan Elmadağ’da özellikle toplu konut projeleri dikkat çekiyor. Toplu konut projelerinin arttığı bölgede kira piyasasını bilmek kiralık daire kararınızda önemlidir. Sahibinden kiralık daire Elmadağ seçeneklerine baktığımızda ortalama 125 m2 olan ortalama Elmadağ kiralık konut metrekare fiyatı 5 TL iken ortalama konut kirası ise 576 TL’den başlıyor. Siz de emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Ankara Elmadağ ilanlarına göz atabilirsiniz.  

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

Elmadağ Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.