/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ankaracancel

Ankara Kiralık Daire İlanları

araması için 1,754 ilan bulundu
TÜM İLÇELER
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Ankara Kiralık Konut Fiyatları Ne Kadar?
chevron_right
Ankara Kiralık Konut fiyatları 350,00 ile 2.500.000,00 arasında değişmektedir.
 • Ankara Kiralık Daire fiyatları nelere göre değişiklik göstermektedir?
chevron_right
Ankara Kiralık Daire fiyatları evin konumu, büyüklüğü gibi etmenlere göre değişkenlik göstermektedir.

Ankara'da Kiralık Daire Seçiminde En Uygun Semt Önerileri

Nüfus yoğunluğu fazla olduğu için Ankara emlak piyasasının hareketli olduğu şehirler arasında ilk sıralarda geliyor. Buna bağlı olarak da çok fazla Ankara kiralık daire seçeneğinin arasında kaybolmak ve en uygun evin nereden kiralanabileceği konusunda kararsızlık yaşamak mümkün hale geliyor. Bu sebeple Ankara’da yaşayan veya yaşamaya karar veren orta gelirli ailelerin ev kiralayabileceği 5 ilçeyi sizler için araştırdık. Oluşturduğumuz listede bulunan semtler ulaşım imkanları açısından da değerlendirilip listeye eklenmiştir.

1. Sincan: Ankara’da kiraların en uygun olduğu semtlerin arasında Sincan ilk sıralarda yer alıyor. Aynı zamanda Ankara’nın en büyük semtlerinden olma özelliğini de taşıyan Sincan’da ulaşım açısından da gelişim söz konusu. Her ne kadar bazı bölgelerine ulaşım kısıtlı olsa da metro ya da dolmuş kullanarak birçok noktasına kolaylıkla ulaşım sağlanıyor.

Ulaşım avantajlarından bazıları;

 • Eskişehir yolu yakınlarındaki bölgelere otobüs ve dolmuş, Törekent Mahallesi ve Organize Sanayi Bölgesi’ne ise metro alternatifleri bulunuyor.
 • Otobüs ve dolmuşların gitmediği bölgelere de Banliyö trenler ile gidilebiliyor.
 • Sincan-Kızılay hattında giden dolmuş ve otobüslerin güzergahları üzerinde Bilkent ve Hacettepe Üniversiteleri ile ODTÜ bulunuyor.

Ayrıca Ankara Sincan’ın merkez bölgelerinde çeşitli eğitim, hastane, kültür ve sanat imkanı sunan yerlerin sayısı da oldukça fazla. Hem ulaşım hem de ek imkanlar sayesinde Ankara’dan ev kiralamak isteyenlerin tercih ettiği Sincan, kiralık ev fiyatlarının uygunluğu ile de ön plana çıkıyor. Sizde Ankara Sincan kiralık daire seçeneklerini incelemek ve beklentilerinize ve bütçenize uygun olan evi bulabilmek için Emlakjet’in gelişmiş arama özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

2. Dikmen: Dikmen’de metro imkanı bulunmuyor ancak neredeyse her bölgesine dolmuş ile ulaşmak mümkün. Dikmen’de Sokullu ve İlker Mahalleleri, kira fiyatlarının düşük olduğu bölgeler arasında yer alıyor. Çetin Emeç ve Mevlana Bulvarlarında bulunan evlerin kiraları ise biraz daha yüksek. Ayrıca Mevlana Bulvarı yakınlarında ki evlerden 100. Yıl, Çiğdem Mahalleleri ve ODTÜ’ye ulaşım da mümkün.

Dikmen bölgesi aynı zamanda Ankara günlük kiralık daire seçenekleri açısından da yine değerlendirilebilecek bölgeler arasında bulunuyor. Dilerseniz Dikmen ve diğer ilçelerde bulunan Ankara’daki günlük kiralık daire seçenekleri için seçeneklerimizi inceleyebilirsiniz.

3. Cebeci: Ankara’nın yerleşim yerleri arasında en eskilerden olan Cebeci, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü öğrencileri tarafından en fazla tercih edilen bölgelerin başında geliyor. Dikimevi, Kurtuluş ve Kolaj ulaşım imkanlarının gelişmesi açısından en gözde bölgelerden. Çok sayıda sağlık ve eğitim kuruluşunun yer aldığı Ankara Cebeci’nin bölgeleri, Sıhhiye ve Kızılay’a sadece yürüme mesafesinde bulunuyor. Tüm bu özelliklerine ek olarak, Ankara’nın önemli sosyal yaşam merkezlerinden Hamamönü de Cebeci’de yer alıyor. Ankara kiralık daire Cebeci seçeneklerini inceleyerek evinizi bulabilirsiniz.

4. Demetevler: Ankara'da kira fiyatlarının en düşük olduğu semtlerden bir diğeri de Demetevler. Hem kiraların uygun olması hem de birçok noktasına metro ile ulaşım imkanının bulunması sebebi ile en fazla tercih edilen yerlerden oluyor.  Demetevler’in daha güneyine doğru gidildiğinde ise EGO ve SSK bloklarına özel halk otobüsü ile ulaşım alternatifi bulunuyor. Ayrıca Demetevler Vatan Caddesi’nin yakınında yer alan evlere de dolmuş ile ulaşım gerçekleştirilebiliyor.

5. Batıkent: Ankara’nın en gözde semtlerinden biri olan Batıkent’te kira fiyatları çok geniş bir aralıktan oluşuyor. Batıkent Metro İstasyonunun civarında bulunan daireler daha pahalı olmak ile birlikte, yeni gelişen Çakırlar veya Botanik gibi bölgelerde 750 liranın da altında ev seçenekleri bulmak mümkündür. Üstelik bu bölgelerde de dolmuş ve metro imkânı buluyor.

Batıkent’tin sunduğu avantajlardan bir diğeri de gelişmiş sosyal imkanları oluyor. Alışveriş, eğitim, kültür-sanat ve sağlık gibi önemli ve ihtiyaç duyabileceğiniz imkanlara Kızılay’a gitmeye gerek kalmadan Batıkent’te ulaşabilirsiniz. İster emlakçıdan isterseniz de sahibinden kiralık daire Ankara Batıkent seçeneklerini inceleyerek hayalinizdeki evi bulabilirsiniz.

Ankara Kiralık Daire Tercih Edeceklere İl Kılavuzu  

Ankara kiralık daire arayışınızda ülkemizin başkenti olan bu ilde hayallerinizdeki eve bir an önce kavuşmak için ilgili ilanları inceleyebilirsiniz. Bu ilanlara göz atarken de şehir hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz. Ankara, İç Anadolu bölgesinde yer alan ülkemizin 81 ilinden bir tanesidir. Nüfus yoğunluğu bakımından ülkemizdeki en büyük şehirler arasındadır. 01 Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 5.503.985 kişiden oluşur. Bu nüfusun %49,58’ini erkekler ve %50,42’sini kadınlar oluşturur. İldeki nüfus cinsiyete göre eşit dağılım gösterir. Ankara’nın 2017 yılına ait nüfusu ise 5.445.026’dır. İlin yıllık nüfus artış oranı %1,08’dir. İlin ilçeleri arasında nüfus artış oranı en yüksek olanları Çamlıdere, Haymana ve Bala ilçeleridir. Nüfus artış oranın en düşük olduğu ilçeler ise Polatlı, Nallıhan ve Çubuk ilçeleridir. Şehrin nüfus yoğunluğu 215’tir. Bu da Ankara’da kilometrekare başına düşen kişi sayısının 215 olduğu anlamına gelir. 

Ankara Kiralık Daire Arayanlara Eşyalı Daire Seçenekleri 

Eşyalı kiralık daire arayışları son zamanlara artış göstermiştir. Ankara eşyalı kiralık daire arayışları genellikle öğrenciler arasında tercih edilir. İlde Gazi Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Başkent Üniversitesi gibi birçok üniversite bulunur. Bu üniversitede okuyan öğrenciler genellikle okula yakın ve ulaşımı kolay bölgelerden kiralık ev arayışına girerler. Ve çoğunlukla eşyalı daire tutarlar. Şehre kısa süreli bir ziyaret gerçekleştirenler de eşyalı kiralık daire tercih edebilirler. Hemen kullanıma hazır olan bu evler rahatlık ve kişinin zaman kaybetmemesini sağladığı için tercih edilmektedir.  

Ankara kiralık daire arayışınızda eşyalı kiralık daire tutmayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle kira kontratı yapmadan önce evi mutlaka görmelisiniz. İlanda bahsedilen eşyalara ve özelliklere sahip olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bir evde ihtiyaç olabilecek bütün eşyaların olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca eşyaların sağlamlık durumunu ve kullanım ömürlerini incelemelisiniz. Özelikle teknolojik araç ve gereçlerin çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Eşyaların hangi durumda olduğunu ev sahibiyle beraber tespit etmelisiniz. Bunun en önemli sebebi ise hali hazırda zarar görmüş bir eşyayı kiracının eskittiği düşünülerek depozitonun verilmemesi ya da tam tersi olarak kiracının zarar verdiği bir eşyayı kabul etmemesi şeklinde sonuçlanmasından kurtulmaktır. Kiracılar ya da ev sahipleri tarafından ‘Bu eşya yoktu ya da ben geldiğimde zaten kırıktı’ veya olamayan bir eşyayı ‘Bu eşya vardı’ gibi gösterilerek depozito verilmemesi için kurulan bahaneler üzerinden kandırılmak istemezsiniz. Buna ek olarak daireye karar verdikten sonra kira fiyatına dahil olacak unsurları net bir şekilde belirlemelisiniz. Ayrıca eşyalı kiralık dairelerin fiyatının diğer evlere göre daha yüksek olabileceğini hesaba katmalısınız. Çünkü evi kiralarken aynı zamanda eşyaları da kiralıyorsunuz ve bu eşyaların fiyatı da kiraya ekleniyor. 

Ankara Kiralık Daire Tercih Edebileceğiniz İlçeler 

Ankara’nın toplamda 25 ilçesi vardır. Bu ilçeler arasında Ankara kiralık ev arayışında ilin en çok tercih edilen ilçeleri Çankaya, Keçiören, Etimesgut ve Mamak’tır. En pahalı kiralık dairelerin bulunduğu ilçe ve bölgeler; Çankaya, Çayyolu, Ümitköy ve Bilkent yakınları, Eryaman, Batıkent ve Elvankent’tir. En ekonomik kiralık dairelerin bulunduğu ilçeler ise Sincan, Akyurt, Çubuk, Elmadağ, Şerelikoçhisar, Kahramankazan, Polatlı, Cebeci ve Demetevlerdir. Siz de kendi bütçenize uygun olan evlere sitemizden dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz. Bu ilçeler arasından tercih ettiğiniz özel bir ilçe varsa da listeleme sayfalarımız üzerinden istediğiniz ilçeyi aratarak o ilçedeki ilanlara kolayca göz atabilirsiniz.  

Ankara Kiralık Daire Bakanlar İçin İlin Ulaşım Bilgileri 

Şüphesiz ki Ankara kiralık daire arayışında evin bulunduğu bölge ve bu bölgenin ulaşım olanakları büyük önem taşımaktadır. Ankara’dan ev arayışınızda henüz hangi ilçede yaşamak istediğinize karar vermemiş olabilirsiniz. Bu sebeple ilçedeki genel ulaşım olanakları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Ankara İstanbul’a yaklaşık olarak 450 kilometre uzaklıktadır. Bu yolculuk ise karayolu ile ortalama 4 saat 50 dakika sürer. Karayoluyla ulaşımda Söğütözü’nde bulunan Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali ile ulaşım sağlanmaktadır. Ankara’da Eskişehir – Ankara ve Konya – Ankara arasında da demiryolu ulaşımı vardır. şehre ulaşım için karayolunu değil havayolunu kullanmak istiyorsanız şehre havayolu ile ulaşım da mümkündür. 1955 yılında kurulan Ankara Esenboğa Havalimanı Çubuk ile Akyurt ilçelerinin sınırları arasında bulunur. Bu havalimanından hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşlar yapılmaktadır. Havaalanı şehir merkezine 30 kilometre uzaklıktadır ve bu yolculuk 35 dakika mesafededir. Eğer sıklıkla havaalanı kullanıyorsanız havalimanı yakınlarında bir ev bakmayı düşünebilirsiniz. 

Ev arayışınız hala devam ediyor ise size en uygun olan evler EmlakJette sizleri bekliyor. İhtiyaçlarınıza, kriter ve bütçenize uygun olan evi bir an önce bulabilmek için emlakçıdan ya da sahibinden kiralık daire Ankara ilanları sitemizde incelemeyi bekliyor. 

Ankara Kiralık Daire Fiyatları 

Ankara’daki toplam konut sayısı 2.595.775’tir. Bu konutlarda yaşayan ortalama kişi sayısı ise 3,29’dur. Şehirdeki işyeri sayısı ise 321.505’tir. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilde evler ortalama 120 metrekareden oluşur. Ankara kiralık daire fiyatları 1.152 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen kira bedeli 10 Türk Lirasına denk gelir. Bu veriler ilin genelinin ortalama verileridir ve evin sahip olduğu çeşitli kriterlere göre kiralık daire fiyatları değişiklik göstereblir. Bir evin kirasını etkileyen en önemli faktörlerden birisi de dairenin oda sayısı ve metrekaresidir. Ankara 1+1 kiralık daire fiyatı da 1.191 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Evlerin diğer oda sayılarına ve metrekarelerine göre ortalama kira fiyatları ise aşağıdaki gibidir. 

 • 1+0, 36 metrekare bir daire fiyatı 802 TL,
 • 1+2, 85 metrekare bir daire fiyatı 993 TL,
 • 2+1, 90 metrekare bir daire fiyatı 980 TL,
 • 2+2, 135 metrekare bir daire fiyatı 1.922 TL,
 • 3+1, 120 metrekare bir daire fiyatı 1.022 TL,
 • 3+2, 178 metrekare bir daire fiyatı 1.502 TL,
 • 4+1, 180 metrekare bir daire fiyatı 1.805 TL,
 • 4+2, 260 metrekare bir daire fiyatı 2.665 TL,
 • 5+1, 240 metrekare bir daire fiyatı 1.872 TL,
 • 5+2, 308 metrekare bir daire fiyatı 3.089 TL,
 • 6+1, 264 metrekare bir daire fiyatı 2.091 TL ve 
 • 6+2, 350 metrekare bir daire fiyatı 3.070 TL’dir. 
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
İzmir’de ev satma süresi 5 güne iniyo...

İzmir’de ev satma süresi 5 güne iniyo...

7 Aralık 2021

Aşçıoğlu’nun Yeni Projesi Selenium Pa...

Aşçıoğlu’nun Yeni Projesi Selenium Pa...

7 Aralık 2021

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Ankara Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Yalova Yalova Merkez İsmet Paşa Mahallesi Satılık Arsa
 • Aydın Nazilli Şirinevler Mahallesi Kiralık Daire
 • İzmir Çiğli Cumhuriyet Mahallesi Satılık Daire
 • Afyonkarahisar Afyonkarahisar Merkez Nazmi Saatçi Mahallesi Satılık Konut
 • İstanbul Maltepe Gülsuyu Mahallesi Kiralık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.