/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kızılcahamamcancel

Ankara Kızılcahamam Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Kızılcahamam Kiralık Daire Seçimi Yapmak İsteyenlere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Ev kiralarken ilçe hakkında bilmek istediğiniz tüm bilgileri Emlakjet sizler için araştırdı. Kızılcahamam kiralık daire arıyorsanız, ilçe hakkında genel bilgiler, nüfusu, iklimi, ekonomisi, ulaşımı, tarihi ve konut kira piyasasını öğrenebileceğiniz yazımız sizlerle buluşuyor. Ankara ilinin en kuzeyinde bulunan Kızılcahamam 1762 kilometrekarelik yüzölçümüyle ve 975 metrelik rakımıyla Karadeniz ve İç Anadolu Bölgesi arasında köprü görevi görmektedir. İlçe sınırları içerisinde bulunan Sakarya Irmağının kollarından biri olan Kirmir Çayı, Kurtboğazı, Eğrekkaya ve Akyar Barajları ile Ankara’nın içme suyunun büyük çoğunluğu karşılanmaktadır. Kızılcahamam kiralık konut seçimi yapanlar için ilçeye komşu olan ilçeler;

 

  • Doğusunda Çubuk ilçesi,
  • Güneyinde Kahramankazan ve Ayaş ilçeleri,
  • Batısında Güdül ve Çamlıdere ilçesi,
  • Kuzeyinde Karabük, Bolu ve Çankırı illeri bulunmaktadır. 

 

2017 yılı sayımlarına göre nüfusu 32.647 kişi olan Kızılcahamam’da 16.116 kadın, 16.531 erkek yaşamaktadır. 1880 yılından beri ilçe statüsünde bulunan Kızılcahamamın merkezi Pazar beldesi iken 1915 yılında Kızılcahamam merkez olarak belirlenmiştir.

 

Kızılcahamam Kiralık Daire Arayanların Seçim Yapabileceği Mahalleler

Kızılcahamam kiralık daire arayanlar için tercih yapılabilecek seçeneklerin bol olduğu bir ilçedir. İlçenin mahalle sayısı toplam 109’dur. Bu mahallelerin nüfusları en fazla olanlarından bazıları şunlardır; Akçay Mahallesi, Yenice Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi, Salın Mahallesi, Semer Mahallesi, Eğerlibaşköy Mahallesi, Beşkonak Mahallesi, Eğerlidere Mahallesi, Berçinçatak Mahallesi, Eğerlikozören Mahallesi, Çeltikçi Mahallesi, Pazar Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Şahinler Mahallesi, Otacı Mahallesi, Bulak Mahallesi, Kavaközü Mahallesi, Yağcıhüseyin Mahallesi, Yukarıçanlı Mahallesi, Gökbel Mahallesi, Akdoğan Mahallesi, Dereneci Mahallesi, Karaağaç Mahallesi, Süleler Mahallesi, Yanık Mahallesi, Kızılcaören Mahallesi, Uğurlu Mahallesi, Gazi Mustafa Kemalpaşa Mahallesi, İğdir Mahallesi, Hıdırlar Mahallesi, Yakakaya Mahallesi.

 

Kızılcahamam Kiralık Daire Tercih Edecekler İçin İlçedeki Sosyal Yaşam ve Turizm

İlçe sınırları içerisinde Roma döneminden kaldığı bilinen, Türkiye çapında ünlü olan Kızılcahamam kaplıcaları bulunmaktadır. Aynı zamanda Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı, maden suları, tarihi yerleri, termal suları, otelleri, festivalleri ile oldukça turistik mekana sahiptir. Ankara içi ve tüm Türkiye’den gelen ziyaretçiler ile şifalı suları bir şifa merkezi haline gelmiştir. Kızılcahamam ilçesinde bulunan büyük oteller ile Ankara’nın önce gelen kongreleri, toplantıları gibi organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır. Bu organizasyonlar sayesinde hem ilçe ekonomisine katkı sağlanmakta hem de turizm açısından bilinirliği artış göstermektedir. Her yıl Soğuksu Milli Parkı içerisinde düzenlenen ‘’Soğuksu Festivali’’ ile onlarca sanatçı halk ile buluşmaktadır. Festivallere diğer ilçelerden katılanlar için Kızılcahamam günlük kiralık daire seçenekleri oldukça ilgi görmektedir.

 

Kızılcahamam Kiralık Daire Tercih Etmek İsteyenler İçin İlçe Kira Piyasası

Emlakjet 2019 yılı Şubat ayı bölge raporu verilerine göre Kızılcahamam kiralık daire arayanların tercih edebileceği toplam 23.465 adet konut bulunmaktadır. Bu konutlarda hane başına 4,17 kişi yaşamaktadır. Konutların ortalama alanları ise 102 metrekare, ortalama birim kira fiyatları 6 TL’dir. Tercih edeceğiniz semt ve bina tipine göre fiyatlarda değişiklik gösterebilmektedir. Sizde aradığınız evi daha kolay bulabilmek için emlakçıdan veya sahibinden Kızılcahamam’da kiralık daire fiyatları için listeleme sayfamızı detaylı inceleyebilirsiniz. Konut tipine göre kira fiyatları ise şu şekilde;

 

  • 2+1 90 metrekarelik daire kira fiyatı ortalama 628 TL,
  • 3+1 120 metrekarelik daire kira fiyatı ortalama 612 TL’dir.
İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Kızılcahamam Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.