/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çinecancel

Aydın Çine Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Çine Kiralık Daire Bakanlara İlçe Rehberi

Çine kiralık daire tercih edecekler için, işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi konumundan, mahallerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Çine, Ege Bölgesi’nin gelişmiş illerinden biri olan Aydın iline bağlı bir ilçedir. Semt, 880 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve Aydın’ın yüzölçümü bakımından en büyük ilçesidir. Semtin denizden yüksekliği, daha net bir ifade ile rakımı 29 metredir. Menderes Ovası üzerine kurulmuş olan ilçe, verimli toprakları ile tam bir tarım cennetidir. Çine Çayı’nın beslediği ilçede çok çeşitli ürün yetiştirilmektedir. Bölge, ılıman Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Yıllık sıcaklık ortalaması ise 18 derecedir.

Çine Kiralık Daire Seçeceklere İlçenin Kısa Tarihi

Çine kiralık konut düşünenler için hazırladığımız bu yazının ilk bölümünde semtin tarihinden kısaca bahsedeceğiz. Çine ilçesinin bilinen ilk ismi Kıroba’dır. Bir dönem Eskiçine adı ile de anılan ilçe bugün yalnızca Çine ismi ile bilinmektedir. Çine Çayı’nın kenarına kurulmuş olan ilçe, birçok mitolojik efsaneye de konuk olmuştur. Rivayete göre, Tanrıça Athena bu ırmağın çevresinde yaşamaktadır ve derenin akan sularında yüzünü yıkarken yanaklarının eskisinden daha şişkin olduğunu fark etmiş. Elinde bulunan kavalı kızgınlıkla fırlattığında kaval Marsyas’a çarpmış ve Marsyas yetenekle kutsanmış. Marsyas’ı kıskanan Athena ise onun derisini yüzerek, bedenini ırmak haline getirmiş. İşte mitolojiye göre Çine Irmağı bu şekilde oluşmuş. İlçe, yüzyıllar boyunca başka medeniyetler tarafından zapt edilmiştir. Ancak 13. Yüzyıldan beri Türk toprağıdır.

Çine Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Ekonomisi

Bir bölgenin ekonomisi, o coğrafyanın yerleşmesinden emlak piyasasına kadar birçok farklı konu üzerinde etkili olmaktadır. Çine kiralık ev bakanlar da bölge ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmalıdır. İlçede üç sektör aktif olarak işlemektedir : tarım, hayvancılık ve ormancılık. Çine Ovası’nda pamuk, zeytin, tütün ve yer fıstığı yetiştirilmektedir. İlçede meyve ve sebze üretimi de yaygın olarak yapılmaktadır. Tarımsal üretime bağlı olarak gelişen sanayi kuruluşları ilçe merkezinde ve çevresinde faaliyet göstermektedir. Çırçır, zeytinyağı ve sabun fabrikaları yerel halka önemli bir istihdam kaynağı oluşturmaktadır. Bölgenin hızlı kalkınmasının nedenlerinden biri de demiryolu bağlantısının olmasıdır. Yabancı yatırıcımların da ilgisini çeken ilçede doğalgaz gibi enerji kaynaklarının olduğu düşünülmektedir.

Çine Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Nüfus Yapısı

Çine, Aydın kentinin en kalabalık altıncı yerleşim birimidir ve ilçede şehir nüfusunun %4.53’ü yaşamını sürdürmektedir. Bölgede ikamet edenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’ndan edinilen bilgilere göre 49.760’tır. İlçede 24.686 erkek, 25.074 kadın yaşamaktadır. Daha açık bir ifade ile popülasyonun %49.61’i erkek, %50.39’u kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. 2010 yılından itibaren düşen nüfus, 2017 yılı itibari ile artmaya başlamıştır. Bugün nüfusun artış hızı ise %0.49’dur. Aydın Çine kiralık ev arayanlar aşağıda yer alan mahallelerden bir veya birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

 • Hamitabat Mahallesi

 • Cumhuriyet Mahallesi

 • Şevketiye Mahallesi

 • Yeni Mahalle

 • Soğancılar Mahallesi

 • Evciler Mahallesi

 • Akçaova Mahallesi

 • Karakollar Mahallesi

 • Sarıoğlu Mahallesi

 • Mutaflar Mahallesi

Eğer Çine kiralık daire arayışınızı bir adım ileriye götürmek isterseniz, ilçedeki emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Çine kiralık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

9 Ekim 2020

Eminevim'den Yeni Kampanya

Eminevim'den Yeni Kampanya

8 Ekim 2020

Gayrimenkulün Yeşil-Beyazı, Futbolun ...

Gayrimenkulün Yeşil-Beyazı, Futbolun ...

2 Ekim 2020

Çine Kiralık Daire
Aydın Çine Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Çine Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İzmir Buca Efeler Mahallesi Satılık Daire
 • Satılık Konut İmarlı
 • İstanbul Şile Kabakoz Mahallesi Satılık Arsa
 • Ankara Sincan Kiralık Daire
 • İzmir Aliağa Kültür Mahallesi Kiralık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.