/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yenipazarcancel
Aydıncancel

Aydın Yenipazar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Yenipazar Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com olarak konut arayan vatandaşların yanında olarak onlara destek olmaya devam ediyoruz. Yenipazar kiralık daire arayan vatandaşlar, ilçe hakkında genel bilgileri içeren rehberimiz ile birlikte, ilçenin nüfusu, iklimi, coğrafyası, mahalleleri ve konut kira piyasası ile ilgili olarak bilgi edinerek hızlı bir şekilde kararlarını verebilirler.

Aydın ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Yenipazar, İzmir-Denizli karayolu üzerinde yer almaktadır. Madran Baba Dağı’nın Büyük Menderes Vadisi ile kesiştiği noktada yer alan ilçenin kuruluşu 1700’lü yılların sonuna rastlamaktadır. 18. yüzyıla gelindiğinde ise Osmanlı Devleti hakimiyetine giren ilçe Cumhuriyet Dönemi’ne kadar geçen süre boyunca Osmanlı egemenliğinde kalan nadir yerlerden biridir. Cumhuriyet’in ilanından 1957 yılına kadar Bozdağan’a bağlı bir nahiye olan bölge 1957 yılında Aydın iline bağlı ilçe statüsüne kavuşmuştur. Yenipazar kiralık daire tercihinde bulunacak olan kişiler ilçenin kültürel ve birçok temel özellik bakımından tipik bir Anadolu kasabasını andırdığını görmektedirler. Ege bölgesinin tarihi ve kültürel dokusuna Yenipazar ilçesinde yoğun olarak rastlanmaktadır.

Yenipazar Kiralık Daire Tercihinde Bulunacaklar İçin İlçe Ekonomisi

Ekonomisinin büyük bir kısmının tarıma dayandığı ilçede sığır ve koyun besiciliğinin yanı sıra arıcılık faaliyetleri de yapılmaktadır. Ovaları oldukça bereketli olan ilçede modern sulama teknikleri ile verim arttırılmıştır. Meyvecilik ve sebzeciliğin oldukça önemli olduğu ilçede tarıma elverişli araziler meyve ve sebze yetiştiriciliği için ayrılmıştır. İlçede seracılık faaliyetleri de gün geçtikçe gelişmektedir. Yenipazar kiralık daire tercihinde bulunacak olan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda bölgenin incir bakımından oldukça zengin olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Yenipazar’da kiralık ev seçeneklerini inceleyen vatandaşların karşısına çıkan bir diğer ekonomik faaliyet ise hayvancılıktır. İlçede yer alan zengin bitki örtüsü ilçede yapılan arıcılık faaliyetlerini desteklemektedir. Arıcılık faaliyetleri dışında koyun, kıl keçisi gibi hayvan yetiştiriciliğinin de yapıldığı ilçe hayvancılık faaliyetleri açısından da oldukça gelişmiştir. Bölgede yaşayan vatandaşlar hayvancılık ve tarım faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sürdürebilmektedirler.

Yenipazar Kiralık Daire Tercihinde Bulunacaklara Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 12 bin 608’dir. Toplam nüfusun yüzde 48,18’i erkeklerden oluşurken, 51,82’i kadınlardan oluşmaktadır. İlçede son dönemde yaşanan ekonomik gelişmeler dolayısı ile farklı bölgelerde yaşayan vatandaşlar Yenipazar ilçesini tercih etmektedir. Yenipazar kiralık daire tercih edecek olan vatandaşların tercih edebileceği 18 mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Alhan Mahallesi, Alioğullar Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Çavdar Mahallesi, Çulhan Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Direcik Mahallesi, Doğu Mahallesi, Donduran Mahallesi, Eğridere Mahallesi, Hacıköseler Mahallesi, Hamzabali Mahallesi, Hükümet Mahallesi, Karacaören Mahallesi, Karaçakal Mahallesi, Koyunlar Mahallesi, Paşaköy Mahallesi, Yeni Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihinizi Aydın’ın Yenipazar ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Aydın Yenipazar’da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

27 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.