/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Marmaracancel

Balıkesir Marmara Kiralık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Marmara Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak kiralık ev arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Marmara kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Marmara Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Marmara ilçesi, Balıkesir il sınırları içerisinde yer alan Güney Marmara Adaları’nın en büyüğüdür. Marmara kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Akdeniz iklimi etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Marmara kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe mermeri ile oldukça ünlüdür. İlçe ekonomisinin temeli tarım, madencilik ve turizm faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 110 kilometrekare olup oldukça verimli tarım arazilerini bünyesinde barındırmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında zeytincilik ön plana çıkmaktadır. İlçede turizm faaliyetleri kapsamında ise yaz turizmi ön plana çıkmaktadır.

Marmara Kiralık Daire Arayan Kişiler Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 9 bin 870’tir. İlçe nüfusunun yüzde 53,42’sini (5 bin 273) erkek, yüzde 46, 58’ini (4 bin 597) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Marmara kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 14 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Asmalı Mahallesi, Avşa Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çınarlı Mahallesi, Ekinlik Mahallesi, Gündoğdu Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Okullar Mahallesi, Saraylar Mahallesi, Topağaç Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yiğitler Mahallesi ve Deniz Mahallesi’dir.

Marmara Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Bilgileri

İlçe içerisinden kiralık konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin bir diğer önem verdiği konu ise ilçenin eğitim kurumlarıdır. Özellikle çocuk sahibi aileler ilçenin eğitim imkanları hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe eğitim kurumları ve eğitim kadroları bakımından oldukça zengindir. Balıkesir Marmara kiralık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar: 

  • Merkez İlköğretim Okulu: Hürriyet, Marmara Köyü Yolu No:23, 10360 Marmara/Balıkesir. Bu eğitim kurumu hafta içi hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgiler için (0266) 885 50 30 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Avşa İlkokulu: Avşa, 10940 Marmara/Balıkesir. Bu eğitim kurumu hafta içi hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgiler için (0266) 896 18 56 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Balıkesir ilinin Avşa ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Balıkesir Avşa uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Marmara Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.