Emlakjet

Çanakkale Gelibolu Kiralık Daire

araması için 36 ilan bulundu
search
Gelibolucancel
Çanakkalecancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Gelibolu Kiralık Daire Arayanlara Genel Bilgiler

Gelibolu kiralık daire arayışındaki okuyucularımız için ilçe hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz bu araştırmayı hazırladık. Gelibolu, Çanakkale’nin ilçelerinden bir tanesidir. Ülkemizin kuzeybatısında yer alır.

Gelibolu Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Tarihi

Gelibolu tarihi oldukça eskilere dayanır. Bölgenin ilk ne zaman ve kimler tarafından kurulduğu bilinmemektedir. İlçenin eski adı 'Critote'dir. Bölge Keltler tarafından iskan edilmesi sebebiyle Galliopolis adını almıştır. Bu isimin anlamı Keltlerin Şehridir. Bölge adının söylenişi zamanla değişerek Gelibolu’ya dönüşmüştür. Bölge tarihi boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu uygarlıklara Persler, Makedonyalılar, Bergamalılar, Lidyalılar, Bizanslılar ve Romalılar örnek verilebilir. Anadolu’nun Türkleşmesi ile de bölge Türk hakimiyetine girmiştir. İlçe her zaman bulunduğu konum dolayısıyla stratejik bir öneme sahip olmuştur. Osmanlı döneminde denizcilik merkezi olmuştur. Fatih Sultan Mehmet zamanında yaptırılan eserlerin çoğu günümüze ulaşamamıştır. 1915 senesinde de Çanakkale Savaşında bombalanmış ve büyük bir zarar görmüştür. 1920 yılında Yunanlar tarafından işgal edilmiş ve 1922 yılında işgalciler geri çekilmişlerdir. 1926 yılında ise bölge ilçe statüsüne getirilmiştir.

Gelibolu Kiralık Daire Bakanlara Gezi Rehberi

Gelibolu’nun özellikle tarihi yapıları oldukça dikkat çeker. Çanakkale Şehitler Abidesi bu yerlerin başında gelir. Hisarlık Tepesinde yer alan abide Çanakkale Savaşında şehit olan askerler anısına inşa ettirilmiştir. Uzaktan seyredildiğinde M harfini andıran yapı Mehmetçiğe hitaben bu şekilde dizayn edilmiştir. Bir kubbe ve 4 ayaktan oluşan abidenin kubbesi bayrak motifli mozaiklerden oluşur. Anıtın karaya bakan kısmında kara savaşları ve denize bakan kısmında deniz savaşları anlatılır. Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkında da aynı bu abide gibi Çanakkale Savaşında şehit olan askerlerin anısına yapılan anıt mezarlar yer alır. Milli parkta birçok farklı ulustan askerler anılır. Oldukça büyük bir alana yapılmış milli parkı gezmek için tek bir gün yetmeyebilir. Çanakkale Savaşındaki önemli isimlerden biri olan Seyit Onbaşının anıtı da bölgedeki anıtlar arasındadır. Bölgede iki farklı Seyit Onbaşı anıtı vardır. Bunlardan ilki Koca Seyit Köyünde yer alır. Bu köy adını Seyit Onbaşından almıştır. Diğeri ise boğazı tepen gören alanda yer alır. Bölgede görmezin gereken diğer yerler ise; Kilitbahir Kalesi, Namazgah, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Conkbayırı, Anzak Koyu, Çimpe Kalesi, Gelibolu Kalesi ve Piri Reis Müzesi, Bayraklı Baba Türbesi, Gelibolu Mevlevihanesi ve Gelibolu Savaş Müzesidir. İlçedeki bu tarihe tanıklık etmek için bölgeye her yıl ortalama 3 milyondan fazla turist gelir. Siz de ilçeyi gezmek için kısa süreliğine ziyaret edecekseniz Gelibolu kiralık daire günlük ilanlarına da sitemizden ulaşabilirsiniz.

Gelibolu Kiralık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki toplam konut sayısı 32.854’tür. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı 1,94’tür. Toplam işyeri sayısı 3.112’dir. İlçedeki evlerin ortalama büyüklükleri 100 metrekare olarak karşımıza çıkar. Gelibolu kiralık daire fiyatları ortalama 833 Türk Lirasına denktir. Metrekare başına düşen kira fiyatı 8 Türk Lirasına denk gelir. Alanlarına ve oda sayılarına göre ortalama kiralık daire fiyatları ise aşağıdaki gibidir.

  • 1+1 66 metrekare dairenin kirası 808 Türk Lirası,

  • 2+1 95 metrekare dairenin kirası 791 Türk Lirası ve

  • 3+1 125 metrekare dairenin kirası 908 Türk Lirasıdır.

Yukarıdaki fiyatlar ışığında siz de bütçenizi hazırladıysanız aradığınız evlere EmlakJet üzerinden ulaşmanız oldukça kolay. İsteklerinize uyan Gelibolu sahibinden kiralık daire ya da emlakçıdan kiralık daire ilanlarına sitemizden hızlıca göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

Gelibolu Kiralık Daire
Adilhan Köyü (Armutdere 1 Mahallesi) Kiralık DaireAdilhan Köyü (Armutdere Mahallesi) Kiralık DaireAdilhan Köyü (Bağlardere Mahallesi) Kiralık DaireAdilhan Köyü (Bostanlık Mahallesi) Kiralık DaireAdilhan Köyü (Hamamaltı Mahallesi) Kiralık DaireAdilhan Köyü (Kurtlukuyu 1 Mahallesi) Kiralık DaireAdilhan Köyü (Kurtlukuyu 2 Mahallesi) Kiralık DaireAdilhan Köyü (Kurtlukuyu Mahallesi) Kiralık DaireAdilhan Köyü Kiralık DaireAlaeddin Mahallesi Kiralık DaireBayırköy Köyü Kiralık DaireBayramiç Köyü Kiralık DaireBolayır Kiralık DaireBolayır Köyü (Camiikebir Mahallesi) Kiralık DaireBolayır Köyü (Fevziçakmak Mahallesi) Kiralık DaireBolayır Köyü (Gazi Süleyman Paşa Mahallesi) Kiralık DaireBurhanlı Köyü (Burhanlı Mücavir Mahallesi) Kiralık DaireBurhanlı Köyü (Damlar Mahallesi) Kiralık DaireBurhanlı Köyü (Doğa Mahallesi) Kiralık DaireBurhanlı Köyü Kiralık DaireCamiikebir Mahallesi Kiralık DaireCevizli Köyü Kiralık DaireCumalı Köyü Kiralık DaireÇokal Köyü Kiralık DaireDeğirmendüzü Köyü Kiralık DaireDemirtepe Köyü (Demirtepe Mücavir Mahallesi) Kiralık DaireDemirtepe Köyü (Doğan Arslan 1 Mahallesi) Kiralık DaireDemirtepe Köyü (Doğan Arslan 2 Mahallesi) Kiralık DaireDemirtepe Köyü (Doğan Arslan 3 Mahallesi) Kiralık DaireDemirtepe Köyü (Doğan Arslan Mahallesi) Kiralık DaireDemirtepe Köyü Kiralık DaireEvere Kiralık DaireEvreşe Bld. (Çeşme Mahallesi) Kiralık DaireEvreşe Bld. (Keşanoğlu Mahallesi) Kiralık DaireEvreşe Bld. (Yeni Mahallesi) Kiralık DaireEvreşe Kiralık DaireFındıklı Köyü Kiralık DaireGazi Süleyman Paşa Mahallesi Kiralık DaireGelibolu Kiralık DaireGüneyli Köyü (Atıfbey Çiftliği Mahallesi) Kiralık DaireGüneyli Köyü (Güneyli Mücavir Mahallesi) Kiralık DaireGüneyli Köyü Kiralık DaireHoca Hamza Mahallesi Kiralık DaireIlgardere Köyü (Ilgardere Mucavir Mahallesi) Kiralık DaireIlgardere Köyü (Ova Mahallesi) Kiralık DaireIlgardere Köyü Kiralık DaireKalealtı Köyü Kiralık DaireKarainebeyli Köyü Kiralık DaireKavakköy Bld. (Cumhuriyet Mahallesi) Kiralık DaireKavakköy Bld. (Hürriyet Mahallesi) Kiralık DaireKavaklı Köyü Kiralık DaireKocaçeşme Köyü Kiralık DaireKoruköy Köyü (Büyük Mithatlar Mahallesi) Kiralık DaireKoruköy Köyü (Çiftlikaltı Mahallesi) Kiralık DaireKoruköy Köyü (Kayrandere Mahallesi) Kiralık DaireKoruköy Köyü (Küçük Mithatlar Mahallesi) Kiralık DaireKoruköy Köyü (Mutatlar Mahallesi) Kiralık DaireKoruköy Köyü (Salavurtepe Mahallesi) Kiralık DaireKoruköy Köyü Kiralık DaireOcaklı Köyü (Ocaklı Mücavir Mahallesi) Kiralık DaireOcaklı Köyü Kiralık DairePazarlı Köyü (Pazarlı Mücavir Mahallesi) Kiralık DairePazarlı Köyü Kiralık DaireSüleymaniye Köyü Kiralık DaireSütlüce Köyü (Sütlüce Mücavir Mahallesi) Kiralık DaireSütlüce Köyü Kiralık DaireŞadıllı Köyü Kiralık DaireTayfurköy Köyü Kiralık DaireYazıcızade Mahallesi Kiralık DaireYeniköy Köyü (Yeniköy Mücavir Mahallesi) Kiralık DaireYeniköy Köyü Kiralık DaireYülüce Köyü Kiralık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.