/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gelibolucancel

Çanakkale Gelibolu Kiralık Daire

araması için 11 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Gelibolu Kiralık Daire Arayanlara Genel Bilgiler

Gelibolu kiralık daire arayışındaki okuyucularımız için ilçe hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz bu araştırmayı hazırladık. Gelibolu, Çanakkale’nin ilçelerinden bir tanesidir. Ülkemizin kuzeybatısında yer alır.

Gelibolu Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Tarihi

Gelibolu tarihi oldukça eskilere dayanır. Bölgenin ilk ne zaman ve kimler tarafından kurulduğu bilinmemektedir. İlçenin eski adı 'Critote'dir. Bölge Keltler tarafından iskan edilmesi sebebiyle Galliopolis adını almıştır. Bu isimin anlamı Keltlerin Şehridir. Bölge adının söylenişi zamanla değişerek Gelibolu’ya dönüşmüştür. Bölge tarihi boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu uygarlıklara Persler, Makedonyalılar, Bergamalılar, Lidyalılar, Bizanslılar ve Romalılar örnek verilebilir. Anadolu’nun Türkleşmesi ile de bölge Türk hakimiyetine girmiştir. İlçe her zaman bulunduğu konum dolayısıyla stratejik bir öneme sahip olmuştur. Osmanlı döneminde denizcilik merkezi olmuştur. Fatih Sultan Mehmet zamanında yaptırılan eserlerin çoğu günümüze ulaşamamıştır. 1915 senesinde de Çanakkale Savaşında bombalanmış ve büyük bir zarar görmüştür. 1920 yılında Yunanlar tarafından işgal edilmiş ve 1922 yılında işgalciler geri çekilmişlerdir. 1926 yılında ise bölge ilçe statüsüne getirilmiştir.

Gelibolu Kiralık Daire Bakanlara Gezi Rehberi

Gelibolu’nun özellikle tarihi yapıları oldukça dikkat çeker. Çanakkale Şehitler Abidesi bu yerlerin başında gelir. Hisarlık Tepesinde yer alan abide Çanakkale Savaşında şehit olan askerler anısına inşa ettirilmiştir. Uzaktan seyredildiğinde M harfini andıran yapı Mehmetçiğe hitaben bu şekilde dizayn edilmiştir. Bir kubbe ve 4 ayaktan oluşan abidenin kubbesi bayrak motifli mozaiklerden oluşur. Anıtın karaya bakan kısmında kara savaşları ve denize bakan kısmında deniz savaşları anlatılır. Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkında da aynı bu abide gibi Çanakkale Savaşında şehit olan askerlerin anısına yapılan anıt mezarlar yer alır. Milli parkta birçok farklı ulustan askerler anılır. Oldukça büyük bir alana yapılmış milli parkı gezmek için tek bir gün yetmeyebilir. Çanakkale Savaşındaki önemli isimlerden biri olan Seyit Onbaşının anıtı da bölgedeki anıtlar arasındadır. Bölgede iki farklı Seyit Onbaşı anıtı vardır. Bunlardan ilki Koca Seyit Köyünde yer alır. Bu köy adını Seyit Onbaşından almıştır. Diğeri ise boğazı tepen gören alanda yer alır. Bölgede görmezin gereken diğer yerler ise; Kilitbahir Kalesi, Namazgah, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Conkbayırı, Anzak Koyu, Çimpe Kalesi, Gelibolu Kalesi ve Piri Reis Müzesi, Bayraklı Baba Türbesi, Gelibolu Mevlevihanesi ve Gelibolu Savaş Müzesidir. İlçedeki bu tarihe tanıklık etmek için bölgeye her yıl ortalama 3 milyondan fazla turist gelir. Siz de ilçeyi gezmek için kısa süreliğine ziyaret edecekseniz Gelibolu kiralık daire günlük ilanlarına da sitemizden ulaşabilirsiniz.

Gelibolu Kiralık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki toplam konut sayısı 32.854’tür. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı 1,94’tür. Toplam işyeri sayısı 3.112’dir. İlçedeki evlerin ortalama büyüklükleri 100 metrekare olarak karşımıza çıkar. Gelibolu kiralık daire fiyatları ortalama 833 Türk Lirasına denktir. Metrekare başına düşen kira fiyatı 8 Türk Lirasına denk gelir. Alanlarına ve oda sayılarına göre ortalama kiralık daire fiyatları ise aşağıdaki gibidir.

 • 1+1 66 metrekare dairenin kirası 808 Türk Lirası,

 • 2+1 95 metrekare dairenin kirası 791 Türk Lirası ve

 • 3+1 125 metrekare dairenin kirası 908 Türk Lirasıdır.

Yukarıdaki fiyatlar ışığında siz de bütçenizi hazırladıysanız aradığınız evlere EmlakJet üzerinden ulaşmanız oldukça kolay. İsteklerinize uyan Gelibolu sahibinden kiralık daire ya da emlakçıdan kiralık daire ilanlarına sitemizden hızlıca göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Gökhan Çıra Sapanca'dan arsa aldı!

Gökhan Çıra Sapanca'dan arsa aldı!

26 Eylül 2021

Ankara dünyanın yükselen kenti

Ankara dünyanın yükselen kenti

26 Eylül 2021

 Müteahhitler iş bırakma eylemini bi...

Müteahhitler iş bırakma eylemini bi...

26 Eylül 2021

"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

23 Eylül 2021

İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Çanakkale Gelibolu Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Çanakkale Lapseki Kiralık Daire
 • Çanakkale Merkez Barbaros Mahallesi Kiralık Daire
 • Çanakkale Merkez Kiralık Ev
 • Çanakkale Kiralık Ev
 • Çankırı Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.