/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Serinhisarcancel
Denizlicancel

Denizli Serinhisar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Serinhisar Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Serinhisar kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Serinhisar Kiralık Daire Arayanlara İlçe Genel Bilgisi

Ege Bölgesi’nin iç kesimlerinde yer alan Denizli ilinin önemli ilçelerinden biri olan Serinhisar ilçesi, ilin güney toprakları üzerinde yer almaktadır. Topraklarının büyük bir çoğunluğunun Akdeniz Bölgesi içerisinde yer aldığı ilçenin Kuzey sınırını Akdeniz ve Ege Bölgelerinin sınırı oluşturmaktadır. İlçenin kuzeyinde Denizli ili, güneyinde Acıpayam, doğusunda ise Acıpayam ilçesinin kasabası olan Yeşilyuva bulunmaktadır. Denizden yüksekliği 1000 metre olan ilçe Göller Yöresi iklim sahasında bulunmaktadır. Ormanlık araziler bakımından oldukça zengin olması sebebi ile Serinhisar kiralık daire arayan kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Yer yer karasal iklim özelliklerinin de görüldüğü ilçe geçiş iklimi sahasın bulunmaktadır. Yüzölçümü 274 kilometrekare olan ilçe son dönemlerde kiralık daire arayan vatandaşların bölgedeki önemli tercihleri arasında yer almaktadır.

Serinhisar Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Ekonomi Bilgisi

Tarım arazileri bakımından oldukça zengin olan ilçenin iklim koşulları da tarım faaliyetlerini desteklemektedir. İlçede yaşayan halk geçimini genellikle leblebicilik, tütüncülük, nakliyecilik ve pazarcılık yaparak sağlamaktadır. İlçede bu tarım faaliyetlerinin yanı sıra fason olarak üretim yapan 2 adet tekstil atölyesi yer almaktadır. Denizli Serinhisar kiralık daire arayan kişiler ilçe nüfusunun yüzde 50’sinin leblebi üretimi ile uğraştığı bilgisine ulaşmaktadır. Leblebi üretiminde kullanılan nohutun ham maddesi ise Uşak ve Balıkesir illerinden temin edilmektedir. İlçede 103 adet leblebi imalathanesi bulunmaktadır. Leblebi üretiminin yanı sıra ilçede bıçak üretim faaliyetleri de yapılmaktadır. İlçedeki bıçak üretim faaliyetleri sanayi düzeyinde olmaktan daha çok aile işletmeleri düzeyindedir.

Serinhisar Kiralık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 14 bin 430’dur. İlçe toplam nüfusunun yüzde 49,59’unu (7 bin 156) erkek, yüzde 40,41’ini (7 bin 274) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Serinhisar kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz 11 adet mahalle bulunmaktadır. Serinhisar kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Aşağı Mahallesi , Ayaz Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Kaya Mahallesi, Kocapınar Mahallesi, Orta Mahallesi, Pınarcık Mahallesi, Şair Eşref Mahallesi, Yatağan Mahallesi, Yenice Mahallesi ve Yüreğil Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihinizi Denizli ilinin Serinhisar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Denizli Serinhisar’da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek kiralık daire tercihinize hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.