/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Cumayericancel
Düzcecancel

Düzce Cumayeri Kiralık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Cumayeri Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Cumayeri kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz ilçe rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, eğitim, sağlık, nüfus, sokakları ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alabilirsiniz.

Cumayeri Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Düzce iline bağlı Cumayeri ilçesi bulunduğu konum itibari ile Batı Karadeniz Bölgesi içerisinde yer almaktadır. 199 yılında Düzce’nin il olması ile birlikte ilçe statüsüne kavuşan Cumayeri ilçesi Karadeniz ve Marmara Bölgesi geçiş iklimlerinin etkisi altındadır. Cumayeri kiralık daire arayan kişiler ilçenin coğrafi koşulları ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe iklim bakımından Marmara geçiş iklimi ve Karadeniz ikliminin etkisi altındadır. Bu nedenle de ilçede yazlar ılık, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe yer şekilleri bakımından yer yer düzlük arazilere yer yer ise engebeli arazilere sahiptir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve kümes hayvancılık faaliyetlerinin yürütüldüğünün bilgisi edinilmektedir.

Cumayeri Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 14 bin 895’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50,59’unu (7 bin 536) erkek, yüzde 49,41’ini (7 bin 359) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Cumayeri kiralık ev arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 5 adet mahalle ve 21 adet köy bulunmaktadır.  Bu mahalle ve köyler: Çevrik Mahallesi, Mehmet Akif Mahallesi, Orta Mahallesi, Yaka Mahallesi, Yeni Mahallesi, Akpınar Köyü, Avlayan Köyü, Büyükmelen Köyü, Çamlıpınar Köyü, Çelikdere Köyü, Dokuzdeğirmen Köyü, Esentepe Köyü, Hamascık Köyü, Harmankaya Köyü, Iğdır Köyü, Kızılüzüm Köyü, Mısırlık Köyü, Ordulukaradere Köyü, Ören Köyü, Sırtpınar Köyü, Subaşı Köyü, Taşlık Köyü, Üvezbeli Köyü, Yenitepe Köyü ve Yukarıavlayan Köyü’dür.

Cumayeri Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Bilgileri

İlçeden konut tercihinde bulunmayı düşünen çocuklu aileler ilçenin eğitim imkanları hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçede yer alan eğitim imkanları bölge ihtiyaçlarına yanıt vermektedir. Düzce Cumayeri kiralık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullardan başlıcaları:

  • Cumayeri Ortaokulu: Orta Mahallesi, Muallim Sokak No:10, 81700 Cumayeri/Düzce. Daha detaylı bilgiler için (0380) 735 42 22 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Şehit Nusret Akar İlköğretim Okulu: Orta, Cumayeri Konutları, 81700 Cumayeri/Düzce. Daha detaylı bilgiler için (0380) 735 49 70 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Cumayeri Sürücü Kursu: Yeni Mahalle, Kültür Sokak, 81700 Cumayeri/Düzce. Daha detaylı bilgiler için (0380) 735 51 20 numaralı hattı arayabilirsiniz.
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.