/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Palucancel
Elazığcancel

Elazığ Palu Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Palu Kiralık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Palu kiralık daire arıyorsanız bu ilçe rehberinde, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişinin daha önceden seçilen ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olabilmesi adına kısa bilgiler bulacaksınız. Bu amaç ile bu yazımızda Palu ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgilere yer vermeye çalıştık. 

Palu Kiralık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Palu ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi'nin güneybatı tarafında bulunan Elazığ iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 840 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 1.050 metredir. Dağınık bir yerleşim modeli gözlemlenmesinin sebebi, ilçenin çoğu yerinin dağlık ve engebeli bir alan üzerinde kurulmuş olmasıdır. İlçedeki düzlükler, Murat Nehri etrafında toplanmıştır. İlçenin güney yönünde Akdağlar bulunmaktadır. İlçede yaylalar da bulunmaktadır. Murat Nehri'nin vadisi çoğunlukla sarp ve dik bir özellik göstermektedir. 

İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin güney yönünde Arıcak, Alacakaya ve Elazığ il merkezi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde ise Kovancılar ilçesi bulunmaktadır.

Palu Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Palu kiralık ev düşünenler için ilçenin çoğu yerinde karasal iklimin koşulları gözlemlenmektedir. Yıllık sıcaklık ortalaması 13 santigrat derece civarında ölçülmüştür. Genellikle sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde yağış görülmektedir. Yıllık yağış miktarı, 430 m3 olarak tespit edilmiştir. Elazığ'ın diğer ilçelerinde görüldüğü gibi, Palu'da da Keban Barajı'nın yapımı sonrasında bölge çevresinde gözlemlenen iklimde ani yumuşamalar görülmüştür. İlçede pek fazla ormanlık bir alan bulunmamaktadır. Ancak bozuk baltalık orman mevcuttur.

Palu arazisinin çoğunlukla engebeli ve dağlık olması, ilçe sakinlerinin tarımsal faaliyetlerini büyük ölçüde etkilemektedir. İlçede daha önce görülen hayvancılık faaliyetleri ise, bölgede son zamanlarda yaşanan terör olayları nedeni ile bitmiştir. Sulanabilir arazilerde, bazı köyler şeker pancarı ve tütün gibi endüstriyel tarım ürünleri ile sebzeler yetiştirebilmektedir. Ekonomisi her geçen gün gelişim göstermektedir. Palu'da sanayi ve ticari işletme bulunmamaktadır. Mevcut marangozhaneler ve doğrama atölyeleri ilçe halkına ancak yetmektedir.

Palu Kiralık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Palu ilçesinde toplam 23.834 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,15'i erkek olup geriye kalan %48,85'ini kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 yıllık nüfus grafiğine göre, Palu nüfusunda düzensiz bir rejim gözlenmektedir. Ancak son yılda gözle görülür bir nüfus artışı yaşanmıştır. İlçenin güncel nüfus artış hızı %27,59 olarak tespit edilmiştir. 

Palu Kiralık Daire Arayanların Mahalle Seçenekleri

Palu ilçesine bağlı olan toplam 14 tane mahalle ve 36 tane köy bulunmaktadır. Palu günlük kiralık daire arayan okuyucularımızın tercih edebileceği, nüfusu en kalabalık mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Kalekent Mahallesi,
 • Esentepe Mahallesi,
 • Yenimahalle Mahallesi,
 • Güney Mahallesi,
 • Çarşı Mahallesi,
 • Girne Mahallesi,
 • Karşıyaka Mahallesi,
 • Kültür Mahallesi,
 • İstasyon Mahallesi.

Eğer siz de Palu Kalekent Mahallesi kiralık ev gibi bölge spesifiğinde ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede bulunan yerli emlakçıları ya da Emlakjet.com sitesinde bulunan listeleme sayfalarını ziyaret etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Palu Kiralık Daire
Akbulut KöyüAkbulut Köyü (Gümüşlü Mahallesi)Akyürek KöyüAkyürek Köyü (Umurca Mahallesi)Akyürek Köyü (Yazmacık Mahallesi)Altınölçek KöyüAndılar KöyüAndılar Köyü (İncesu Mahallesi)Arındık KöyüArındık Köyü (Hüssam Mahallesi)Arındık Köyü (Şeyhpiran Mahallesi)Aşağı MahallesiAtik KöyüBaltaşı Köyü (Bahçelievler Mahallesi)Baltaşı Köyü (Çaybaşı Mahallesi)Beydoğan KöyüBeyhan Bld. (Girne Mahallesi)Beyhan Bld. (Güney Mahallesi)Beyhan Bld. (İstasyon Mahallesi)Beyhan Bld. (Karşıyaka Mahallesi)Bozçanak KöyüBozçanak Köyü (Bircan Mahallesi)Bozçanak Köyü (Hama Mahallesi)Bozçanak Köyü (Hanönü Mahallesi)Bölükelma KöyüBurgudere KöyüBüyükçaltı KöyüCumhuriyet MahallesiÇarşı MahallesiDamlapınar KöyüDamlapınar Köyü (Gömelan Mahallesi)Esentepe MahallesiGemtepe KöyüGökdere KöyüGökdere Köyü (Akdemir Mahallesi)Gökdere Köyü (Sivrikaya Mahallesi)Güllüce KöyüGümeçbağlar KöyüGümüşkaynak KöyüHasbey KöyüKalekent MahallesiKaracabağ KöyüKaracabağ Köyü (Hamzabey Mahallesi)Karacabağ Köyü (Taştek Mahallesi)Karasalkım KöyüKarasalkım Köyü (Pınarbaşı Mahallesi)Karataş KöyüKarataş Köyü (Aksaray Mahallesi)Karataş Köyü (Eşmekaya Mahallesi)Karşıbahçeler MahallesiKasıl KöyüKayahisar KöyüKayahisar Köyü (Boğazlı Mahallesi)Kayaönü KöyüKayaönü Köyü (Yaylacık Mahallesi)Keklikdere KöyüKeklikdere Köyü (Balkaya Mahallesi)Kırkbulak KöyüKırkbulak Köyü (Dutağacı Mahallesi)Kırkbulak Köyü (Payamlı Mahallesi)Kırkbulak Köyü (Ünveren Mahallesi)Köklüce KöyüKöklüce Köyü (Bük Mezrası Mahallesi)Köklüce Köyü (Dol Küçük Mezrası Mahallesi)Küçükçaltı KöyüKültür MahallesiNumune MahallesiÖrencik KöyüÖrencik Köyü (Keseköprü Mahallesi)Örgülü KöyüSeydili KöyüTarhana KöyüUmutkaya KöyüÜçdeğirmenler KöyüÜçdeğirmenler Köyü (Köroğlu Mahallesi)Üçdeğirmenler Köyü (Maço Mahallesi)Yarımtepe KöyüYenimahalle MahallesiYeşilbayır KöyüYukarı Palu Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.