/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Palucancel

Elazığ Palu Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Palu Kiralık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Palu kiralık daire arıyorsanız bu ilçe rehberinde, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişinin daha önceden seçilen ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olabilmesi adına kısa bilgiler bulacaksınız. Bu amaç ile bu yazımızda Palu ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgilere yer vermeye çalıştık. 

Palu Kiralık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Palu ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi'nin güneybatı tarafında bulunan Elazığ iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 840 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 1.050 metredir. Dağınık bir yerleşim modeli gözlemlenmesinin sebebi, ilçenin çoğu yerinin dağlık ve engebeli bir alan üzerinde kurulmuş olmasıdır. İlçedeki düzlükler, Murat Nehri etrafında toplanmıştır. İlçenin güney yönünde Akdağlar bulunmaktadır. İlçede yaylalar da bulunmaktadır. Murat Nehri'nin vadisi çoğunlukla sarp ve dik bir özellik göstermektedir. 

İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin güney yönünde Arıcak, Alacakaya ve Elazığ il merkezi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde ise Kovancılar ilçesi bulunmaktadır.

Palu Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Palu kiralık ev düşünenler için ilçenin çoğu yerinde karasal iklimin koşulları gözlemlenmektedir. Yıllık sıcaklık ortalaması 13 santigrat derece civarında ölçülmüştür. Genellikle sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde yağış görülmektedir. Yıllık yağış miktarı, 430 m3 olarak tespit edilmiştir. Elazığ'ın diğer ilçelerinde görüldüğü gibi, Palu'da da Keban Barajı'nın yapımı sonrasında bölge çevresinde gözlemlenen iklimde ani yumuşamalar görülmüştür. İlçede pek fazla ormanlık bir alan bulunmamaktadır. Ancak bozuk baltalık orman mevcuttur.

Palu arazisinin çoğunlukla engebeli ve dağlık olması, ilçe sakinlerinin tarımsal faaliyetlerini büyük ölçüde etkilemektedir. İlçede daha önce görülen hayvancılık faaliyetleri ise, bölgede son zamanlarda yaşanan terör olayları nedeni ile bitmiştir. Sulanabilir arazilerde, bazı köyler şeker pancarı ve tütün gibi endüstriyel tarım ürünleri ile sebzeler yetiştirebilmektedir. Ekonomisi her geçen gün gelişim göstermektedir. Palu'da sanayi ve ticari işletme bulunmamaktadır. Mevcut marangozhaneler ve doğrama atölyeleri ilçe halkına ancak yetmektedir.

Palu Kiralık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Palu ilçesinde toplam 23.834 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,15'i erkek olup geriye kalan %48,85'ini kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 yıllık nüfus grafiğine göre, Palu nüfusunda düzensiz bir rejim gözlenmektedir. Ancak son yılda gözle görülür bir nüfus artışı yaşanmıştır. İlçenin güncel nüfus artış hızı %27,59 olarak tespit edilmiştir. 

Palu Kiralık Daire Arayanların Mahalle Seçenekleri

Palu ilçesine bağlı olan toplam 14 tane mahalle ve 36 tane köy bulunmaktadır. Palu günlük kiralık daire arayan okuyucularımızın tercih edebileceği, nüfusu en kalabalık mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Kalekent Mahallesi,
 • Esentepe Mahallesi,
 • Yenimahalle Mahallesi,
 • Güney Mahallesi,
 • Çarşı Mahallesi,
 • Girne Mahallesi,
 • Karşıyaka Mahallesi,
 • Kültür Mahallesi,
 • İstasyon Mahallesi.

Eğer siz de Palu Kalekent Mahallesi kiralık ev gibi bölge spesifiğinde ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede bulunan yerli emlakçıları ya da Emlakjet.com sitesinde bulunan listeleme sayfalarını ziyaret etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Palu Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.