/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çatcancel
Erzurumcancel

Erzurum Çat Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çat Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Çat kiralık daire tercih etmeyi düşünenler için, arayışları sırasında yol gösterecek bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçe hakkında mutlaka bilmeniz gereken hemen her şeye değindik. İklimi, coğrafi özellikleri, tarihi ve ekonomisi hakkında bilgi sahibi olduktan sonra arayışınızı gönül rahatlığı ile sürdürebilirsiniz. Gelin, Çat ilçesini birlikte daha yakından tanıyalım. Çat, ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Erzurum iline bağlı yirmi yerleşim biriminden yalnızca biridir. İlçe, Erzincan ve Erzurum sınır üzerine konumlanmıştır ve bölgeden E80 karayolu geçmektedir. Stratejik konumu ile ön plana çıkan ilçe, sahip olduğu doğal güzellikleri ve köklü geçmişi ile Erzurum kentinin en önemli ilçelerinden biridir. 

Çat Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Çat kiralık ev tercih etmeden önce ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız son derece önemlidir. Özellikle başka şehirlerden gelerek buraya yerleşmeyi düşünenlerin bölgenin coğrafi koşullarından haberdar olması ve bunun bilincinde olarak bölgeye yerleşmesi iyi olacaktır. Çat ilçesi, 1386 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerinde yer almaktadır. Bu arazinin denizden yüksekliği, daha klasik bir ifade ile rakımı ortalama 1961 metredir. Bu rakam semt merkezinde düşmektedir. Ancak ilçenin çok dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulduğu gerçeğini değiştirmemektedir. Volkanik ve kayalık bir arazi yapısına sahip olan semtte yüksek platolar çok geniş yer kaplamaktadır. Bu platolar çorak ve tuzlu topraklardan meydana gelmiştir. 

Çat Kiralık Daire Düşünenlere İlçenin İklimi

Bir bölgenin iklim yapısı, doğal özellikleri ve sahip olduğu doğal koşullar o ülkenin ekonomisinden yerleşimine, hatta emlak piyasasına kadar birçok farklı konuyu etkilemektedir. Bu nedenle Çat kiralık konut arayanların iklimi hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Çat ilçesinde sert karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise çok soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Kış aylarında ortalama sıcaklık -10 derece iken, en soğuk günde sıcaklıklar -40 derece kadar ulaşmaktadır. Yoğun kar yağışı ve tipi ise kış aylarında yaşamı olumsuz etkilemektedir. Zaman zaman köy yolları ulaşıma kapanmaktadır. İlçe merkezinde çok yaşanmayan bu durum, özellikle köyleri etkilemektedir. Köy Hizmetleri Bakımevi ekipleri tarafından kısa süre içinde yollar açılmaktadır. 

Çat Kiralık Daire Seçecekler Semtin Mahalleleri

Emlak arayışı oldukça uzun süreleri kapsamaktadır. Ancak arayışınız sırasında belli bir bölgede karar kılarsanız, süreci daha kolay ilerletebilirsiniz. 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre,  ilçede yaşayanların sayısı 17.389 kişiye ulaşmış durumdadır. İlçede yaşayanların 9021’i erkek, 8368’i ise kadındır. Kabaca, popülasyonun %51’i erkek, geriye kalan %49’u ise kadındır. İlçe kent nüfusunun yaklaşık %2.26’sına ev sahipliği yapmaktadır. İlçe, kırk beş mahalleden meydana gelmektedir. Köylerin hemen hepsi mahalleye dönüştürülmüştür. En kalabalık mahalleler Erzurum Çat kiralık ev arayanlar için aşağıdaki gibi sıralanmıştır: 

 • Oyuklu Mahallesi ( 2057 kişilik nüfus ile semt merkezini oluşturmaktadır.) 
 • Yavi Mahallesi
 • Karaşeyh Mahallesi
 • Ağaköy Mahallesi
 • Tuzluca Mahallesi
 • Soğukpınar Mahallesi
 • Kızılca Mahallesi
 • Başköy Mahallesi
 • Kaplıca Mahallesi
 • Parmaksız Mahallesi
 • Bardakçı Mahallesi
 • Sarıkaşık Mahallesi

Eğer Çat kiralık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Çat kiralık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.