/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Köprüköycancel

Erzurum Köprüköy Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Köprüköy Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Köprüköy kiralık daire arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri ve tarihi mekanları hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Köprüköy, Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Erzurum ilinin bir ilçesidir. İl merkezine 55 kilometre, Pasinler ilçesine 15 kilometre, Horasan ilçesine 25 kilometre mesafede yer almaktadır. Aras Nehri kenarında yer alır. İlçenin 3 kilometre kadar kuzeyinde çamurlu kaplıca olarak bilinen Deli Çernik önemli bir seyahat merkezi olarak her geçen gün daha fazla rağbet görmektedir. Yaz aylarında mesire alanı olarak hizmet vermektedir. İlçeye köprü adını veren tarihi Çobandede Köprüsü Köprüköy’e giden yol kenarında Aras Nehri üzerinde yer alır. Köprüköy’ün 3 kilometre güneydoğusunda yer alan Yağan Beldesi ayrıca önemli bir yerleşim merkezidir. İlçede her geçen gün bilinirliği çoğalan şifalı çamurlu kaplıcalar vardır. Karasal iklim özellikleri görülmektedir. Yaz başları ve ilkbahar aylarında yağış almaktadır. Hasankale ve Horasan’la birlikte yer aldığı havzada adeta bu kültürel birikimin özetini verecek özellikte ilçelerine, ilçelerden de merkeze geçiş sağlayan bir kültürel zenginliğe sahiptir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. 

Köprüköy Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Köprüköy kiralık konut düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Pasinler ve Horasan ilçeleri,
  • Güneyinde Karayazı ilçesi,
  • Batısında Pasinler ilçesi,
  • Doğusunda Horasan ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 16.178’dir. Bu sayının yüzde 48,62’si kadın, yüzde 51,38’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 665 kilometrekare, rakımı ise 1.800 metredir. İlçede kiralık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 42 mahallesi vardır. Bunlardan nüfusu en fazla olanları; Yağan Mahallesi, Çullu Mahallesi, Ziyaret Mahallesi, Güzelhisar Mahallesi, Şehitler Mahallesi, Ağcaşar Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Emre Mahallesi, Buğdaylı Mahallesi, Akçam Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Mescitli Mahallesi, Eğirmez Mahallesi, Eyüpler Mahallesi, Dumankaya Mahallesi, Ilıcasu Mahallesi, Duatepe Mahallesi, Ortaklar Mahallesi, Kıyıkonak Mahallesi, Marifet Mahallesidir. 

Köprüköy Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Tarihi ve Doğal Mekanları

Köprüköy ilçesinde yer alan tarihi ve doğal mekanları şunlardır;

  • Çobandede Köprüsü; İlhanlı emirlerinden Emir Çoban Neyin Salduz Şulduz tarafından 1298 yılında yapılan köprü, tarihi İpek yolu güzergahında inşa edilmiştir. Köprünün yapı formu ve baş kısmında bulunan süslemeler Selçuklu ve İlhanlı mimari üslubunu yansıtır. 
  • Avnik Kalesi, İlçe merkezine 60 kilometre uzaklıkta bulunan ve Güzelhisar sınırındaki sarp bir kayalık üzerinde kurulmuştur. Yanından Avnik deresi geçer.
  • Köprüköy Kaplıcaları, ilçenin 3 kilometre kuzeyinde bulunan kaplıcanın şifalı suyu, bikarbonatlı, sodyumlu, karbondioksitli, demirli, bromürlü ve kalsiyumlu bir bileşime sahiptir. 

Erzurum’un Köprüköy ilçesinde ev kiralamak isteyenler için tercih edebileceğiniz Erzurum Köprüköy sahibinden kiralık evler ilanları için ilan listeleme sayfamızı detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Köprüköy Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.