/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Olurcancel

Erzurum Olur Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Olur Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçe Rehberi

Olur kiralık daire arıyorsanız bu ilçe rehberinde edineceğiniz bilgiler ile, ev arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Konut arayan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu yazıda Olur ilçesinin coğrafi karakteristikleri, nüfus özellikleri ve ekonomik faaliyetleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek kısa bilgilere yer vermeye çalıştık.

Olur Kiralık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Olur ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Erzurum iline bağlıdır. Ancak ilçe, yakınlığından ötürü Karadeniz Bölgesi'nde sayılmaktadır. Erzurum ilinin kuzey tarafında kalan Olur, Ardahan ve Artvin illeri ile olan sınırı oluşturmaktadır. İlçenin toplam yüz ölçümü 978 km2'dir ve denizden yüksekliği 1.228 metredir. Erzurum il merkezine 160 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İlçede sıradağlar ve bu dağların arasında yer alan deri vadiler bulunmaktadır. İlçenin kuzey tarafında ise platolar mevcuttur. İlçe sınırları içerisinde yer alan önemli dağlar arasında Akdağ, Zamp Dağı, Sarıbaba Tepesi ve Pancarlı Tepesi bulunmaktadır. Çoruh Nehri'nin bir parçası olan Oltu Çayı ve Oltu Çayı'na bağlanan Alabalık Suyu bu ilçede yer almaktadır. 

İlçenin etrafında bulunan komşu il ve ilçelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu tarafında Göle ve Şenkaya ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin batı tarafında Yusufeli ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney tarafında Oltu ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey tarafında ise Artvin ili ve Ardanuç ilçesi bulunmaktadır.

Olur Kiralık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Konumundan ötürü, ilçede sert karasal iklim ile birlikte Karadeniz iklimi özellikleri görülebilmektedir. Yükseltisi fazla olan bölgelerde daha sert bir iklim tipi görülmektedir. Nadiren de olsa iki metre kadar kar yağışlarına rastlanabilir. Ancak ilçe merkezi ve ilçenin güney tarafı çok daha ılıman hava koşulları göstermektedir çünkü Doğu Karadeniz iklimi hakimiyeti altındadır. İlçeye düşen yağışlar genellikle kendini yağmur şeklinde göstermektedir. 

Olur kiralık ev düşünenler için ilçenin arazisi engebeli olduğu için bazı yerlerde tarım faaliyetleri oldukça kısıtlı imkanlar sonucu gerçekleşmektedir. Ancak yine de nüfusun çoğu tarım ve hayvancılık sektörlerinden gelirlerini sağlamaktadır.

Olur Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Olur ilçesinde toplam 6.715 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,23'ü kadın olup geriye kalan %49,77'sini erkek nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 yıllık nüfus grafiğine göre, ilçede kesin ve stabil bir nüfus azalışı görülmektedir. Olur ilçesinin güncel nüfus artış hızı %4,95 olarak tespit edilmiştir. 

Olur ilçesine bağlı toplam 43 adet mahalle bulunmaktadır. Olur kiralık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Merkez Mahallesi,
 • Ormanağzı Mahallesi,
 • Aktepe Mahallesi,
 • Yeşil Bağlar Mahallesi,
 • Yukarıkaracasu Mahallesi,
 • Çataksu Mahallesi,
 • Aşağıkaracasu Mahallesi,
 • Hükkam Mahallesi.

Eğer siz de Olur Merkez Mahallesi sahibinden kiralık ev gibi bölge spesifiğinde bir konut arama süreci içerisinde iseniz bölge içerisinde yer alan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi veya Emlakjet.com sitesi üzerinde yer alan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Olur Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.