/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Nurdağıcancel

Gaziantep Nurdağı Kiralık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Nurdağı Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçe Rehberi

Nurdağı kiralık daire arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ile birlikte ev arama sürecinize çok daha kolay bir şekilde devam edeceksiniz. Konut arayan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında biraz da olsa fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu yazıda Nurdağı ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi özellikleri ve nüfus karakteristikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek kısa bilgilere yer vermeye çalıştık.

Nurdağı Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Coğrafi Özellikleri

Öncelikle Nurdağı ilçesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Gaziantep iline bağlıdır. Gaziantep ile Adana arasında bulunan karayolu üzerinde yer almaktadır. İslahiye ilçesine 21 kilometre, Gaziantep il merkezine 67 kilometre, Kahramanmaraş iline 48 kilometre, Bahçeye ilçesine ise 18 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçenin denizden yüksekliği 570 metredir. Amanos Dağları eteklerinde bulunan Nurdağı ilçesi, tarihî İpek Yolu güzergahı üzerinde bulunmuştur. Amik Ovası'nın birleşiminden mevcuttur. Dağlık bölgeler ile güney tarafı haricinde yer yer kayalıklar ve maki bitki örtüsü görülmektedir. Dağlık yerlerde su kaynakları vardır. Güney tarafında ise bol miktarda ormanlık alan bulunur. İlçede en yüksek rakıma sahip yer Kartal Yücesi Tepe (1.439 metre) olarak ölçülmüştür. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin doğu tarafında Gaziantep il merkezi, Şahinbey ve Şehitkamil ilçeleri bulunur.
  • İlçenin batı tarafı Osmaniye iline bağlı olan Bahçe ilçesi tarafından kaplanmıştır.
  • İlçenin kuzey tarafında Kahramanmaraş il merkezi, Türkoğlu ve Pazarcık ilçeleri bulunmaktadır.
  • İlçenin güneyinde ise İslahiye ilçesi bulunmaktadır.

Nurdağı Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Nurdağı kiralık konut düşünenler için ilçede Akdeniz ikliminin etkileri de görülse genel olarak karasal iklim hakimiyeti yaşanmaktadır. Sıcak ve ılıman hava koşulları egemendir. Yaz aylarına nazaran, kış mevsiminde çok daha büyük bir miktarda yağış görülmektedir. Yıllık ortalama sıcaklığı 16,8 santigrat derecedir. Yıllık düşen ortalama yağış miktarı ise 737 milimetredir. 

İlçe toprakları tarıma elverişlidir. Bunun sayesinde ilçe sakinlerinin tarımsal faaliyetleri sonucunda buğday, şeker pancarı, kırmızı biber, salatalık, patlıcan ve pamuk üretimi ortaya çıkmaktadır. İlçenin yer altı zenginlikleri arasında krom madeni de vardır. Bunlara ek olarak hayvancılık sektörünün de aktif olduğu görülmektedir.

Nurdağı Kiralık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Nurdağı ilçesinde toplam 40.151 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,15'i erkek olup geriye kalan %49,85'lik kısmını kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçede son 10 yılda toplanan nüfus verilerine göre, her ne kadar uzun bir zamandan beri süregelen istikrarlı bir nüfus modeli gözükse de son yıllarda yavaş bir nüfus artışı da gözlemlenmektedir. Nurdağı ilçesinin güncel nüfus artış hızı %2,35 olarak tespit edilmiştir.

Nurdağı ilçesine bağlı toplam 46 adet mahalle bulunmaktadır. Nurdağı kiralık ev arayan okuyucularımız için en popüler mahalle seçeneklerinin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Yavuzselim Mahallesi,
  • Sakçagözü Mahallesi,
  • Şatırhüyük Mahallesi,
  • Atatürk Mahallesi,
  • Bahçelievler Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi.

Eğer siz de Nurdağı Yavuzselim Mahallesi kiralık ev gibi bölge spesifiğinde ev arayışı içerisindeyseniz bölgedeki emlakçıları ziyaret etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Nurdağı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.