Emlakjet

Gaziantep Kiralık Daire

araması için 316 ilan bulundu
search
Gaziantepcancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Gaziantep Kiralık Daire & Kiralık Ev İlan Arama Rehberi

Genellikle yaşamayı planladığımız ya da yaşadığımız ile ait genel bilgilere pek hakim değilizdir. Aslında yaşam alanı olarak seçeceğimiz ile ait belli özellikler hakkında bilgi sahibi olmak en doğru yeri seçebilmek açısından son derece faydalıdır. O halde Gaziantep kiralık daire ilanlarını incelerken aynı zamanda Gaziantep iline ait özellikler hakkında da daha fazla bilgi sahibi olmaya ne dersiniz?

Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Akdeniz Bölgesinin birleştiği noktada bulunan Gaziantep Suriye'ye komşu olan bir sınır ilimizdir. Güneydoğu Torosların uzantıları olan Sof dağlarının yer aldığı ilde ayrıca Sam, Dülükbaba, Sarıkaya ve Ganibaba Dağları da bulunuyor. İlin önemli ovaları; İslahiye, Araban, Barak, Oğuzeli ve Yavuzeli’dir. İlin önemli akarsularını ise; Fırat Nehri, Afrin Çayı, Nizip Çayı, Alleben Deresi ve Merziman Çayı oluşturuyor.

Gaziantep'de Kiralık Ev Bakanlara Antep İklim Bilgisi

Gaziantep’te Karasal iklim ile Akdeniz iklimimin bir karışımı görülmektedir. Özellikle hava Eylül, Ağustos, Temmuz, Haziran Aylarında çok sıcak geçerken, Şubat, Ocak ve Aralık Aylarında çok soğuk olur. İlde ölçülen en düşük sıcaklık -13 °C, en yüksek sıcaklık da 42 °C olarak belirlenmiştir. Genellikle Aralık ve Şubat Aylarında en fazla yağışı alırken, Haziran ve Eylül aylarında ise en az yağışı almaktadır. Mevsim değişirken gece ve gündüz arasında da hissedilir derecede büyük bir sıcaklık farkı olmaktadır. Denize kıyısı olmadığı için Gaziantep’te nem oranı oldukça düşüktür. Hava şartları çok sert olmayan Gaziantep’te kiralık daire seçeneklerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Gaziantep'de Kiralık Daire Bakanlara Gaziantep Ulaşım Bilgisi

Gaziantep kiralık daire seçeneklerini inceleyenlerin en çok merak ettiği soruların başında ilde ulaşımın nasıl sağlandığı geliyor. Özellikle Gaziantep ucuz kiralık evler merkeze yakın olduğu için ulaşım sorunu da çok fazla yaşanmıyor. Gaziantep’te ulaşım karayolu ile hem Akdeniz’den hem de güneyden doğuya ve kuzeye belli karayolları ile sağlanabilmektedir. Gaziantep hava, demiryolu ve karayolu ulaşım imkanları ile önemli bir geçit noktası olarak bilinmektedir.

Gaziantep'de Kiralık Daire Bakanlara İlçe Bilgisi

Gaziantep’te kiralık daire ararken ilk etapta hangi ilçesinde yaşamak istediğinize karar vermeniz işinizi kolaylaştırmak açısından önemlidir. Çok fazla zaman kaybetmeden aradığınız evi daha kolay bulabilmeniz için sizlere Gaziantep İlinin İlçeleri ve bu ilçelerin özellikleri hakkında bilgi vermek istiyoruz.

 • Gaziantep’in Araban İlçesi: Gaziantep’in Kuzey Doğusunda ve ismini aldığı Araban Ovasının tam ortasında bulunan İlçe, il merkezine 67 km uzaklıkta yer almaktadır. Yüzölçümü 542 kilometre kare olan Araban İlçesinde 2007 yılında yapılan adrese dayalı nüfus kayıt sistemi verilerine göre 31.861 nüfus bulunuyor. Araban’dan ilçeye kara yolu ile ulaşım kolaylıkla sağlanabiliyor.
 • Gaziantep’in İslahiye İlçesi: Gaziantep’in batısında bulunan İslahiye ilçesi merkezden 90 kilometre uzakta bulunuyor. 2007 yılında yapılan adrese dayalı nüfus kayıt sistemi verilerine göre ilçenin toplam nüfusu 66.083 olarak belirlenmiş. Nizip’ten sonra ikinci büyük ilçesi olan İslahiye’de Gaziantep kiralık daire sahibinden veya emlakçıdan olmak üzere bütün ilanlarımızı incelemek için linki tıklayabilirsiniz. 
 • Gaziantep’in Oğuzeli İlçesi: Oğuzeli ilçesi, Gaziantep’in Güney doğusunda ve Suriye sınırında bulunan bir hudut ilçesidir. İl merkezine 18 kilometre uzaklıkta bulunan ilçede ulaşım kara yolu ile yapılmaktadır. 2007 yılında yapılan adrese dayalı nüfus kayıt sistemi verilerine göre nüfus 26.897 olarak belirlenen ilçenin yüzölçümü de 506 km karedir.
 • Gaziantep’in Nurdağı İlçesi: İl merkezine 70 km uzaklıkta yer alan Nurdağı ilçesinin yüzölçümü 798 kilometre karedir. İlçenin nüfusu ise 35.237 olarak belirlenmiştir. İlçeye ulaşım karayolu ile kolaylıkla sağlanabilmektedir.
 • Gaziantep’in Yavuzeli İlçesi: Gaziantep il merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunan ilçenin yüzölçümü ise 650 metredir. Gaziantep Yavuzeli kiralık daire arayanlar için ilçede, 19 mezra, 5 mahalle ve 39 köy bulunuyor.
 • Gaziantep’in Şehitkamil İlçesi: İlçede 2007 yılında yapılan adrese dayalı nüfus kayıt sistemine göre 558.821 nüfus bulunuyor. Yüzölçümü ise 1009 kilometredir.
 • Gaziantep’in Karkamış İlçesi: İl merkezine 75 kilometre uzaklıkta bulunan Karkamış İlçesinin yüzölçümü 341 km karedir. 2007 yılı adrese dayalı nüfus kayıt sisteminin verilerine göre ilçenin nüfusu 11.581 kişi olarak belirlenmiştir. İlçeden ulaşım hem kara yolu hem de demir yolu ile sağlanmakta.
 • Gaziantep’in Nizip İlçesi: Şehir merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunan ilçenin yüz ölçümü 1031 km kare olarak belirlenmiştir. 2007 yılı adrese dayalı yapılan nüfus kayıt sistemi sonucunda 129.432 nüfus olduğu saptanmıştır. Gaziantep Nizip kiralık daire seçeneklerini inceleyenler için ilçede; 5 belde, 33 mahalle bulunuyor.
 • Gaziantep’in Şahinbey İlçesi: Gaziantep’in güneyinde yer alan Şahinbey Türkiye’nin de en büyük 11. İlçesidir. 2007 yılında gerçekleştirilen adrese dayalı nüfus sistemi verilerine göre 679.053 nüfusu bulunan Gaziantep Şahinbey kiralık daire seçenekleri için linki tıklayabilir ve ilçede bulunan ilanlarımızı inceleyebilirsiniz. 

Gaziantep Sahibinden Kiralık Daire İlanları ve Fiyatları

Sahibinden kiralık daire Gaziantep, sizler için en uygun ve farklı seçenekleri sunmaktadır. Çevresinde ilk uygarlıkların doğuşuna tanıklık eden, tarihi ve doğal zenginliklerle dolu Gaziantep’te istediğiniz kiralık ya da satılık ilanlarına ulaşabilirsiniz. Akdeniz Bölgesi’yle Mezopotamya’nın kesişme noktasında bulunan Gaziantep, tarihin her döneminde önemli bir nokta olmuştur. 

6.222 kilometrekare yüz ölçümüne sahip olan Gaziantep, coğrafi yönden GAP’ın giriş kapısıdır. Türkiye’nin Ortadoğu ile olan ticaretinde önemli bir rol oynayan Gaziantep, günümüzde oldukça gelişmiş özelliklere ve yaşam standartlarına sahiptir. 9 ilçeden oluşan Her bölgesinde en uygun Gaziantep sahibinden kiralık ev seçenekleri bulabilirsiniz. 

Gaziantep büyükşehir statüsüne sahip metropol bir şehirdir. Kültür bakımından da bir o kadar gelişmiştir. Şehirde en çok baklava kültürüne rastlanır. Pek çok isimde ve çeşitte baklava bulmak mümkündür. Habbab yağı, kuş kanadı, zincir göbek, çarkı felek gibi ilginç isimlerde baklavalar literatürde yer alır. Elbette Gaziantep’in yemek kültürü yalnızca baklava ile sınırlı değildir. 300 çeşide yakın yemek bulmak mümkündür. Bu sayıyı geçen başka bir şehir henüz bulunmamaktadır. 

Gaziantep’te tüketilen yemeklerin ana maddesi genelde ettir. Çeşitli farklılıklarda kebap ve et yemekleri görmek mümkündür. Gaziantep’te üretilen ev yapımı salçalar ve biberler oldukça meşhurdur. Genelde yemekleri acı ya da baharatlı yiyemeyenlere zorluk çektirir. Gaziantep yemekleri yalnızca bizlerin yorumu dahilinde güzel bulunan bir konumda değildir. 2015 yılında UNESCO gastronomi dalında Yaratıcı Şehir unvanına hak kazanmıştır. Gaziantep yöresine has hoş bir ağız bulunmaktadır. Bu ağız hiç bilmeyenler için, anlaşılması normalden biraz zor olsa da alışılması kolaydır. 

Gaziantep’te yapılan düğünler halen daha 3 gün 3 gece belki de daha fazla sürmektedir. Yöre halkı eğlenceli düğünler yapar. Düğünlerde en çok halay türlerine yer verilir. Gaziantep şarkıları kimi zaman kahramanlık, kimi zaman aşk, kimi zaman da göç hakkındadır. Yani yöre halkı şarkılarıyla yaşadıklarını anlatır. Tüm bu anlatıdan sonra siz de Sahibinden kiralık daire Gaziantep seçeneklerine en güncel ve en ayrıntılı şekilde ulaşmak istiyorsanız Emlakjet’i ziyaret edebilirsiniz. 

Aradığınız Konuma Göre Gaziantep Sahibinden Kiralık Daire Seçenekleri

Şahinbey, Oğuzeli ve Şehit Kâmil merkez ilçelerinin yanı sıra Nizip, Araban, Nurdağı, Yavuzeli, Karkamış ve İslâhiye ilçelerinde ve bu ilçelerde bulunan mahallerde en ayrıntılı kiralık ilanlarına ulaşabilirsiniz. Sahibinden kiralık daire Gaziantep merkez ve ilçeleri için aradığınız her konumda en güncel ilanlara ulaşmanız mümkündür. 

Emlakjet’e giriş yaptığınızda şu özellikleri kullanabileceksiniz:

 • Gaziantep 600 TL kiralık daire gibi aramalar yapabilir, akıllı filtrelemede fiyat aralığını belirleyebilirsiniz. 
 • 2+1 daire kiralamak istiyorsanız, akıllı filtrelemede oda sayısını seçebilirsiniz. 
 • Dairenizin müstakil olmasını ya da binada bulunmasını istiyorsanız bu seçenekleri tercih edebilirsiniz. 
 • Sahibinden ya da emlak ofisinden verilmiş olan ilanlar için ayrı listeleme yapabilirsiniz. 

En Uygun Sahibinden Kiralık Daire Gaziantep İlanları Emlakjet'te

Gaziantep kiralık ucuz evler için arama kriterlerini belirleyebilir, bütçenize en uygun ilanlara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Gaziantep kiralık evler uygun ve güncel ilanlar için Emlakjet’i tercih edebilirsiniz. Emlakjet olarak Türkiye’deki en geniş ve kapsamlı emlak portföyüne sahibiz. Sizde Gaziantep’te bir ev sahibi olmak istiyorsanız, en uygun seçeneklere Emlakjet web sitesi ya da mobil uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz. Akıllı filtreleme sistemi ve haritada görüntüleme sayesinde aradığınıza online olarak ve oldukça kolay şekilde ulaşmanız mümkündür. Sahibinden kiralık daire Gaziantep ya da Türkiye’nin dilediğiniz noktasında istediğiniz ilanlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.