/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Adalarcancel

İstanbul Adalar Kiralık Daire

araması için 3 ilan bulundu

Adalar Kiralık Daire Seçim Rehberi

Adalar, İstanbul’un Anadolu Yakası’nın güney kıyıları açıklarında Marmara Denizi’nin kuzeydoğusunda bulunuyor. Prens Adaları olarak da bilinen Adalar, büyüklü küçüklü 9 ada bulunan bir takımada. Merkezi Büyükada olmak üzere, Heybeliada, Kınalı ada, Sedef adası ve Burgazada’da yerleşim bulunuyor. Yassıada, Tavşan adası, Sivri ada, Kaşık Adası ise sürekli bir yerleşimi bulunmayan adalar. Emlakjet, Adalar kiralık daire tercih etmek isteyenlere, ada hayatında bilinmesi gereken her şey ile ilgili kısa bir araştırma fırsatı sunuyor.

 

Adalar güncel nüfusu 2017 yılı verilerine göre 7.059 kişi kadın, 7.848 kişi erkek olmak üzere toplam 14.907 kişidir. İstanbul’a yaklaşık 11 kilometre uzaklıkta olan adalarda yaz aylarında nüfus yazlıkçılar ve günübirlikçi ziyaretçileriyle yüzbinlere varabilmektedir.

 

Adalar’a Ulaşım İmkanı ve İklim Koşulları

 

Marmara deniziyle çevrili olan adalar kiralık daire tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri de ulaşımın nasıl sağlandığı olacaktır. Mevsimsel olarak sefer yoğunlukları farklılıklar gösterebilir. Ancak günlük ulaşım şehir hatları vapurları, motor, deniz otobüsü ve deniz taksi olmak üzere farklı seçeneklerle sağlanıyor. İstanbul’un Şehir Hatları Vapurları ile Kadıköy, Bostancı, Eminönü, Kabataş ilçelerinden her gün karşılıklı olarak seferler ile İstanbul adalar kiralık daire seçeneklerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Adalar arasında ve adalardan Bostancı, Kabataş, Kartal, Maltepe ve Yalova’ya motor seferleri de bulunuyor. En yakın mesafeye 25 dakika, en uzak mesafeye ise 90 dakikalık bir yolculukla ulaşılabiliyor.

 

Adaların iklim koşulları ana hatlarıyla İstanbul’un koşullarıyla aynıdır. Ancak konum nedeniyle mevsimsel olarak ufak değişiklikler görülebilir. Sıcaklık genelde birkaç derece daha yüksek, kar ve yağış İstanbul’a göre daha az oranla görülür. Sonbahar ilkbahardan daha sıcak olarak geçerken, kış aylarında sis görünümü azdır ve hemen etkisini kaybeder. Rüzgar ise İstanbul’dan daha yumuşak bir etkiye sahiptir. İklim koşulları ve İstanbul’a çok az mesafede olması sebebiyle adalar günlük kiralık ev seçenekleriyle şehrin yazlık ve dinlenme bölgesidir.

 

Adalar Kiralık Daire Seçiminde Tercih Edebileceğiniz Mahalleler

 

  1. Büyükada,
  2. Kınalıada,
  3. Heybeliada ve
  4. Burgazada

 

Adalarda Günlük Hayat

Adalara yerleşmek istiyorsanız Büyükada, Heybeli, Kınalı, Burgaz ve Sedef adasındaki adalar kiralık daire seçeneklerinden birinde kendinize uygun bir ev bakabilirsiniz. Bu adaların yüzölçümü ve sosyal yaşamı sebebiyle en çok tercih edileni Büyükada oluyor. Büyükada kiralık ev seçenekleri için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

Adalar ilçesinde toplam 18.206 adet konut bulunuyor. Geneli tarihi köşkler ve villalar olarak görünse de dış görünüşleri bakımından tarihi çizgilere sadık kalmayı başarmış çok daireli apartmanlar da fazlaca bulunmaktadır. Adalar kiralık daire ararken sıkça karşınıza belli bir korumacılığa sahip, dış görünüşleri ada kültürüne has mimariler karşınıza çıkacaktır. Adalar hakkında bilmeniz gereken diğer bilgiler ise şu şekilde;

 

  • Adalar bölgesinde evlerin ortalama alanları 100 m2’dir. Metrekare birim kira fiyatı ise ortalama 20 TL/m2 olarak görülüyor.
  • Adalar halkı için sürekli ikamet eden ve yazlıkçı ikamet eden olarak iki farklı gruptan söz edilebilir. Bunların dışında Heybeliada günlük kiralık daire seçenekleriyle de fazlaca iç turizm için kullanılan evler bulmak mümkün. Yoğunluk genellikle Nisan ayından itibaren Ekim ayına kadar sürmekte ve sirkülasyonla devam etmektedir.
  • Adalar’da motorlu taşıt kullanımı yasak olduğu için iç ulaşım atlı faytonlar ve bisikletlerle sağlanmaktadır.
  • Adalar ilçesinde eğitim kurumları için 1 anaokulu, 4 ilkokul, 3 ortaokul ve 3 adet lise bulunuyor.
  • Sağlık hizmetleri, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Adalar Toplum Sağlığı Merkezi ve Büyükada Ek Hizmet Binası belediye sağlık işleri bölümü bünyesinde gerçekleştiriliyor. Kara ve deniz ambulanslarıyla acil durumda İstanbul’daki yakın hastanelere hasta sevki yapılabiliyor.
  • Adalar sosyal yaşam ise çeşitli oteller, müzeler, kilise ve manastır gibi tarihi yerleri, restoranlar, kafeler, parklar, mesireler ve plajlarıyla dolu dolu bir yaşam sunuyor.

 

Emlakjet ilçe yaşam rehberleriyle birlikte hayalinizdeki evin lokasyonu hakkındaki tüm detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Listeleme sayfalarımızdaki emlakçıdan veya sahibinden adalar kiralık daire fiyatları seçeneklerimize göz atarak, hayalinizdeki evi kolaylıkla bulabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Adalar Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.