KAPAT

İstanbul Kiralık Daire

araması için 22.201 ilan bulundu
Görünüm:
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

İstanbul Kiralık Daire Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar                                            

Belli başlı detaylara dikkat ederek ve sizler için en iyisini planlayan yeni nesil emlak sitesi olan Emlakjet’i takip ederek hayalinizdeki kiralık eve kolayca ulaşabileceğinizi biliyor muydunuz? Üstelik Emlakjet’in sunduğu ayrıcalıklı özellikleri de unutmamak gerekiyor. “Yakınında Ara” ve “Bölge Raporu” gibi özellikleri sayesinde kriterlerinize en yakın olan evi çok daha az vakit ayırarak bulabilir ve hayal ettiğiniz İstanbul’daki kiralık eve hemen kavuşabilirsiniz.

 

İstanbul’da çok sayıda kiralık daire seçenekleri bulunduğu için bazen aralarından seçim yapmak zorlaşabiliyor. Aradığınız kriterlerdeki İstanbul kiralık daire ilanlarımızı inceleyerek hayal ettiğiniz konuta en kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

 

Ev kiralamak özellikle İstanbul gibi metropol olan yerlerde çok daha zorlu bir süreç olarak kendini gösterebiliyor. Çok sayıdaki semt ve kiralık ev seçenekleri arasından seçim yapmakta sizde zorlanıyor olabilirsiniz. Öncelikle İstanbul’da kiralık ev ararken hangi semtte oturmak istediğinize karar vermeniz sizin için en öneli yol haritası olacaktır.

 

Peki, İstanbul kiralık ev seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli?

 

  • İstanbul’da ev kiralama işlemine öncelikle oturacağınız semti belirleyerek başlayın.
  • Sahibinden kiralık daire İstanbul Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası seçeneklerini inceledikten sonra mutlaka evi tutmadan önce ev sahibi ile tanışmaya özen gösterin. Arada emlakçı olmayacağı için tek muhatabınızın ev sahibiniz olacağını unutmayın.
  • İstanbul genelinde kentsel dönüşüm ile birlikte bazı semtler değerlenmeye ve buna bağlı olarak da değerlenen bu semtlerde dudak uçuklatan kiralar söz konusu olmaya başladı. Bu sebeple İstanbul’da ev kiralarken fazla kira ödemek istemiyorsanız değerlenen semtlerden uzak durmaya özen gösterin.
  • Son zamanlarda değerlenen ilçe ve semtlerin başında Beylikdüzü, Fikirtepe, Kartal gibi yerler geliyor. Kiralık daire Beylikdüzü ve diğer değerlenen yerlerden arayanların çoğu bu ilçelerden ev satın almak isteyenler oluyor. Bu semtlerden ev satın almayı planlayanlar öncesinde ev kiralayarak belli bir süre bu muhitleri denemeyi tercih ediyorlar. Sizlerde ev satın almadan önce aynı şekilde Beylikdüzü, Fikirtepe, Kartal gibi değerlenmeye başlayan yerlerden ev kiralayabilir ve böylelikle semtin artılarını ve eksilerini keşfettikten sonra ev satın alma işlemine geçebilirsiniz.

 

 

 

Devamını oku
Aradığın bölgenin çevresinde neler olduğunu hemen keşfet.
HARİTADA ARA

İstanbul kiralık daire fiyatları

İstanbul ilinde bulunan 22201 ilandan size en uygun kiralık daire ilanları Emlakjet’te! Bu sayfada gördüğünüz ilanların, m2 fiyatı TL İstanbul kiralık daire ilanlarını sahibinden veya emlakçıdan olacak şekilde filtreleyebilir, fiyat ve özelliklerini kıyaslayabilirsiniz.