/static/img/logo.svg
search
Üsküdarcancel

İstanbul Üsküdar Kiralık Daire İlanları

araması için 350 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Üsküdar Kiralık Daire Ararken İşinizi Kolaylaştıracak İlçe Rehberi

 

Üsküdar kiralık daire arayanlar ve Üsküdar hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için İlçeye ait tüm detayları araştırdık. Üsküdar’ın kapladığı alan, çevresindeki komşular, tarihi, mahalle sayısı, semtleri ve daha fazlası bu araştırmamızda yer alıyor. Kısacası Üsküdar hakkında tüm merak ettiklerinizi öğrenmek için doğru sayfadasınız.

 

Anadolu yakasında ve Kocaeli Yarımadasının da batı kesiminde yer alan Üsküdar, güneyde Kadıköy İlçesi, kuzeybatı ve batıda İstanbul Boğazı, Kuzey’de Beykoz İlçesi, Doğuda da Ümraniye İlçesi ile komşudur. 36 kilometre karelik bir alana sahip olan Üsküdar İlçesinin Batısı tamamen denizdir. İlçede hiç köy bulunmazken, toplamda 33 mahalleye ev sahipli yapmaktadır. 1924 senesinde ayrı vilayet olan Üsküdar İlçesi, aradan iki sene geçtikten sonra 1926 senesinde yapılan yönetsel düzenlemeler kapsamında İstanbul Vilayetine bağlanarak İlçe oldu. Daha detaylı açacak olursak, daha önce 1926 senesine kadar İl olarak ayrı bir statüde bulunan Üsküdar İlçesi o yıl yapılan bir yasal düzenleme sonucunda İstanbul’a bağlanarak İlçe statüsüne geçmiştir. 1930 senesinde Beykoz ve Kadıköy, 1987 senesinde de Ümraniye’nin Üsküdar İlçesinden ayrılması ayrıca 20018 senesinde Fetih, Esatpaşa ve Örnek mahallerinin Ataşehir’e bağlanması sonucu bugün ki sınırlar oluştu.  Üsküdar kiralık daire arayan ve bu bölgede yaşamak için tercih yapanlar Üsküdar’ın tarihini ve geçmişini de merak ediyor. Yaşanmışlığın olduğu bu İlçeden emlakçıdan veya sahibinden Üsküdar kiralık daire almak için listeleme sayfamızda yer alan ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.

 

Milattan Önce 7.Yüzyıl’da Grek bir koloni şeklinde kurulan o zaman ki adı Halkedon olan Kadıköy iskelesi ve tersaneleri Üsküdar’ın bugünkü bulunduğu alanda yer alıyordu. O dönemde burası Hrisopolis yani Altın Şehir olarak aldandırılıyordu. Bölgenin bu şekilde anılması ise değişik biçimlerde yorumlanmaktaydı. Pers işgalinde Anadolu Yarımadası’nda bulunan halktan ve kavimlerden vergi adı altında toplanan altınlar bu bölgede ki hazinelerde saklandığından bölgeye bu adın yakıştırıldığı bilinmektedir. Aynı zamanda günbatımında karşı yakadan buradaki evler yaldızlı gibi göründüğü için de Üsküdar İlçesinin Altın Şehir olarak anıldığı söylenmektedir. Üsküdar adı ise bazı kaynaklara göre “ulak” anlamına gelen “Eskudari” sözcüğünden türemiştir.

 

İstanbul fetih edildikten sonra Üsküdar’dan kaçan Rumlar yerine o dönemde Anadolu’dan kaçmak durumunda kalan Türkler buraya yerleştirildi. Üsküdar İlçesinin fetih edilmesinden yaklaşık 100 yıl öncesinden itibaren hem Türklerin elinde olması hem de karşılaştırma yapmaya yarayacak belgelerin bulunmaması sebebi ile nüfusun ne kadar arttığı saptanamamıştır.

 

Üsküdar İlçesinde çok sayıda tarihi yapı yer almaktadır. 1471 senesinde Paşa’nın adını taşıyan ve Vezir Rum Mehmed Paşa tarafından yaptırılan Tabhaneli Cami ve Türbe, Kızkulesi gibi Üsküdar’da çok sayıda tarihi eser yer almaktadır. Üsküdar İlçesinin adeta sembolü haline gelen meşhur Kız Kulesi, Bizans Döneminden kalan da tek eserdir.

 

Üsküdar’da Ulaşım İmkanı

 

Eşyalı veya eşyasız ya da pahalı veya Üsküdar ucuz kiralık daire seçeneklerini inceleyenler Üsküdar’ın tarihi ve geçmişi kadar ulaşım olanaklarını da fazlası ile merak ediyor. Bu sebeple Üsküdar’ın karayolu ve deniz yolu başta olmak üzere ulaşım imkanlarını yazımızda bir arada sizlere sunuyoruz.

 

Üsküdar’dan istediğiniz yere veya Avrupa Yakasına rahatlıkla ulaşım imkanınızın bulunduğunu en baştan rahatlıkla söyleyebiliriz. Hem Avrupa Yakası’na olan motor seferleri hem de Marmaray durağı ve otobüs seferleri ile Üsküdar adeta ulaşım merkezi olarak adlandırabileceğimiz İstanbul’un bir semti olarak ön plana çıkıyor. Üsküdar'a Kadıköy'den kalkan dolmuşlar ile sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede ulaşmanız mümkün. Ayrıca Anadolu Yakası'nın iç kesimlerinden Gebze-Harem dolmuşlarını kullanarak Üsküdar'a kolay bir şekilde ulaşılabiliyor. Deniz yolunun ne kadar geliştiğini de söylemeden geçemeyeceğiz. Avrupa Yakası’ndan Üsküdar’a en kolay şekilde deniz yolunu kullanarak ulaşabilirsiniz. Eminönü, Beşiktaş ve Kabataş vapur veya motor seferlerini takip ederek Üsküdar’a çok kısa sürede ulaşmanız mümkün.

 

Üstelik Üsküdar deniz kenarında keyfi yapabileceğiniz her biri birbirinden keyifli Kız Kulesi manzaralı kafeleri ile de sizleri adeta büyülüyor.  İstanbul’un küçültülmüş hali olarak da adlandırabileceğimiz Üsküdar’da birçok İstanbul’a ait simgeyi bir arada görmeniz mümkün. Sizde bu kadar keyifli bir ilçede yaşamak istiyorsanız ister emlakçıdan isterseniz de Üsküdar sahibinden kiralık daire seçeneklerimizi hemen inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK Konut Satış İstatistikleri Eylül...

TÜİK Konut Satış İstatistikleri Eylül...

18 Ekim 2019

Konut Kredisi Faizleri Düşmeye Devam ...

Konut Kredisi Faizleri Düşmeye Devam ...

18 Ekim 2019

Emlakjet İzmir’de 500’e Yakın Sektör ...

Emlakjet İzmir’de 500’e Yakın Sektör ...

17 Ekim 2019

Ekim 2019 Konut Kredisi Faiz Oranları...

Ekim 2019 Konut Kredisi Faiz Oranları...

16 Ekim 2019

REIDIN-GYODER Konut Fiyat Endeksi Açı...

REIDIN-GYODER Konut Fiyat Endeksi Açı...

15 Ekim 2019

Üsküdar Kiralık Daire
İstanbul Üsküdar Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Üsküdar Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İstanbul Üsküdar Burhaniye Mahallesi Satılık Daire
 • Balıkesir Altıeylül Bahçelievler Mahallesi Kiralık Daire
 • İzmir Torbalı Torbalı Mahallesi Satılık Daire
 • İzmir Konak Yeşiltepe Mahallesi Satılık Daire
 • Tekirdağ Kapaklı Uzunhacı Mahallesi Satılık Arsa
 • /static/img/logo.svg
  /static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  /static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
  Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.