/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yeşilhisarcancel
Kaysericancel

Kayseri Yeşilhisar Kiralık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Yeşilhisar Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yeşilhisar kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Yeşilhisar Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri’nin önemli ilçelerinden biri olan Yeşilhisar ilçesinin denizden yüksekliği 1.100 metredir. Toplam yüzölçümü 921 kilometrekare olan ilçenin Kayseri il merkezine uzaklığı 67 kilometredir. İlçenin güneybatısında Kayseri-Niğde karayolu yer almaktadır. Yeşilhisar kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ve iklimi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe merkezi Karahisar Ovası’nın batı kesimlerinde, Karadağ’ın doğu kesimlere uzanan etekleri üzerinde yer almaktadır. Genel olarak düzlük arazilerden oluşan ilçede karasal iklim özellikleri örülmektedir. İlçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçeye yağış oldukça az oranda düşmektedir. Yeşilhisar kiralık ev arayışındakiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede tarıma elverişli arazi alanının 500 bin hektar olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçenin genel olarak düzlük alanlardan oluşmasına karşın dağlık araziler de bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri: Karadağ, Kurtdağı ve Kaledağı’dır. İlçede yer alan en büyük ova 500 bin hektar ile Karahisar Ovası’dır. Bu ova üzerinde yoğun olarak tarım faaliyetleri yapılmaktadır. Akarsu kaynakları bakımından fakir olan ilçede tarım arazilerinin sulanmasında etkili olan Kovalı ve Akköy baraj gölleri yer almaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetleri sulama imkanlarının artması ile birlikte artış gösterecektir.

Yeşilhisar Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalleleri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 17 bin 525’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50,33’ünü (8 bin 821) erkek, yüzde 49,67’sini (8 bin 704) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yeşilhisar kiralık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 35 adet mahalle bulunmaktadır. Kayseri Yeşilhisar kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler:  Akköy Mahallesi, Araplı Mahallesi, Başköy Mahallesi, Beyleryukarı Mahallesi, Büget Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çadırkaya Mahallesi, Derbentbaşı Mahallesi, Doğanlı Mahallesi, Erdemli Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fevzioğlu Mahallesi, Gülbayır Mahallesi, Güney Mahallesi, Güzelöz Mahallesi, İçmece Mahallesi, İdris Mahallesi, Kale Mahallesi, Karacabey Mahallesi, Kavak Mahallesi, Kayadibi Mahallesi, Keler Mahallesi, Keşlik Mahallesi, Kovalı Mahallesi, Köşk Mahallesi, Kuşçu Mahallesi, Kuzey Mahallesi, Mahmudiye Mahallesi, Musahacılı Mahallesi, Ovaçiftlik Mahallesi, Soğanlı Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Yenişehir Mahallesi ve Yeşilova Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Kayseri Yeşilhisar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kayseri Yeşilhisar da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmeyi düşündüğünüz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.