/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kaysericancel

Kayseri Kiralık Daire

araması için 268 ilan bulundu
TÜM İLÇELER
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Kayseri Kiralık Konut Fiyatları Ne Kadar?
chevron_right
Kayseri Kiralık Konut fiyatları 280,00 ile 13.000,00 arasında değişmektedir.
 • Kayseri Kiralık Daire fiyatları nelere göre değişiklik göstermektedir?
chevron_right
Kayseri Kiralık Daire fiyatları evin konumu, büyüklüğü gibi etmenlere göre değişkenlik göstermektedir.

Kayseri’de Kiralık Daire Ararken İşinizi Kolaylaştıracak İlçe Bilgileri

 

Birçoğumuz için ev aramak oldukça meşakkatli bir süreçtir. Bu süreci bir nebzede olsa kolaylaştırabilmenin yolu ise hangi ilçede oturacağınıza önceden karar vermektir. Bu sebeple Kayseri kiralık daire arayanların işini kolaylaştırabilmek için Kayseri’nin İlçelerini ve özelliklerini araştırıp bir araya getirdik.  

 

Kayseri’nin İlçeleri Nelerdir?

 

 • Kayseri’nin Develi İlçesi: 1870 yılında kurulan Kayseri’nin Develi ilçesi; Hıristiyanlık döneminden yer altı şehirleri, Gereme Harabeleri, eski konak evleri ve Fraktin ve İmamkulu kaya kabartmaları ile hem yaşanmaya hem de görülmeye değer bir ilçedir. Selçuklu, Bizans, Roma, Osmanlı ve Hitit kalıntılarına çokça rastlanan Develi ilçesinin il merkezine uzaklığı 40 kilometredir.

 

 • Kayseri’nin Sarız İlçesi: 1946 yılında kurulan Kayseri’nin Sarıkız İlçesinin tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Osmanlı İmparatorluğuna Yavuz Sultan Selim döneminde dahil edilmiş olup, Bizans İmparatorluğu, beyliklerden Dulkadiroğulları Beyliği ve Kilikya hakimiyetinde kalmıştır. İlçenin el işlemleri ve kilimleri ünlüdür. İl merkezine uzaklığı 128 kilometre olan İlçenin yüzölçümü ise 1330 kilometrekaredir.

 

 • Kayseri’nin Sarıoğlan İlçesi: Kayseri kiralık daire arayanların tercih ettiği ilçelerden biri de Sarıoğlan ilçesidir. 1960 yılında kurulan Kayseri’nin Sarıoğlan İlçesinin il merkezine uzaklığı 60 kilometre olup, yüzölçümü 1148 kilometrekaredir. 14. Yüzyılda inşaa edilen bölgedeki en eski yerleşim yeri olan Sarıoğlan’ın tarihi ise çevredeki diğer köylere göre çok daha eskidir. Çiftlik Türbesi, Palas Camii ve Kızılırmağı süsleyen Şahruh Köprüsü Sarıoğlan İlçesinin en önemli değerlerindendir. Kayseri kiralık daire sahibinden veya emlakçıdan Sarıoğlan seçenekleri için listeleme sayfamızda yer alan ilanları inceleyebilirsiniz.

 

 • Kayseri’nin Bünyan İlçesi: 1985 yılında kurulan Kayseri’nin Bünyan İlçesi, desen ve renk açısından dünyaca ünlü halıları, İpek Yolu ticaretinin önemli durak yerleri olan Karatay Hanı, Sultan Hanı, Kayabaşı Mağaraları ve birbirinden doğal güzellikleri ile keyifli bir ilçedir. İlçenin il merkezine uzaklığı 40 kilometre olup, yüzölçümü de 1.188 kilometrekaredir.

 

 • Kayseri’nin Tomarza İlçesi: 1953 yılında kurulan Tomarza ilçesindeki yerleşim izleri Genç Hititler dönemine yansıyor. Merkez Camii, İncili Köyü’ndeki Halil Dede Türbesi, Tomarza Kilisesi, Kömür Köyündeki kaya mezarları ve Gülbaba Türbesi İlçede bulunan önemli eserler arasında yer alıyor. İl merkezine uzaklığı 55 kilometre olan Tomarza kiralık daire seçenekleri için ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.

 

 • Kayseri’nin Melikgazi İlçesi: 1989 senesinde kurulan Melikgazi ilçesi Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde bulunan merkez bir ilçedir. Kayseri kiralık daire Melikgazi seçeneklerini inceleyerek bölgede yer alan dairelerin fiyatları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

 • Kayseri’nin Özvatan İlçesi: 1990 senesinde kurulan Özvatan İlçesinin il merkezine uzaklığı 74 kilometredir. İlçedeki en eski yerleşim yerleri Kızılırmak kenarındaki Zırha ve Harsanız Kaleleri olup, bunlarında Hitit’lere ait olduğu bilinmektedir.

 

 • Kayseri’nin Yahyalı İlçesi: 1954 senesinde kurulan Yahyalı İlçesinin yüzölçümü 1.225 kilometrekare olup, il merkezine uzaklığı 87 kilometredir. Kapuzbaşı Şelaleleri başta olmak üzere Derebağ ve Yeşilköy şelaleleri ile olağan üstü bir görüntü sunan Yahyalı ilçesi, suyun huzur veren dinlendirici sesi ile güzel ve huzurlu bir yaşam alanı oluşturuyor.  Kayseri Yahyalı’da bulunan meşhur trekking parkuru üzerindeki şelalelerin oluşturduğu müthiş manzara eşliğinde yürüyüş yapabilme deneyimi de sunan ilçenin milli raftin parkuru da mevcut. İlçede bulunan Hacer Vadisi ise kendisine has buzul kayalıklarının güzellikleri ile Kapuzbaşı ve Yedi Göller Şelalelerini birbirlerine bağlıyor. Yahyalı Kayseri kiralık müstakil ev seçeneklerini inceleyerek kendinize doğanın içerisinde huzurlu bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

 

 • Kayseri’nin Pınarbaşı İlçesi: 1861 senesinde kurulan Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinin il merkezine uzaklığı 91 kilometredir. Pınarbaşı İlçesi, Melikgazi Türbesi, Pazarören beldesinde Selçuklu döneminde her yıl kurulan Yabanlu Pazarı, Uzun Yayla’da dünyaca ünlü yarış atlarının yetiştirildiği, Selçuklu ve Osmanlılarca kullanılan Zamantı Kalesi ile önemli bir İlçedir.

 

 • Kayseri’nin Hacılar İlçesi: 1990 yılında kurulan ilçenin il merkezine olan uzaklığı sadece 11 kilometredir. İlçe merkezindeki şirin rengarenk evleri, yeni oluşan kayak merkezi ve Erciyes’in eteklerinde barınan yılkı atları ile oldukça ünlü bir ilçemizdir.

 

 • Kayseri’nin Kocasinan İlçesi: 1989 senesinde kurulan Kayseri’nin Kocasinan İlçesinin yüzölçümü 1.452 kilometre karedir. Belediye sınırları içerisinde yer alan Kocasinan İlçesinin nüfusu ise 372.507 olarak belirlenmiştir. Kayseri kiralık daire Kocasinan seçenekleri için listeleme sayfamızda yer alan ilanları inceleyebilirsiniz.  İncesu, Akkışla, Yeşilhisar, Felahiye, Talaş Kayseri’nin diğer illeri arasında yer alıyor.

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

26 Temmuz 2021

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

17 Temmuz 2021

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

13 Temmuz 2021

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

1 Temmuz 2021

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Kayseri Kiralık Daire
Kayseri Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Kilis Kiralık Daire
 • Kırıkkale Merkez Çalılıöz Mahallesi Kiralık Daire
 • Kırıkkale Yahşihan Kiralık Ev
 • Kırıkkale Kiralık Ev
 • Kırklareli Babaeski Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.