Emlakjet

Kayseri Kiralık Daire

araması için 304 ilan bulundu
search
Kaysericancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kayseri Kiralık Daire Almanın Avantajları

Kayseri kiralık daire kiralarken dikkat edilecekleri ve kiralık konutun kazandıracağı avantajları sizler için derledik. Kayseri’de kiralık daire bakanların aradığı kriterler kişiye göre farklılık gösteriyor. Bu kriterler baz alındığında kimisine göre bütçe önemliyken, kimilerine göre dairenin ve çevrenin özelliklerine dikkat ediliyor. 

Evin merkezi bir konumda, turizm bölgesinde, üniversiteye yakın ve ulaşımı kolay bir bölgede olması ise ev için ayrıca önemli bir kriter oluyor. Geçmiş tarihi zenginliklerinin yanı sıra kış turizmi ve mutfak kültürüyle de adını çokça duyuran Kayseri, sanayi bölgeleri geliştikçe nüfus ve konut yoğunluğu gittikçe artan bir il olmaya başlamıştır.

Kayseri Kiralık Daire Bakanlara Kentin Ekonomik Yapısı

Kayseri kiralık ev tercih edecekler, şehrin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Zira bir kentteki ekonomik olanaklar ve istihdam potansiyeli, doğrudan emlak piyasasını etkilemektedir. Kayseri'deki ekonomik hayat; milattan öncesine kadar uzanan ticaret üzerine dayalı olup son yıllarda sanayi, madencilik, tarım, hayvancılık ve kış turizmi üzerine de gelişmeye başlamıştır. Kayseri'nin sanayi üretim kapasitesi ve çeşitliliği dış ticareti de geliştirmiştir.

Kayseri Kiralık Daire Arayanlara Demografik Bilgiler

2021 yılı TÜİK verilerine göre Kayseri ilinin nüfusu 1.434.357’dir. Kent nüfusunun %50.1’i erkek, geriye kalan %49.9’u kadındır. Şehrin nüfusu bir önceki yıla göre 12.902 kişi artmıştır. İlde kilometrekareye 85 insan düşmektedir.

Kayseri'nin İlçeleri 

Kayseri, Orta Kızılırmak Bölümünde, Erciyes Dağı'nın eteklerinde bir ildir. Kuzey ve kuzeybatıda Yozgat, kuzey ve kuzeydoğuda Sivas, doğuda Kahramanmaraş, güneyde Adana, güneybatıda Niğde, batıda ise Nevşehir illeriyle çevrilidir. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Kayseri, klasik çağlarda Kapadokya adı verilen bölgededir. Kızılırmak'ın güneyinde bulunan bu bölge, Tuz Gölü'nden Fırat Nehri' ne kadar uzanır. Tarihi İpek Yolu buradan geçer. Bölge, pek çok uygarlığın beşiği olmuştur. Bu ilde en çok konut aranan beş ilçe Talas, İncesu, Kocasinan, Melikgazi ve Develi’dir.

- Talas: İlçe, Kayseri’nin güneydoğusunda ve 7 kilometre mesafede Erciyes Dağı'nın eteğinde yer alır. İlçe'nin denizden yüksekliği 1100 metredir. Engebeli bir coğrafi yapıya sahiptir. Erciyes Üniversitesi bu ilçede yer almaktadır.

- İncesu: İncesu, Kayseri'nin yaklaşık 30 kilometre güneybatısında yer almaktadır. Kuzeyinde Kayseri, doğusunda Melikgazi ve Hacılar, güneydoğusunda ise Develi yer almaktadır. 

- Kocasinan: Nüfus bakımından Kayseri'nin en büyük 2. ilçesidir.

- Melikgazi: Kayseri'nin tarih boyunca önemli kültür, sanayi ve ticaret faaliyetlerinin gerçekleştiği merkezidir. Modern yapılanmanın bulunduğu Erciyes yamaçlarına kadar olan bölümü içine alır.

- Develi: Kayseri’nin il merkezinden sonraki en büyük yerleşim yeri olup, İç Anadolu Bölgesi'nin Orta Kızılırmak Bölümü'nde bulunmaktadır. Eski adı Everek'tir. Erciyes Dağı’nın 6 kilometre güneyinde kurulmuştur. İlçe, Tekir Yaylası güzergahından Kayseri’ye 45 kilometre, İncesu güzergahından 86 kilometre uzaklıkta olup, Kayseri'nin en büyük ilçesidir.

Kayseri Kiralık Daire Fiyat Bilgisi

Eğer Kayseri kiralık konut arayışınızı mutlu sona ulaştırmak isterseniz, bölgede yer alan emlakçılara danışabilir veya EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Kayseri’de kiralık evler ortalama 150 metrekaredir. Kısacası Kayseri kiralık daire arayanlar, yaklaşık 1.555 Türk Lirası’nı gözden çıkarması gerekmektedir. Ancak bu rakam, ortalama bir veridir. Seçtiğiniz evin konumu ve konut tipi, kira bedelini yükseltebilir veya azaltabilir. Örneğin Kayseri Talas kiralık daire araması yapanlar için kira bedeli yükselmekte ve 1.812 Türk Lirası’na ulaşmaktadır. Öte yandan Kayseri Kocasinan sahibinden kiralık daire araması yapanların ise 1.414 Türk Lirası ödemesi yeterli olacaktır. Dolayısı ile bütçenizi esnek bir şekilde belirlemeniz, yararınıza olacaktır. Konut tipine göre Kayseri’deki 1+1, 2+1, 3+1 daireler çeşitlilik göstermekte olup asansörlü daire, ara kat daire, otoparklı daire aramaları sık yapılmaktadır.

 

Kayseri Kiralık Ev

 

Anadolu'nun önemli şehirlerinden biri olan Kayseri, kiralık ev arayışında olanlara çeşitli seçenekler sunuyor. Şehir merkezi veya çevresindeki semtlerde bulunan kiralık evler arasından seçim yaparak, konforlu ve sakin bir yaşamı deneyimleyebilirsiniz. Kayseri'nin tarihi ve kültürel zenginlikleriyle iç içe geçen evler, hem öğrenciler hem de aileler için uygun tercihler sunabilir. Kayseri'nin iş olanakları ve sıcak atmosferi, kiralık ev tercihinizi daha da cazip hale getirebilir.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.