Emlakjet

Konya Selçuklu Kiralık Daire

araması için 67 ilan bulundu
search
Selçuklucancel
Konyacancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Sahibinden Kiralık Daire Konya Selçuklu

Konya Selçuklu sahibinden kiralık ev arayışları Konya’nın nüfus bakımından en büyük ilçesi olan Selçuklu için kesintisiz yapılan bir eylem olmakla beraber, Konya Selçuklu nüfusunun Türkiye’nin 49 ilinden daha fazla olduğunu da belirtmek gerekmektedir. Bu yönde Konya’da yerleşim bakımından oldukça popüler olan Selçuklu ilçesi için sahibinden kiralık daire Konya Selçuklu arayışları da her geçen gün daha da hız kazanmaya başlamış durumdadır. 

Gerek coğrafi özellikleri gerek konumu gerekse de ikamet eden kişilere sağlanan nezih yapı gelecekte de Selçuklu ilçesinin nüfusunun daha da artması anlamına gelirken, kiralık daire yanında her türlü emlak arayışlarının da merkezini oluşturmaya devam edecektir. 

Selçuklu bölge olarak, Sarayönü, Kadınhanı, Darbent, Altınekin, Meram ve Karatay ilçelerini kapsar. Selçuklu iklimi yazları sıcak ve kurak kışları soğuk ve kar yağışlıdır. Sille Barajı ve Altınapa Barajı Selçuklu bölgesinde bulunur. Konya’nın merkez ilçeleri arasında en büyüğü olan Selçuklu nüfusu 500.000’e ulaşır. 

Selçuklu’nun bir diğer önemi ise, tarihidir. Bu bölge yıllar boyunca Anadolu Selçuklu Uygarlığı’nın başkenti olmuştur. Bölgede, dönemden kalan pek çok tarihi eser, türbe, cami bulunmaktadır. Bu nedenle bu doğrultuda olan turizm oldukça gelişmiştir. Her yıl pek çok yerli ve yabancı turist, bölgedeki türbeleri ziyaret etmek, adaklar adamak için Selçuklu’yu ziyaret etmektedir. İlçede bulunan müzeler ve saray kalıntıları da kişilerin ilgisini çeken tarihi bölgelerdir.

Emlakjet Farkıyla Sahibinden Kiralık Daire Konya Selçuklu

Konya hem İç Anadolu’nun hem de Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en büyük şehri olmasının yanında, vatandaşlarına sunduğu hizmet kalitesi bakımından tam anlamıyla bir büyükşehir olmayı da fazlasıyla hak etmektedir. Bu özellikleri son 20 yıldır Konya Selçuklu’da önemli konut projelerinin temelini oluştururken, ilçenin önemli yerlerinin de Selçuklu sahibinden günlük kiralık daire için referans oluşturduğu da görülmektedir. Selçuklu’nun önemli tarihi ve modern mekanları şu şekildedir:

 • Konya Tropikal Kelebek Bahçesi
 • Macera Kulesi
 • Aya Elenia Müzesi
 • Selçuklu Çiçek Bahçesi
 • Karatay Medresesi
 • Sille Kültür Evi 
 • Mevlana Türbesi
 • İnce Minerali Medrese 

Sahibinden Kiralık Daire Konya Selçuklu İçin Tavsiye Edilen Konumlar

Selçuklu ilçesinin hemen hemen her mahallesi sahibinden Selçuklu uygun kiralık daireler için tercih edilmekle beraber Emlakjet vasıtasıyla tek tıkla ulaşılabilen yüzlerce ilan arasından en doğru seçimin yapılmasının oldukça kolay olduğu da görülecektir. Selçuklu ilçesinin kiralık daire talepleri için en fazla tercih edilen konumlarına da göz atılacak olursa şu mahalleler görülecektir: 

 • Akıncılar
 • Akşemsettin
 • Aydınlıkevler
 • Bedir
 • Beyhekim
 • Binkonutlar
 • Bosna Hersek
 • Dumlupınar
 • Feritpaşa
 • Hanaybaşı
 • Kosova
 • Mehmet Akif
 • Hocacihan
 • Kılınçarslan
 • Sakarya
 • Parsana
 • Sancak
 • Yazır
 • Şeyh Şamil 

Bu konumların Sahibinden kiralık daire Konya Selçuklu ilanları için oldukça önemli olmasının yanı sıra, mahallelerin tamamındaki ilanlar Emlakjet tarafından her türlü detayıyla müşterilere aktarılmaktadır.

Selçuklu Kiralık Daire Arayanlar İçin Semt Hakkında Önemli Bilgiler

Selçuklu kiralık daire arayanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda topladık. Yazının sonunda semtin coğrafi özelliklerinden iklimine, ekonomisinden mahallelerine kadar birçok farklı konu hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Gelin, bu güzel ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım.  Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde bulunmasına rağmen Akdeniz Bölgesi’nde de topraklara sahip olan Konya ili otuz bir ilçeden meydana gelmiştir. Bu ilçelerden en büyüğü ve en kalabalık olanı da Selçuklu ilçesidir. Selçuklu ilçesi, Meram ve Karatay semtleri ile şehir merkezini meydana getiren üç büyük semtten biridir. İl nüfusunun yaklaşık olarak %29.42’si burada yaşamını sürdürmektedir. Bir göl tabanı üzerine kurulan ilçe, ovalık arazi görünümüne sahiptir. Bu sebeple de ilçenin bir kısmında kuraklık çekilmektedir. Kentteki tüm üretimin %25’i bu ilçede gerçekleştirildiğinden, semtin olanakları fazladır. 

Selçuklu Kiralık Daire Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Selçuklu kiralık konut arayanların ilçe hakkında öğrenmeleri gereken ilk şey bölgenin coğrafi özellikleri ve iklimidir. Özellikle başka il ve ilçelerden gelerek bölgeye yerleşenler için yazının bu kısmı özellikle önemlidir. Selçuklu ilçesinin toplam yüzölçümü 2036 kilometrekaredir. İlçe yüzölçümü bakımından şehrin en büyük yerleşim birimlerinden biridir. Buna ek olarak ilçenin rakımı, semt merkezinde denizden yüksekliği 1020 metredir. İlçe arazisi ovalık bir görünüme sahiptir.  Bölgenin hemen batı hattında Takkeli ve Loras Dağları uzanmaktadır. İlçe, Konya’nın kuzeyinde yer almaktadır. Sarayönü, Kadınhanı, Derbent, Altınekin, Meram ve Karatay ilçeleri ile sınır komşusudur. Bir göl tabanı üzerine kurulmuş olması sebebiyle ilçede kurak karasal iklim egemendir. Bu durum yağış miktarını doğrudan etkilemektedir. İlçede yazlar çok sıcak ve kurak geçerken, kışlar çoğunlukla kar yağışlı ve soğuktur. Selçuklu kiralık ev düşünenlerin, tüm bu koşulları göz önünde bulundurarak konut tiplerini seçmeleri oldukça önemlidir.

Selçuklu Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Mahalleleri 

Selçuklu ilçesinde ikamet edenlerin, bir başka deyişle hayatını devam ettirenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 648.850’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %49.10’U  erkek,  %50.90’ı ise kadındır. 3399 sayılı kanun ile 1987 yılında kurulan ilçenin nüfus grafiği genellikle pozitif yönlüdür. 2007 yılından sonra sürekli olarak artmıştır. Bu artış bugün de devam etmektedir. İlçe nüfusunun artış hızı %1.25’tir. Semt mahallelerden meydana gelmektedir, köy ya da köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Konya Selçuklu kiralık  ev tercih edecekler için biz bu mahalleleri gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık.  Siz de kendiniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz bir mahalleyi tercih ederek, araştırmalarınızı yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Yazır Mahallesi  ( 61.483 kişilik nüfusa sahiptir.En kalabalık mahalle ünvanını taşımaktadır. ) 
 • Bosna Hersek Mahallesi
 • Sancak Mahallesi
 • Kosova Mahallesi
 • Mehmet Akif Mahallesi
 • Beyhekim Mahallesi
 • Akşemsettin Mahallesi
 • Işıklar Mahallesi
 • Kılınçarslan Mahallesi
 • Buhara Mahallesi
 • Binkonutlar Mahallesi
 • Hüsamettin Çelebi Mahallesi

Eğer Selçuklu kiralık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Selçuklu kiralık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

 

Konya Selçuklu Kiralık Daire

Konya'nın önemli semtlerinden biri olan Selçuklu, kiralık daire arayanlar için cazip seçenekler sunuyor. Hem modern konut projeleri hem de şehir merkezine yakınlığı ile Selçuklu, iş ve sosyal yaşamı bir arada yaşamak isteyenlere hitap edebilir. Kültürel mirası ve modern yaşam olanaklarıyla Selçuklu, farklı yaşam tarzlarına uygun kiralık daireler sunabilir.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

Selçuklu Kiralık Daire
Akademi Mahallesi Kiralık DaireAkıncılar Mahallesi Kiralık DaireAkpınar Köyü Kiralık DaireAkpınar Mahallesi Kiralık DaireAkşemsettin Mahallesi Kiralık DaireArdıçlı Mahallesi Kiralık DaireAşağıpınarbaşı Mahallesi Kiralık DaireAşağıpınarbaşı OSB Mahallesi Kiralık DaireAydınlıkevler Mahallesi Kiralık DaireAydınlık Kiralık DaireBağrıkurt Köyü Kiralık DaireBağrıkurt Mahallesi Kiralık DaireBaşarakavak Bld. Kiralık DaireBaşarakavak Mahallesi Kiralık DaireBedir Mahallesi Kiralık DaireBeyhekim Mahallesi Kiralık DaireBiçer Köyü Kiralık DaireBiçer Mahallesi Kiralık DaireBilecik Mahallesi Kiralık DaireBinkonutlar Mahallesi Kiralık DaireBosna Hersek Mahallesi Kiralık DaireBosna Kiralık DaireBuhara Mahallesi Kiralık DaireBüyükkayacık Mahallesi Kiralık DaireBüyükkayacık OSB Mahallesi Kiralık DaireCumhuriyet Kiralık DaireCumhuriyet Mahallesi Kiralık DaireÇaldere Köyü Kiralık DaireÇaldere Mahallesi Kiralık DaireÇaltı Köyü Kiralık DaireÇaltı Mahallesi Kiralık DaireÇandır Köyü Kiralık DaireÇandır Mahallesi Kiralık DaireDağdere Köyü Kiralık DaireDağdere Mahallesi Kiralık DaireDokuz Mahallesi Kiralık DaireDumlupınar Mahallesi Kiralık DaireEğribayat Köyü Kiralık DaireEğribayat Mahallesi Kiralık DaireErenköy Mahallesi Kiralık DaireEsenler Mahallesi Kiralık DaireFatih Kiralık DaireFatih Mahallesi Kiralık DaireFerhuniye Mahallesi Kiralık DaireFeritpaşa Mahallesi Kiralık DaireGüvenç Köyü Kiralık DaireGüvenç Mahallesi Kiralık DaireHacıkaymak Mahallesi Kiralık DaireHanaybaşı Mahallesi Kiralık DaireHocacihan Kiralık DaireHocacihan Mahallesi Kiralık DaireHorozluhan Mahallesi Kiralık DaireHorozluhan OSB Mahallesi Kiralık DaireHüsamettin Çelebi Mahallesi Kiralık DaireIşıklar Mahallesi Kiralık Daireİhsaniye Mahallesi Kiralık DaireKaleköy Köyü Kiralık DaireKaleköy Mahallesi Kiralık DaireKaraömerler Köyü Kiralık DaireKaraömerler Mahallesi Kiralık DaireKervan Köyü Kiralık DaireKervan Mahallesi Kiralık DaireKılınçarslan Mahallesi Kiralık DaireKınık Köyü Kiralık DaireKınık Mahallesi Kiralık DaireKızılcakuyu Köyü Kiralık DaireKızılcakuyu Mahallesi Kiralık DaireKosova Mahallesi Kiralık DaireKüçükmuhsine Köyü Kiralık DaireKüçükmuhsine Mahallesi Kiralık DaireMalazgirt Mahallesi Kiralık DaireMehmet Akif Mahallesi Kiralık DaireMeydanköy Köyü Kiralık DaireMeydanköy Mahallesi Kiralık DaireMusalla Bağları Mahallesi Kiralık DaireNalçacı Kiralık DaireNişantaş Mahallesi Kiralık DaireOSB Kiralık DaireParsana Mahallesi Kiralık DaireSakarya Mahallesi Kiralık DaireSalahattin Mahallesi Kiralık DaireSancak Mahallesi Kiralık DaireSarayköy Mahallesi Kiralık DaireSarıcalar Köyü Kiralık DaireSarıcalar Mahallesi Kiralık DaireSelahaddin Eyyubi Mahallesi Kiralık DaireSelahattin Köyü Kiralık DaireSelçuk Mahallesi Kiralık DaireSızma Bld. Kiralık DaireSızma Mahallesi Kiralık DaireSille Ak Mahallesi Kiralık DaireSille Kiralık DaireSille Mahallesi Kiralık DaireSulutas Mahallesi Kiralık DaireŞeker Mahallesi Kiralık DaireŞeyh Şamil Mahallesi Kiralık DaireTatköy Mahallesi Kiralık DaireTepekent Mahallesi Kiralık DaireTepeköy Bld. Kiralık DaireTömek Mahallesi Kiralık DaireUlumuhsine Köyü Kiralık DaireUlumuhsine Mahallesi Kiralık DaireYazıbelen Köyü Kiralık DaireYazıbelen Mahallesi Kiralık DaireYazır Mahallesi Kiralık DaireYukarıpınarbaşı Mahallesi Kiralık DaireZafer Kiralık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.