/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Konyacancel

Konya Kiralık Daire

araması için 105 ilan bulundu
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
SELÇUKLU
AKŞEHİR
MERAM
SEYDİŞEHİR
EREĞLİ
İLGIN
TÜM İLÇELER
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Konya Kiralık Konut Fiyatları Ne Kadar?
chevron_right
Konya Kiralık Konut fiyatları 300,00 ile 3.600.000,00 arasında değişmektedir.
 • Konya Kiralık Daire fiyatları nelere göre değişiklik göstermektedir?
chevron_right
Konya Kiralık Daire fiyatları evin konumu, büyüklüğü gibi etmenlere göre değişkenlik göstermektedir.

Konya Kiralık Daire Ararken İşinizi Kolaylaştıracak İlçe Rehberi

 

Konya kiralık daire seçeneklerini incelerken ilk önce Konya’nın hangi ilçesinde yaşamak istediğinize karar vererek işinizi fazlası ile kolaylaştırabilirsiniz. Bu sebeple Konya İline bağlı olan ilçeleri ve bu ilçelerin özelliklerini sizler için araştırdık.

 

Konya’nın İlçeleri ve Özellikleri

 

 • Konya’nın Taşkent İlçesi: 468 kilometre kare yüzölçümü olan Taşkent, Göksu vadisi kanyonları üzerinde ve Orta Toroslar Taşeli Platosunda yer alan şirin, küçük bir ilçemizdir. Taşkent İlçesinin yakınlarında ki Balcılar, Çetmi, Avşar ve Bolay kasabaları ilk olarak göçebe olarak buraya gelen Türkmenler tarafından kurulmuş ve daha sonra ki dönelerde de yerleşik hayata geçmiştir. Yörenin en eski yerleşim yeri olarak bilinen ve belgelerle de doğrulanan Taşkent İlçesi 1930 yılında Vali İzzet Bey tarafından ilçe olmuştur. Konya İlinin 135 kilometre Güneyinde yer alan Taşkent İlçesi Akdeniz sahiline 100 kilometre uzaklıkta ve Akdeniz bölgesinde bulunmaktadır. Bulunduğu yerin yüksek bir bölge olması sebebi ile bozulmuş karasal iklim ile Akdeniz ikliminin özelliklerini görmek mümkün.

 

 • Konya’nın Selçuklu İlçesi: 2056 kilometre yüzölçümüne sahip olan Selçuklu ilçesinin tarihi geçmişi, bilim, kültür, sanat, askeri hayatı ve eğitimi Konya’dan kesinlikle ayrı olarak düşünülemez. Bağrında Sultanlar yetiştirmiş, Anadolu Selçukluları'na başkentlik yapmış ve hakimiyetini 6 asır sürdürecek Osmanlı Devleti'ne de kılavuzluk etmiş şerefli bir tarihe ve maziye sahip olan bir İlçemizdir. Konya Selçuklu kiralık daire seçeneklerini listeleme sayfamızdan inceleyerek kiralayacağınız evi Selçuklu İlçesinden seçebilirsiniz.  

 

 • Konya’nın Ahırlı İlçesi: Yerleşimi Milattan önce 2000’li yıllara dayanan Ahırlı İlçesinde Türklerden önce Bizans İmparatorluğu hüküm sürmüş. 1071 senesinden sonra Malazgirt Savaşı ile birlikte Anadolu Türklere açılmış ve Türk akını Anadolu’ya başlamış. Bu bölgenin fethini sağlayan Süleyman Şah ile birlikte de bölge Türk hakimiyetinin altına girmiştir. Ahırlı İlçesinde Konya kiralık daire arayan ve Ahırlı’da şu an yaşayan veya yaşamayı planlayanlar yaşam alanı olarak kullandıkları veya kullanacakları bu bölgenin tarihini ve adının nereden geldiğini merak ediyor. Özellikle Anadolu’nun fetih edilmesinden sonra bu bölgede Anadolu’ya saldıran Haçlı sürülerine karşı Anadolu Selçukluları hem askeri hem de atlı birliklerinin at tavlalarının bulunduğu bir üs ve askeri merkez olarak görev yaptı. Ahırlı Beyleri’nin kahramanca bölgeyi savunmaları ve atların yetiştirildiği ahırların burada bulunması sebebi ile ilçenin adı Ahırlı’dır. Atların yetiştirildiği ve ilçeye adının verilme sebebi olan bu ahırlar eski camii mevkiinde bulunan yolda yer almaktadır. Emlakçıdan veya sahibinden kiralık daire Konya seçeneklerini incelerken Ahırlı’da yaşamak isteyebilir ve tarih ile iç içe bir yaşam sürebilirsiniz. En eski yerleşim bölgeleri olarak Doğancı Deresi, Gavur Öreni ve Dodurga mevkileri bilinmektedir.

 

 • Konya’nın Meram İlçesi: 1949 kilometre kare yüzölçümü olan Meram İlçesi Konya’nın 3 merkez ilçesi arasında yer almaktadır. Meram İlçesi ile Konya İlinin tarihleri arasında bir bağ bulunmaktadır. Tarihe bakıldığında Konya İli Persler, Frigler, Hititler ve Lidyalılar tarafından yönetilmiştir. Daha sonra Romalılar ve Büyük İskender tarafından ele geçirilen Konya İli, Selçukluların başşehri olmuştur. Meram İlçesi de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafınfan kabu edilen Kanun ile 26.06.1987 günü Konya İl Merkezinin Büyükşehir hüviyetine kavuşması ile kurulmuş bir ilçedir. İlçe konumu itibari ile Konya İlinin Güneyinde ve Güney batısında bulunmaktadır. Kuzeyinde Selçuklu, doğusunda Karatay, Batısında Seydişehir ve Beyşehir, Güneyinde Bozkır ve Akören, Güneyinde de Çumra ilçeleri yer almaktadır. Konya Meram kiralık daire seçenekleri için listeleme sayfamızda bulunan ilanlarımızı inceleyebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 • Konya’nın Karatay İlçesi: 1978 kilometre kare yüzölçümü olan İlçenin kuruluşu Konya İlinin büyükşehir oluşu ile gerçekleşmiş gibi biliniyor olsa da aslında sosyal yapısı ve tarihi ile en eski ilçeleri arasında yer almaktadır. Turizm açısından her mevsim neredeyse canlı kalan İlçenin en büyük özellikleri arasında; ülkemizde hem yabancı hem de yerli turistler tarafından ilgi gören ve devamlı ziyaret edilen Mevlana Müzesi ve Şems-i Tebrizi'nin türbesinin burada yer almasını sayabiliriz. Ayrıca buna ek olarak el işlemeleri, keçecilik, dokumacılık, kaşıkçılık ve kilim dokumacılığı gibi el sanatlarının meşhur olması bölgeyi cazip kılan diğer özellikler arasında yer alıyor. Konya Karatay kiralık daire seçeneklerini inceleyerek sizde turistik bu İlçede yaşam alanınızı oluşturabilirsiniz.

 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz Konya İline ait ilçelerin dışında; Yunak, Darbent, Tuzlukçu, Karapınar, Akören, Yalıhüyük, Çumra, Hüyük, Ereğli, Halkapınar, Seydişhir, Güneysınır, Beyşehir, Ilgın, Cihanbeyli, Doğanhisar, Altınekin, Akşehir, Sarayönü, Derebucak, Hadim, Bozkır, Kulu, Çeltik, Emirgazi olmak üzere toplamda 30 adet İlçe bulunmaktadır.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Konya Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Konya Kiralık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Konya Kiralık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Kütahya Gediz Kiralık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Kütahya Merkez Bahçelievler Mahallesi Kiralık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Kütahya Merkez Dumlupınar Mahallesi Kiralık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Kütahya Merkez Meydan Mahallesi Kiralık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Kütahya Merkez Yenidoğan Mahallesi Kiralık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.