/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Seydişehircancel
Konyacancel

Konya Seydişehir Kiralık Daire

araması için 18 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Seydişehir Kiralık Daire Seçeceklere İlçe Rehberi

Seydişehir kiralık daire düşünenler için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Seydişehir, ülkemizin hem İç Anadolu Bölgesi’nde hem de Akdeniz Bölgesi’nde toprakları bulunan Konya iline bağlı otuz bir yerleşim biriminden biridir. Ülkemizin en büyük yüzölçümüne sahip olan il, aynı zamanda Türkiye’nin en gelişmiş yedinci şehridir. Semt, Konya’nın en gelişmiş sekizince yerleşim birimidir. Kent nüfusunun yaklaşık olarak %2.93’üne ev sahipliği yapan Seydişehir, milattan önce 5500’lü yıllarda kurulmuştur. Tarih öncesi çağlarda kurulan ilçede yüzyıllardır insan yerleşimi bulunmaktadır. Semtte sırasıyla Hititler, Frigler, Urartular ve Persler hüküm sürmüştür. Kısa süreli Bizans egemenliği de görülmüştür. 1071 yılından sonra ilçenin kaderi değişmiştir. Bölgeye Türkler yerleşmiş ve Türk tarihinin önemli oluşumlarından olan Karamanoğulları Beyliği bir süre ilçeye hükmetmiştir.

Seydişehir Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Seydişehir kiralık ev tercih etmeden önce bölgenin coğrafi özellikleri ve iklimi hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Özellikle başka şehirlerden gelerek buraya yerleşenler için bu bilgiler son derece kıymetlidir. Seydişehir ilçesi, 2207 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Semt merkezinin denizden yüksekliği, daha klasik bir ifade lle rakımı 1119 metredir. İlçe kent merkezinden 89 kilometre uzakta bulunmaktadır. Ankara’dan ise 350, İzmir’den 608, İstanbul’dan ise 670 kilometre mesafede bulunmaktadır. İlçenin batısında Derebucak, güneyinde Akseki, doğusunda Bozkır, kuzeyinde ise Beyşehir ilçeleri yer almaktadır. Semtte karasal iklim koşulları görülmektedir. Bu nedenle de yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışlar soğuk ve kar yağışlıdır. İlçede zaman zaman kuraklıklar görülmektedir. Bölgede Seydişehir kiralık konut arayanların bu bilgileri göz önünde bulundurması son derece önemlidir.

Seydişehir Kiralık Daire  Düşünenlere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre semtte ikamet edenlerin sayısı 64.687 kişiye ulaşmıştır. Bu kişilerin %50.27’si erkek, geriye kalan %49.73’ü kadındır. Bu verilerden hareketle, ilçe nüfusunun cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağıldığını söyleyebiliriz. Semtin nüfus grafiği dalgalı bir görünüme sahiptir. İlçenin nüfusu 2013-2017 yılları arasında artarken, 2018 yılından sonra küçük bir azalma meydana gelmiştir. Bu sebeple de popülasyonun artış hızı eksilerde seyretmektedir. Seydişehir kiralık ev tercih etmek isteyenler için biz, semti meydana getiren mahalleleri gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre aşağıdaki gibi sıraladık:

 • Kızılcalar Mahallesi 
 • Hacı Seyit Ali Mahallesi
 • Alaylar Bir Mahallesi
 • Alaylar İki Mahallesi
 • Ulukapı Mahallesi
 • Pınarbaşı Mahallesi
 • Ortakaraören Mahallesi
 • Yeni Cami Mahallesi
 • Taraşçı Mahallesi
 • Karakavak Mahallesi
 • Ketenli Mahallesi
 • Saadetler Mahallesi

Eğer Seydişehir kiralık daire düşüncenizden eminseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Konya Seydişehir kiralık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Konya Seydişehir Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Konya Kiralık Daire
 • Kütahya Kiralık Daire
 • Malatya Battalgazi Çöşnük Mahallesi Kiralık Ev
 • Malatya Battalgazi Fırat Mahallesi Kiralık Ev
 • Malatya Battalgazi Zafer Mahallesi Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.