/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tuzlukçucancel

Konya Tuzlukçu Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Tuzlukçu Kiralık Daire Arayanlara Tercih Kılavuzu

Tuzlukçu kiralık daire düşünenler için arayış süreçlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Yazıda semtin birçok farklı özelliğine değindik. Arayışınız boyunca konu hakkında bilmeniz gereken her şeye yer verdik. Gelin bu güzel ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Tuzlukçu ilçesi, Konya ilimize bağlı bir yerleşim birimidir. İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi’nde toprakları bulunan Konya ili, bugün Türkiye’nin en gelişmiş yedinci şehridir. Daha açık bir ifade ile gelişmişlik endeksinde yedinci sırada yer almaktadır. Konya aynı zamanda ülkemizin yüzölçümü bakımından en büyük şehri olma özelliği taşımaktadır. Oyuz bir yerleşim biriminden meydana gelen ilin en gelişmiş yirmi dördüncü ilçesi ise Tuzlukçu’dur. Bu ilçede kent nüfusunun yaklaşık olarak %0.33’ü yaşamaktadır. Cumhuriyetin ilanından sonraki yıllarda Akşehir ilçesine bağlanan ve köy statüsünde olan semt, daha sonra 1929 yılında bir nahiye halini almıştır. 1949 yılında ise nüfusu 2000 aştığı için, belediye teşkilatı kurulmuştur. Semt 9 Mayıs 1990 yılında çıkarılan 3544 kanunu ile ilçe statüsü alarak, bugünkü haline kavuşmuştur.

Tuzlukçu Kiralık Daire Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Bir bölgede ev tutmadan ya da bir emlak üzerinde karar vermeden önce, o il veya ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir. Zira bir bölgenin coğrafi özellikleri, o il veya ilçenin ekonomisinden emlak piyasasına kadar birçok farklı konu hakkında bilgi vermektedir. Bu nedenle Tuzlukçu kiralık ev seçecekler için hazırladığımız yazının ikinci bölümünde semtin coğrafyasından bahsedeceğiz. Tuzlukçu ilçesi, 598 kilometrekarelik görece büyük bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır.  İlçenin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği 1000 metredir. Bu rakam semt merkezi göz önünde bulundurularak hesaplanmıştır. Tuzlukçu ilçesinin doğusunda Ilgın, batısında Akşehir Gölü ve Afyonkarahisar iline bağlı Sultandağı ilçesi, güneyinde Akşehir ve kuzeyinde ise Yunak gibi semtler bulunmaktadır. İlçede kurak karasal iklim yaşanmaktadır. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk geçmektedir. Yağış en çok ilkbahar ve sonbahar aylarında görülmektedir.

Tuzlukçu Kiralık Daire Düşünenlere İlçenin Mahalleleri 

2019 yılının Şubat ayında yayınlanan verilere göre, Tuzlukçu ilçesinin nüfusu 7.280 kişiye ulaşmış durumdadır. Burada ikamet edenlerin, bir başka deyişle yaşamını sürdürenlerin %48.75’i erkek, %51.25’i ise kadındır. İlçe nüfusu 2008*2017 yılları arasında azalırken, 2018 yılından sonra ciddi bir artış göstermiştir. Bu nedenle popülasyonuna artış hızı %12.25 olarak görülmüştür. Semt, mahalle ve köylerden oluşmuştur. Köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Biz bu mahalleleri Konya Tuzlukçu kiralık konut düşünenler için gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık. Kendinize en uygun olduğunu düşündüğünüz yerleşim biriminde arayışınızı yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Yukarı Mahallesi
 • Aşağı Mahallesi
 • Pazar Mahallesi
 • Koraşı Mahallesi
 • Orta Mahallesi
 • Konarı Mahallesi
 • Kundullu Mahallesi
 • Mevlütlü Mahallesi
 • Köklüce Mahallesi
 • Gürsu Mahallesi 
 • Tursunlu Mahallesi
 • Pazarkaya Mahallesi 

Eğer Tuzlukçu kiralık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Tuzlukçu kiralık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Tuzlukçu Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.