/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yeşilyurtcancel

Malatya Yeşilyurt Kiralık Daire

araması için 84 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Yeşilyurt Kiralık Daire Arayanlara İlçe rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yeşilyurt kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kirası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Yeşilyurt Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ilinin önemli ilçelerinden biri olan Yeşilyurt ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçenin ilk yerleşim tarihi tam olarak bilinmemekle birlikte ilçeye ilk yerleşimin 8 ve 9’uncu yüzyıllarda Bizanslılar tarafından yapıldığı bilinmektedir. Yeşilyurt kiralık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçennin toplam yüzölçümü 568 kilometrekaredir. İlçenin doğusunda Malatya ili, batısında Akçadağ ve Doğanşehir ilçeleri, kuzeyinde Malatya ili, güneyinde ise Adıyaman ve Çelikhan ilçesi yer almaktadır. Yeşilyurt kiralık daire tercihinde bulunmak isteyen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede geçiş ikliminin yaşandığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat ve meyve ürünlerinin üretimi yapılmaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Yeşilyurt Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 304 bin 839’dur. İlçe nüfusunun yüzde 49,79’unu (151 bin 776) erkek, yüzde 50,21’ini (153 bin 63) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yeşilyurt kiralık ev tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 83 adet mahalle bulunmaktadır. Malatya Yeşilyurt kiralık daire tercihinde bulunmak isteyen kişileri ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler: Abdulgaffar Mahallesi, Aşağı Bağlar Mahallesi, Aşağıköy Mahallesi, Atalar Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Bahçebaşı Mahallesi, Bentbaşı Mahallesi, Bindal Mahallesi, Bostanbaşı Mahallesi, Cemalgürsel Mahallesi, Cevatpaşa Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Cumhuriyet (Yeşilyurt) Mahallesi, Çavuşoğlu Mahallesi, Çayırköy Mahallesi, Çilesiz Mahallesi, Çukurdere Mahallesi, Dilek Mahallesi, Duranlar Mahallesi, Duruldu Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gazi Mahallesi, Gedik Mahallesi, Göktarla Mahallesi, Görgü Mahallesi, Gözene Mahallesi, Gündüzbey Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Hıroğlu Mahallesi, Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi, Işıklı Mahallesi, İkizce Mahallesi, İlyas Mahallesi, İnönü Mahallesi, Kadiruşağı Mahallesi, Karahan Mahallesi, Karakavak Mahallesi, Kaynarca Mahallesi, Kendirli Mahallesi, Kırkpınar Mahallesi, Kırlangıç Mahallesi, Kiltepe Mahallesi, Koşu Mahallesi, Koyunoğlu Mahallesi, Kozluk Mahallesi, Kuşdoğan Mahallesi, Kuyulu Mahallesi, Mahmutlu Mahallesi, Melekbaba Mahallesi, Merkez Fatih Mahallesi, Mullakasım Mahallesi, Oluklu Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Öncü Mahallesi, Özal Mahallesi, Özalper Mahallesi, Salkonak Mahallesi, Salköprü Mahallesi, Samanköy Mahallesi, Samanlı Mahallesi, Seyituşağı Mahallesi, Seyran Mahallesi, Su Mahallesi, Topsöğüt Mahallesi, Turgut Özal Mahallesi, Üçgöze Mahallesi ve Yaka Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Malatya ilinin Yeşilyurt ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Malatya Yeşilyurt da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

En çok site içinde, sıfır 'satılık ev...

En çok site içinde, sıfır 'satılık ev...

18 Şubat 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

17 Şubat 2021

TÜİK 2021 Ocak Konut Satış İstatistik...

TÜİK 2021 Ocak Konut Satış İstatistik...

15 Şubat 2021

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Yeşilyurt Kiralık Daire
Malatya Yeşilyurt Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Malatya Kiralık Daire
 • Manisa Akhisar Kiralık Daire
 • Manisa Salihli Cumhuriyet Mahallesi Kiralık Ev
 • Manisa Salihli Kiralık Ev
 • Manisa Şehzadeler Alaybey Mahallesi Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.