/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Anamurcancel

Mersin Anamur Kiralık Daire

araması için 3 ilan bulundu

Anamur Kiralık Daire Arayanlara İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Anamur kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Anamur Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ilinin batı kesimlerinde yer alan Anamur ilçesi, Mersin il merkezine 230 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçe Antalya iline 265 kilometre, Karaman iline 230 kilometre, Kıbrıs iline ise 76 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Anamur kiralık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin toplam yüzölçümü 1.241 kilometrekaredir. İlçe dağlık ve engebeli bir araziye sahip olup oldukça önemli dağlara ev sahipliği yapmaktadır. Bu dağlardan başlıcaları: 

 • Alamoz Dağı,
 • Kınıldağ Dağı ve 
 • Naldöken Dağı’dır.

Anamur kiralık konut tercihinde bulunmak isteyen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin önemli akarsu kaynaklarına ev sahipliği yaptığı bilgisine ulaşmaktadır. Bu akarsulardan en önemlileri Sultansuyu Çayı ve Drago Çayı’dır. Bu iki akarsu kaynağı ilçede yapılan tarım faaliyetleri için oldukça önemlidir. İlçe Akdeniz iklimi etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir.

Anamur Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 65 bin 920’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,70’ini (33 bin 420) erkek, yüzde 49,30’unu (32 bin 500) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Anamur kiralık konut arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 56 adet mahalle bulunmaktadır. Mersin Anamur kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akarca Mahallesi, Akdeniz Mahallesi, Akine Mahallesi, Alataş Mahallesi, Anıtlı Mahallesi, Aşağıkükür Mahallesi, Bahçe Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Boğuntu Mahallesi, Bozdoğan Mahallesi, Çaltıbükü Mahallesi, Çamlıpınar Mahallesi, Çamlıpınaralanı Mahallesi, Çarıklar Mahallesi, Çataloluk Mahallesi, Çeltikçi Mahallesi, Çukurabanoz Mahallesi, Demirören Mahallesi, Emirşah Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Evciler Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gercebahşiş Mahallesi, Göktaş Mahallesi, Güleç Mahallesi, Güneybahşiş Mahallesi, Güngören Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, İskele Mahallesi, Kalınören Mahallesi, Karaağa Mahallesi, Karaçukur Mahallesi, Karadere Mahallesi, Karalarbahşiş Mahallesi, Kaşdişlen Mahallesi, Kılıç Mahallesi, Kızılaliler Mahallesi, Korucuk Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Kükür Mahallesi, Lale Mahallesi, Malaklar Mahallesi, Ormancık Mahallesi, Ovabaşı Mahallesi, Ören Mahallesi, Sağlık Mahallesi, Saray Mahallesi, Sarıağaç Mahallesi, Sarıdana Mahallesi, Sugözü Mahallesi, Sultan Alaaddin Mahallesi, Toroslar Mahallesi, Uçarı Mahallesi, Yalıevleri Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi ve Yıldırım Beyazıt Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Mersin ilinin Anamur ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Mersin Anamur da uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Türkiye genelinde Ekim ayında 137 bin...

Türkiye genelinde Ekim ayında 137 bin...

16 Kasım 2021

Mersin Anamur Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Mersin Erdemli Kiralık Daire
 • Mersin Mezitli Akdeniz Mahallesi Kiralık Daire
 • Mersin Mezitli Atatürk Mahallesi Kiralık Ev
 • Mersin Mezitli Tece Mahallesi Kiralık Ev
 • Mersin Mezitli Yeni Mahallesi Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.