/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mersincancel

Mersin Kiralık Daire

araması için 840 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Mersin Kiralık Daire Ararken İşinizi Kolaylaştıracak Detay Nedir?

 

Ev aramaya ilk olarak hangi ilçede oturacağınıza karar vererek başlayabilirsiniz. Her ilçenin kendisine göre bir özelliği veya avantajı ya da dezavantajı olabilir. Bu sebeple size en fazla uyan ilçeyi belirledikten sonra ilanları aramaya başlarsanız çok daha kolay bir şekilde aradığınız hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz. Akdeniz Bölgesinin Çukurova bölümünün batısında yer alan Mersin’den hem kiralık hem de satılık daire seçeneklerini incelemek için doğru adrestesiniz. Mersin kiralık daire arayanların işini kolaylaştırabilmek için Mersin’in ilçelerini ve özelliklerini yazımızda bir araya getirdik.

 

Mersin’in İlçeleri Nelerdir?

 

  • Mersin’in Aydıncık İlçesi: 1915 senesine kadar ilçe teşkilatına sahip olan bir yerleşim birimiyken, 1915 senesinden sonra Gülnar’a bağlı Bucak Merkezi olmuştur. Müstakil ilçe oluşu ise 1987 senesinde Gülnar’dan ayrılması ile olmuştur. Yüzölçümü 446 kilometrekare olan Aydıncık İlçesinin doğusunda ve kuzeyinde Gülnar, güneyinde Akdeniz sahilleri ve batısında da Bozyazı ilçeleri yer alıyor. 15 adet mahallesi bulunan ilçenin Mersin’e uzaklığı ise 178 kilometre. Merkez ile ulaşım ise şehirler arası otobüsler ile kolaylıkla sağlanabiliyor.

 

  • Mersin’in Yenişehir İlçesi: 2008 senesinde ilçe teşkilatı kurulan Yenişehir İlçesinin, kuzey doğusunda Toroslar, Doğusunda Akdeniz ve Batısında da Mezitli ilçeleri bulunuyor. Güneyi Akdeniz sahili olan İlçenin yüzölçümü ise 37 kilometrekaredir. 2014 senesinden sonra tüm köyleri mahalleye dönüşen ve 32 mahallesi bulunan Mersin Yenişehir kiralık daire seçenekleri ile değişik alternatifler sunan bir ilçe. İlçede ulaşımda oldukça kolay bir şekilde taksi, dolmuş, belediye otobüsü ve halk otobüsü ile sağlanabilmektedir.

 

  • Mersin’in Mut İlçesi: Yüzölçümü 2.535 kilometre kare olan Mersin’in Mut İlçesi Göksu Nehri kıyılarında ve Toros Dağlarının eteklerinde kurulmuştur. Kuzeyinde Karaman İli, Güneyinde Gülnar İlçesi, Batısında Erdemli İlçesi ve Doğusunda Silifke topraklarıyla çevrili olan Mersin-Karaman Devlet Karayolu’nun üzerinde yer almaktadır. Mut İlçesi 102 adet mahallesi ile Mersin kiralık daire seçenekleri sunuyor. 

 

  • Mersin’in Toroslar İlçesi: Yüzölçümü 838 kilometre kare olan İlçe adını da ilçenin büyük bir kısmını kaplayan Toros Dağlarında almaktadır. Güneyinde Akdeniz, Doğusunda Tarsus ve Çamlıyayla İlçeleri, Batısında Yenişehir, Mezitli ve Erdemli İlçeleri, Kuzeyinde de Konya İli bulunmaktadır. 67 adet mahallesi bulunan Mersin Toroslar kiralık daire seçenekleri ile farklı alternatifler sunuyor. 

 

  • Mersin’in Silifke İlçesi: Yüzölçümü 2.590 olan İlçe Batıda Mut ve Gülnar ilçeleri, Doğuda Erdemli, Güneyde Akdeniz ve Kuzeyde Karaman ili ile çevrili bir ilçedir. İl merkezine 80 kilometre uzaklıkta olan Silifke de ulaşım şehirler arası otobüsler ve Mersin-Silifke arası çalışan otobüsler ile sağlanabilmektedir. 

 

  • Mersin’in Erdemli İlçesi: 1954 senesinde İlçe olan Erdemli, Akdeniz kıyısında ve Mersin’in 36 kilometre batısında kurulan bir ilçedir. İlçeden ulaşım; Silifke-Mersin, Erdemli-Mersin arası çalışan minibüs ve otobüsler ile ayrıca şehirler arası çalışan otobüsler vasıtasıyla sağlanmaktadır.

 

  • Mersin’in Akdeniz İlçesi: İlçe teşkilatı 2008 senesinde kurulan Mersin’in Akdeniz İlçesinin toplamda 57 adet mahallesi bulunuyor. Kuzeyinde Toroslar, doğusunda Tarsus, güneyinde Akdeniz sahilleri ve batısında da Yenişehir ilçeleri yer alan Akdeniz’in yüzölçümü ise 304 kilometrekaredir. Mersin’in Merkez İlçeleri arasında yer alan Akdeniz İlçesinden ulaşımda oldukça kolay bir şekilde halk otobüsü, Belediye otobüsü, taksi ve dolmuş ile sağlanabiliyor. Emlakçıdan veya sahibinden kiralık daire Mersin Akdeniz seçenekleri için ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.

 

Anamur, Gülnar, Mezitli, Tarsus, Bozyazı ve Çamlıyayla da Mersin İlinin diğer ilçeleri arasında yer almaktadır. Mersin’de kiralık daire arayanlar belirtmiş olduğumuz bu İlçeler arasında kendilerine hem ulaşım hem de diğer özellikleri açısından en uygun olanı seçerek aramalarını daha minimize şekilde yapıyor ve çok daha kolay bir şekilde aradığı eve ulaşabiliyor. Sizde öncelikle yaşamak istediğiniz ilçeye karar vererek, emlakçıdan ya da sahibinden kiralık daire Mersin merkez veya diğer ilçelerinden aradığınız evi kolayca bulabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

9 Ekim 2020

Eminevim'den Yeni Kampanya

Eminevim'den Yeni Kampanya

8 Ekim 2020

Mersin Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.