/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mutcancel

Mersin Mut Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Mut Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Mut kiralık daire arayışında olan kişiler için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercih edebilirsiniz.

Mut Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Mersin iline bağlı Mut ilçesi Toros Dağları’nın eteklerinde yer almaktadır. İlçenin doğusunda Silifke, batısında Ermenek, kuzeyinde Karaman ve güneyinde Gülnar ilçeleri ile çevrilidir. Mut kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlı geçmektedir. Mut kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin ise tarım faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede sulu tarım faaliyetleri yürütülmekte olup sebze ve meyve tarım ürünleri yetiştirilmektedir.

Mut Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 62 bin 853’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,12’sini (31 bin 501) erkek, yüzde 49,88’ini (31 bin 352) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Mut kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 102 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Aydınoğlu Mahallesi, Bağcağız Mahallesi, Ballı Mahallesi, Çaltılı Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çampınar Mahallesi, Çatakbağ Mahallesi, Çatalharman Mahallesi, Çınarlı Mahallesi, Çivi Mahallesi, Çortak Mahallesi, Çömelek Mahallesi, Çukurbağ Mahallesi, Doğancı Mahallesi, Elbeyli Mahallesi, Elmapınar Mahallesi, Esençay Mahallesi, Evren Mahallesi, Fakırca Mahallesi, Geçimli Mahallesi, Gençali Mahallesi, Göcekler Mahallesi, Gökçetaş Mahallesi, Göksu Mahallesi, Göksu (Merkez) Mahallesi, Güllük Mahallesi, Güme Mahallesi, Güzelköy Mahallesi, Haydarköy Mahallesi, Hisarköy Mahallesi, Hocalı Mahallesi, Ilıca Mahallesi, Irmaklı Mahallesi, Işıklar Mahallesi, İbrahimli Mahallesi, Kadıköy Mahallesi, Kale Mahallesi, Karacaoğlan Mahallesi, Karadiken Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kavaklı Mahallesi, Kavaközü Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Kayaönü Mahallesi, Kelceköy Mahallesi, Kemenli Mahallesi, Kırkkavak Mahallesi, Kışlaköy Mahallesi, Kızılalan Mahallesi, Köselerli Mahallesi, Kumaçukuru Mahallesi, Kurtsuyu Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kültür Mahallesi, Kürkçü Mahallesi, Meydan Mahallesi, Mirahor Mahallesi, Mucuk Mahallesi, Narlı Mahallesi, Narlıdere Mahallesi, Ortaköy Mahallesi ve Özköy Mahallesi’dir.

Mut Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Bilgileri

İlçeden konut arayan çocuklu aileler ilçenin eğitim imkanları ile yakından ilgilenmektedir. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçe içerisinde yer alan okullar bölge halkının ihtiyaçlarına yanıt vermektedir. Mersin Mut kiralık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar: 

  • Mut Karacaoğlan İlköğretim Okulu: Meydan Mahallesi, Mut Merkez, Mut, Mersin. Daha detaylı bilgiler için (0324) 774 78 35 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Özel Mutlu İlköğretim Okulu: Cumhuriyet, Bulgurcular Sokak, No:50, 33600 Mut/Mersin. Daha detaylı bilgiler için (0324) 774 07 90 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Şehit İbrahim Soysal İlköğretim Okulu: Yazalanı Mahallesi Fatma Türkon Caddesi No:56, 33000 Mut/Mersin. Daha detaylı bilgiler için (0324) 774 36 40 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Mareşal Fevzi Çakmak Yatılı Bölge Ortaokulu: Karşıyaka, Donatım Caddesi No:48/A, 33600 Mut/Mersin. Daha detaylı bilgiler için (0324) 774 10 46 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Mersin ilinin Mut ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Mersin Mut uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Mut Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.