/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mutcancel
Mersincancel

Mersin Mut Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Mut Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Mut kiralık daire arayışında olan kişiler için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercih edebilirsiniz.

Mut Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Mersin iline bağlı Mut ilçesi Toros Dağları’nın eteklerinde yer almaktadır. İlçenin doğusunda Silifke, batısında Ermenek, kuzeyinde Karaman ve güneyinde Gülnar ilçeleri ile çevrilidir. Mut kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlı geçmektedir. Mut kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin ise tarım faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede sulu tarım faaliyetleri yürütülmekte olup sebze ve meyve tarım ürünleri yetiştirilmektedir.

Mut Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 62 bin 853’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,12’sini (31 bin 501) erkek, yüzde 49,88’ini (31 bin 352) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Mut kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 102 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Aydınoğlu Mahallesi, Bağcağız Mahallesi, Ballı Mahallesi, Çaltılı Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çampınar Mahallesi, Çatakbağ Mahallesi, Çatalharman Mahallesi, Çınarlı Mahallesi, Çivi Mahallesi, Çortak Mahallesi, Çömelek Mahallesi, Çukurbağ Mahallesi, Doğancı Mahallesi, Elbeyli Mahallesi, Elmapınar Mahallesi, Esençay Mahallesi, Evren Mahallesi, Fakırca Mahallesi, Geçimli Mahallesi, Gençali Mahallesi, Göcekler Mahallesi, Gökçetaş Mahallesi, Göksu Mahallesi, Göksu (Merkez) Mahallesi, Güllük Mahallesi, Güme Mahallesi, Güzelköy Mahallesi, Haydarköy Mahallesi, Hisarköy Mahallesi, Hocalı Mahallesi, Ilıca Mahallesi, Irmaklı Mahallesi, Işıklar Mahallesi, İbrahimli Mahallesi, Kadıköy Mahallesi, Kale Mahallesi, Karacaoğlan Mahallesi, Karadiken Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kavaklı Mahallesi, Kavaközü Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Kayaönü Mahallesi, Kelceköy Mahallesi, Kemenli Mahallesi, Kırkkavak Mahallesi, Kışlaköy Mahallesi, Kızılalan Mahallesi, Köselerli Mahallesi, Kumaçukuru Mahallesi, Kurtsuyu Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kültür Mahallesi, Kürkçü Mahallesi, Meydan Mahallesi, Mirahor Mahallesi, Mucuk Mahallesi, Narlı Mahallesi, Narlıdere Mahallesi, Ortaköy Mahallesi ve Özköy Mahallesi’dir.

Mut Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Bilgileri

İlçeden konut arayan çocuklu aileler ilçenin eğitim imkanları ile yakından ilgilenmektedir. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçe içerisinde yer alan okullar bölge halkının ihtiyaçlarına yanıt vermektedir. Mersin Mut kiralık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar: 

  • Mut Karacaoğlan İlköğretim Okulu: Meydan Mahallesi, Mut Merkez, Mut, Mersin. Daha detaylı bilgiler için (0324) 774 78 35 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Özel Mutlu İlköğretim Okulu: Cumhuriyet, Bulgurcular Sokak, No:50, 33600 Mut/Mersin. Daha detaylı bilgiler için (0324) 774 07 90 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Şehit İbrahim Soysal İlköğretim Okulu: Yazalanı Mahallesi Fatma Türkon Caddesi No:56, 33000 Mut/Mersin. Daha detaylı bilgiler için (0324) 774 36 40 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Mareşal Fevzi Çakmak Yatılı Bölge Ortaokulu: Karşıyaka, Donatım Caddesi No:48/A, 33600 Mut/Mersin. Daha detaylı bilgiler için (0324) 774 10 46 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Mersin ilinin Mut ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Mersin Mut uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

26 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Mut Kiralık Daire
Alaçam MahallesiAşağıköselerli MahallesiAydınoğlu MahallesiBağcağız MahallesiBallı MahallesiBarabanlı MahallesiBozdoğan MahallesiBurunköy MahallesiCeritler MahallesiCumhuriyet MahallesiÇağlayangedik MahallesiÇaltılı MahallesiÇamlıca MahallesiÇampınar MahallesiÇatakbağ MahallesiÇatalharman MahallesiÇınarlı MahallesiÇivi MahallesiÇortak MahallesiÇömelek MahallesiÇukurbağ MahallesiDağpazarı MahallesiDemirkapı MahallesiDereköy MahallesiDerinçay MahallesiDeveci MahallesiDiştaş MahallesiDoğancı MahallesiElbeyli MahallesiElmapınar MahallesiEsençay MahallesiEvren MahallesiFakırca MahallesiGeçimli MahallesiGençali MahallesiGöcekler MahallesiGökçetaş MahallesiGöksu MahallesiGüllük MahallesiGüme MahallesiGüzelköy MahallesiGüzelyurt MahallesiHacıahmetli MahallesiHacıilyaslı MahallesiHacınuhlu MahallesiHacısait MahallesiHamam MahallesiHaydarköy MahallesiHisarköy MahallesiHocalı MahallesiIlıca MahallesiIrmaklı MahallesiIşıklar Mahallesiİbrahimli MahallesiKadıköy MahallesiKale MahallesiKaracaoğlan MahallesiKaradiken MahallesiKarşıyaka MahallesiKavaklı MahallesiKavaközü MahallesiKayabaşı MahallesiKayaönü MahallesiKelceköy MahallesiKemenli MahallesiKırkkavak MahallesiKışlaköy MahallesiKızılalan MahallesiKöselerli MahallesiKumaçukuru MahallesiKurtsuyu MahallesiKurtuluş MahallesiKültür MahallesiKürkçü MahallesiMeydan MahallesiMirahor MahallesiMucuk MahallesiNarlıdere MahallesiNarlı MahallesiOrtaköy MahallesiÖzköy MahallesiÖzlü MahallesiPalantepe MahallesiPamuklu MahallesiPınarbaşı MahallesiSakız MahallesiSarıveliler MahallesiSelamlı MahallesiSuçatı MahallesiTekeli MahallesiTopkaya MahallesiTopluca MahallesiTuğrul MahallesiYalnızcabağ MahallesiYapıntı MahallesiYatırtaş MahallesiYazalanı MahallesiYeşilköy MahallesiYeşilyurt MahallesiYıldızköy MahallesiYukarıköselerli MahallesiZeytinçukuru Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.