/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çatalpınarcancel

Ordu Çatalpınar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çatalpınar Kiralık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Çatalpınar kiralık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Çatalpınar, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Ordu iline bağlı, il merkezine 56 kilometre mesafede bulunan bir ilçesidir. İlk ismi Çatak’tır. Bu isim Ordu’nun Aybastı ve Fatsa ilçelerinden gelenler burada çatıştıkları için yerleşim yerinin ismi Çatak olmuştur. Çatak daha sonra belde olunca ilçeyi bir çatal gibi arasında alan Bolaman ve Keş ırmaklarından esinlenerek yerin ismini Çatalpınar olarak değiştirilmiştir. Şehrin ilk tarihi hakkında yeteri kadar bilgi bulunamamaktadır. M.Ö. 400 yılında Fatsa, Çatalpınar ve çevresinde Kolhlar, Driller, Halipler, Mossinokiler ve Tibarenler gibi Yunan asıllı olmayan yerli kabilelerin yaşadığı bilinmektedir. Daha sonrasında Kimmerler, Persler, Makedonyalılar, Pontus Krallığı gibi büyük imparatorluklara ev sahipliği yapmıştır. Bölgenin bulunduğu topraklarda günümüzde yaşayan halkın çoğunluğunu Türkmenler oluşturmaktadır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Klasik karadeniz iklimine sahip olan Çatalpınar’da yazları sıcak, kışları soğuk ve kar yağışlıdır. Yaz kış yemyeşil ormanlık alanlarla kaplı olan ilçede yıl boyu yağış görülmektedir. Geniş fındık bahçelerinin yanında incir, portakal, limon gibi meyvelerle defne ağaçları da oldukça fazladır. 

Çatalpınar Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Çatalpınar’da ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Fatsa ve Çamaş ilçesi,
  • Güneyinde Korgan, Kabataş ve Gürgentepe ilçeleri,
  • Batısında Fatsa ve Korgan ilçesi,
  • Doğusunda Gürgentepe ve Çamaş ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 14.954’tür. Bu sayının yüzde 49,68’i kadın, yüzde 50,32’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 101 kilometrekare, rakımı ise 150 metredir. Çatalpınar’da kiralık ev gibi özellikle bir bölge arayışında olanlar için ilçede toplam 23 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler şöyledir; Dere Mahallesi, Göller Mahallesi, Güney Mahallesi, Hayal Mahallesi, İncirli Mahallesi, Karahasan Mahallesi, Kayatepe Mahallesi, Kıran Mahallesi, Merkez Mahallesi, Sayacatürk Mahallesi, Terimli Mahallesi, Yeni Mahallesi, Şirinköy Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Madenköy Mahallesi, Keçili Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Karahamza Mahallesi, Hatipler Mahallesi, Güneyce Mahallesi, Gündoğdu Mahallesi, Elmaköy Mahallesi, Akkaya Mahallesidir. 

Çatalpınar Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Ordu’nun Çatalpınar llçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 155 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 6 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 882 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Ordu Çatalpınar Göller Mahallesi kiralık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Çatalpınar Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.