/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gülyalıcancel
Orducancel

Ordu Gülyalı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Gülyalı Kiralık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Gülyalı kiralık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Gülyalı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Ordu iline bağlı, il merkezine 16 kilometre mesafede bulunan bir ilçesidir. Halkın gelir kaynağının büyük bir kısmını fındık oluşturmaktadır. Son yıllarda kivi dikimi de yapılmaktadır. Balıkçılık da gelir kaynaklarından birisini oluşturur. Gülyalı ilçesi denizi, doğal plajı ve doğa güzellikleri ile önemli bir turizm potansiyeline sahip ilçedir. Fakat ekonomik ve ticari yönü yeterince gelişme gösteremediği için potansiyelini kullanamamaktadır. Ordu-Giresun Havaalanı denizin üzerinde bulunan Türkiye’de ilk dünyada 3. Havalimanı özelliğini göstermektedir. Bölgenin bulunduğu topraklarda yaşayan halkın çoğunluğunu Türkmenler oluşturmaktadır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Klasik karadeniz iklimine sahip olan Gülyalı’da yazları sıcak, kışları soğuk ve kar yağışlıdır. Yaz kış yemyeşil ormanlık alanlarla kaplı olan ilçede yıl boyu yağış görülmektedir. Geniş fındık bahçelerinin yanında incir, portakal, limon gibi meyvelerle defne ağaçları da oldukça fazladır. 

Gülyalı Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Gülyalı’da ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Karadeniz,
  • Güneyinde ve batısında Giresun il sınırı,
  • Doğusunda Ordu Merkez ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 8.904’tür. Bu sayının yüzde 50’si kadın, yüzde 50’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 62 kilometrekare, rakımı ise 100 metredir. Ordu ilinin en doğusunda Giresun il sınırında yer almaktadır. Gülyalı kiralık ev düşünenler için toplam 13 mahalle vardır. Bu mahalleler;Ambarcılı Mahallesi, Ürümbey Mahallesi, Gülistan Mahallesi, Kestane Mahallesi, Sayaca Mahallesi, Tepealtı Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Turnasuyu Mahallesi, Mustafalı Mahallesi, Hoşköy Mahallesi, Ayrılık Mahallesi, Alibey Mahallesidir. 

Gülyalı Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Ordu’nun Gülyalı lçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 150 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 13 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 1.080 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Ordu Gülyalı günlük kiralık ev ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.