/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gürgentepecancel

Ordu Gürgentepe Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Gürgentepe Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Gürgentepe kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Gürgentepe ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

En eski güreşlerden biri olan Gürgentepe Hıdrellez Şenlikleri düzenli olarak düzenlenmektedir. Ordu il merkezine 1 ila 1,5 saatlik bir mesafede iken Tokat iline 4 saatlik bir mesafede yer almaktadır.  

Gürgentepe Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Gürgentepe ilçesi, Karadeniz Bölgesi içerisinde bulunan Ordu iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 144 km2’dir ve denizden yüksekliği 1.235 metredir. Ordu il merkezine 48 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Giresun Dağları ile Canik Dağları arasındaki birleşme noktası üzerinde kurulmuştur. Buna bağlı olarak Ordu ilinde yükseltisi en fazla olan ikinci ilçe olma özelliğini taşır. Karadeniz Dağları’nın kıyı şeridinden hemen sonra ani yükselişinden ötürü ve Gürgentepe ilçesinin Karadeniz kıyı şeridine çok yakın olmasından dolayı ilçenin arazisi oldukça engebeli bir karakteristiğe sahiptir. İlçenin bitki örtüsünü genel olarak ormanlık alanlar meydana getirmektedir. Gürgentepe ilçesinin önemli akarsuları arasında Tavzara Çayı, Kanyaş Deresi ve Akören Deresi bulunmaktadır. İlçenin etrafında bulunan komşu mekanların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin kuzey yönünde Çamaş ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin doğu yönünde Ulubey ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde Gölköy ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzeybatı yönünde Çatalpınar ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güneybatı yönünde ise Kabataş ilçesi bulunmaktadır.

Gürgentepe Kiralık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Gürgentepe kiralık ev arıyorsanız ilçede karadeniz iklimi, Gürgentepe ilçesinin bütün sene boyunca her mevsimde etkisi altında kaldığı iklim tipidir. İlçenin bol miktarlarda yağış almasının nedeni, kuzey rüzgarlarının getirdiği nemdir. Ancak denize oldukça yakın olduğu için, deniz ve kara iklimlerinin her ikisi de belli etkiler göstermektedir. Yaz ayları yağışlı ve ılıman bir şekilde geçerken kış ayları kar yağışlı ve soğuk geçmektedir. Ara ara sis olayları da yaşanabilmektedir.

Gürgentepe ilçesinin sakinleri, gelirlerini büyük ölçüde fındık üretiminden elde etmektedir. Karadeniz Bölgesi’nin diğer pek çok ilçesi gibi Gürgentepe’de de tarım faaliyeti ve özellikle fındık üretimi ekonominin başlıca yapılarından biridir.

Gürgentepe Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Gürgentepe ilçesinde toplam 16.929 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,21’i erkek olup geriye kalan %48,79’unu kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %26,84 olarak tespit edilmiştir. Son 10 yılın nüfus verilerine göre, 2018 senesinde önceki senelere nazaran ani bir nüfus artışı yaşanmıştır.

Gürgentepe ilçesinde 23 adet mahalle mevcuttur. Gürgentepe kiralık ev arıyorsanız seçebileceğiniz mahallelerin en çok tercih edilenlerini aşağıda listeledik:

 • Işıktepe Mahallesi,
 • Bahtiyarlar Mahallesi,
 • Döşek Mahallesi,
 • Akyurt Mahallesi,
 • Tikenlice Mahallesi,
 • Akmescit Mahallesi,
 • Ağızlar Mahallesi,
 • Tepeköy Mahallesi.

Gürgentepe Işıktepe Mahallesi kiralık ev benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Gürgentepe Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.