/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İkizcecancel

Ordu İkizce Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

İkizce Kiralık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. İkizce kiralık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

İkizce, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Ordu iline bağlı, il merkezine 92 kilometre mesafede bulunan bir ilçesidir. Ünye ilçesine 30 kilometre mesafede bulunan ve Ünye’den Samsun istikametine giden karayolunun 15. Kilometresinde Samsun il sınırı olan Akçay Köprüsünden güneye dönülerek 15 kilometre içeride Akçay Irmağı’nın iki yakasında tepeler eteğinde kurulmuş şirin bir yerleşim yeridir. Bölgenin bulunduğu toprakların tarihine bakıldığında ilk egemen halkın Pontus Rum Devleti dönemlerine rastlamaktadır. Yörenin tamamen Türkleşmesi Fatih Sultan Mehmed’in Rum Pontus Devleti’ni ortadan kaldırması ile başlamıştır. İkizce’nin tarihi araştırıldığında Selçuklular döneminde yörede yaşayan yerlilerin Lalaoğulları adı altında bir beylik olduğu rivayet edilmektedir. Buraya Laleli Mabeyceli ismini veren yerliler 1957 yılına kadar yöreye bu isim kullanılmıştır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Klasik karadeniz iklimine sahip olan İkizce’de yazları sıcak, kışları soğuk ve kar yağışlıdır. Yaz kış yemyeşil ormanlık alanlarla kaplı olan ilçede yıl boyu yağış görülmektedir. Kış ayları sahil bölgelerine göre saha sert geçmektedir. İlçenin tam ortasından geçen Akçay Irmağı ilçenin hayat damarı ve güzellik kaynağıdır. Geniş fındık bahçelerinin yanında incir, portakal, limon gibi meyvelerle defne ağaçları da oldukça fazladır. 

İkizce Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

İkizce'de ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Samsun il sınırı,
  • Güneyinde Salman ve Akkuş ilçesi,
  • Batısında Samsun il sınırı,
  • Doğusunda Ünye, Çaybaşı ve Akkuş ilçeleri ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 16.451’dir. Bu sayının yüzde 48,45’i kadın, yüzde 51,55’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 148 kilometrekare, rakımı ise 329 metredir. Karadenizden 30 kilometre mesafe içeride bulunmaktadır. İkizce kiralık ev düşünenler için toplam 25 mahalle vardır. Bu mahalleler; Aşağı Karlıtepe Mahallesi, Yukarı Karlıtepe Mahallesi, Şenbolluk Mahallesi, Merkez Mahallesi, Kurtköy Mahallesi, Kiraztepe Mahallesi, Kaynartaş Mahallesi, Gaziler Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Düzmeşe Mahallesi, Devecik Mahallesi, Beylerce Mahallesi, Yunuskırığı Mahallesi, Yoğunoluk Mahallesi, Özpınar Mahallesi, Kurtluca Mahallesi, Kervansaray Mahallesi, Kocaman Mahallesi, Kale Mahallesi, Fatih Mahallesi, Düzpelit Mahallesi, Dumantepe Mahallesi, Derebaşı Mahallesi, Başönü Mahallesi, Ağcaalan Mahallesidir. 

İkizce Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçedeki Görülmesi Gereken Mekanlar

İlçe içerisindeki Gençağa Kalesi, Karlıtepe Köyü sınırlarında sarp bir kaya kütlesi üzerinde yer alır. Fazla hasar görmemiştir ve 13. Yüzyıldan Hacıemiroğulları Beyliği’nden kalmadır. 1. Derece doğal ve arkeolojik Sit alanı ilan edilmiştir. İlçede yer alan bir diğer kültür varlığı ise Laleli Camii’dir. Tamamen ahşap olan camide kullanılan kereste, bölge iklimine dayanıklı olan pelit ağacından yapılmıştır. 450 yıl öncesinde yapıldığı anlaşılmıştır. 

Sizler de kiralık konut tercihini Ordu ilinin İkizce ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Ordu İkizce’de uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

İkizce Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.