/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Korgancancel

Ordu Korgan Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Korgan Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Korgan kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Korgan ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

İlçenin turistik değerini artıran pek çok mekân bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Korgan ilçesine 25 kilometre uzaklıkta bulunan İteniçi Gezi ve Piknik Yeri’dir. Korgan yaylaları ve obaları da oldukça meşhurdur. Her sene Temmuz ayında yayla şenlikleri düzenlenmektedir. 

Korgan Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Korgan ilçesi, Karadeniz Bölgesi içerisinde bulunan Ordu iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 233 km2’dir ve denizden yüksekliği 700 metredir. İlçe sınırları içerisinde bulunan en yüksek nokta 1.713 metre ile Yalman Tepesi’dir. Sahil kıyısına 37 kilometre uzaklıkta, Canik Dağları üzerinde yer almaktadır. İlçede önemli iki adet dere vardır. Bunlardan bir tanesi ilçenin doğu tarafında yer alan Keş Deresi; diğeri ise ilçenin batı yönünde yer alan Fizme Deresi’dir. İlçe arazisinde büyük miktarlarda yeşillik alan bulunmaktadır. İncir, mandalina, portakal ve limon gibi ağaçların yanı sıra defne ve mersin ağaçları da bol miktarda mevcuttur. İlçede aynı zamanda pek çok yayla bulunmaktadır. Bu yaylalar arasında en başta Armutalan Yaylası, Çobantepe Yaylası ve Çayıralan Yaylası yer almaktadır. Korgan ilçesi, Ordu il merkezine 67 kilometre, Fatsa ilçesine ise 36 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçenin etrafında yer alan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin kuzey yönünde Fatsa ilçesi mevcuttur.
 • İlçenin güney yönünde Niksar ilçesi mevcuttur.
 • İlçenin doğu yönünde Aybastı ilçesi mevcuttur.
 • İlçenin batı yönünde ise Kumru ilçesi mevcuttur.

Korgan Kiralık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Korgan kiralık ev arıyorsanız ilçede ılıman bir Karadeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Yaz ayları serin geçmek ile beraber kış ayları da ılık geçer. Bu nedenle pek sert hava koşulları görülmemektedir. Bunun bir sebebi de her mevsim bol miktarda yağış görülmesidir. 

Korgan halkı en çok tarım faaliyeti ile ilgilenmektedir. Bu tarım faaliyetlerinin sonucunda patates, mısır ve fındık en çok üretilen ürünler arasındadır. Bunların yanı sıra arpa, fasulye ve buğday gibi ürünler de yetiştirilebilmektedir.

Korgan Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Korgan ilçesinde toplam 30.545 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,91’i erkek olup geriye kalan %49,09’unu kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %6,20 olarak tespit edilmiştir. 

Korgan ilçesinde 29 adet mahalle mevcuttur. Korgan kiralık ev arıyorsanız seçebileceğiniz mahallelerin en çok tercih edilenlerini aşağıda listeledik:

 • Tepe Mahallesi,
 • Çayırkent Mahallesi,
 • Dip Mahallesi,
 • Tepealan Mahallesi,
 • Çiftlik Mahallesi,
 • Çamlı Mahallesi,
 • Sarıalıç Mahallesi.

Korgan Tepe Mahallesi kiralık ev benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Korgan Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.