/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akyazıcancel

Sakarya Akyazı Kiralık Daire

araması için 10 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Akyazı Kiralık Daire Düşünenlere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Akyazı kiralık daire düşünenler için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Akyazı, Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Sakarya iline bağlı bir yerleşim birimidir. Sakarya, on altı ilçeden meydana gelmiş büyük bir yerleşim birimidir. Marmara Bölgesi’nin en önemli illerinden biridir. Akyazı ise kentin en gelişmiş ve en kalabalık üçüncü yerleşim birimidir. Akyazı’dan önce Serdivan ve Adapazarı semtleri gelmektedir. Semt, kent nüfusunun yaklaşık olarak &8.84’üne ev sahipliği yapmaktadır. İlçe, 453 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine yayılmıştır. Semtin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yaklaşık olarak 45 metredir. Sakarya Bölgesi üzerine kurulmuş olan semt, Misya ve Bitanya isimleri ile anılmıştır. İlçede bilinen ilk yerleşim milattan önce dokuzuncu yüzyılda başlamıştır.

Akyazı Kiralık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomik Durumu

Bir bölgenin ekonomisi ne kadar hareketli ise, ne kadar farklı ekonomik sektör hakimse, o il veya ilçenin emlak piyasası da o kadar gelişmiştir. Bu nedenle Akyazı kiralık ev tercih etmeyi düşünenler, ilçe ekonomisinin tarıma dayalı olarak geliştiğinin farkında olmalıdır. Semtte başta mısır olmak üzere, patates, şeker pancarı, buğday gibi tarımsal ürünler yetiştirilmektedir. Marmara Bölgesi’nin fındık deposu olan ilçede her yıl on bir bin ton fındık üretilmektedir. Son zamanlarda bölgede seracılık gelişmeye başlamıştır. Sebzecilik ve meyvecilik de yapılmaktadır. Tarımla uğraşanlar genellikle Akyazı müstakil kiralık ev tercih etmektedirler. Semtte ormancılık faaliyetleri de gelişmiştir. Orman köylerinde yaşayan kişilerin gelir kaynakları arıcılık ve ipekböcekçiliğidir. İlçede yaban çileği üretimi de yapılmaktadır. Semtte tarımla birlikte sanayi de gelişmiştir. İlçede küçük ve orta ölçekli atölyelere rastlanmaktadır. Bu atölyeler ilçe ekonomisine olumlu katkıda bulunmuştur. Eğer bahsi geçen ekonomik faaliyetlerden biri ile ilgili iseniz Akyazı kiralık konut düşünebilirsiniz. 

Akyazı Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Nüfus Bilgileri

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte ikamet edenlerin sayısı 89.301’e ulaşmıştır. Bu kişilerin 44.708’i erkek, 44.593’ü kadındır. Daha çık bir ifade ile popülasyon cinsiyetlere son derece dengeli dağılmıştır. 1944 yılında ilçe statüsüne kavuşan Akyazı  semtinin nüfus grafiği bir hayli hareketlidir. Semtin nüfusu 2008 yılından sonra sürekli olarak artmıştır. İlçe popülasyonu bugün de artma eğilimindedir. Bölgedeki popülasyonun artış hızı %1.65’tir. İlçe, birçok mahalleden meydana gelmiş durumdadır. Sakarya Akyazı kiralık ev tercih etmeyi düşünenler için biz ilçenin mahalleleri gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre sıralanmıştır:

  • Ömercikler Mahallesi 
  • İnönü Mahallesi
  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Konuralp Mahallesi
  • Kuzuluk Ortamahalle Mahallesi
  • Fatih Mahallesi
  • Yunus Emre Mahallesi
  • Kuzuluk Topçusırtı Mahallesi
  • Yeni Mahallesi
  • Gazi Süleyman Paşa Mahallesi

Eğer Akyazı kiralık daire düşüncenizden eminseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Akyazı kiralık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Belki de aradığınız ev, bir tık uzağınızdadır! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Akyazı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.