/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Haliliyecancel

Şanlıurfa Haliliye Kiralık Daire

araması için 120 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Haliliye Kiralık Daire Bakanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Haliliye kiralık daire arayan takipçilerimiz için bölge hakkındaki detayları bu yazıda paylaştık. Haliliye, Şanlıurfa ilinin bir ilçesidir. İlçe Şanlıurfa'nın en kalabalık ikinci ilçesidir. Göbeklitepe bu ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Şanlıurfa ilinde karasal iklimi hüküm sürer. Deniz etkisinden uzak bir bölgede bulunmaktadır. Yazlar uzun ve çok sıcak, kışlar çok soğuk geçer. Yaz ile kış, gece ile gündüz arasında ısı farkı fazladır. Nem oranı az olduğundan Türkiye’nin en sıcak ili olmasına rağmen, havalar boğucu değildir.

Haliliye Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Turizmi

İlçe birçok peygambere hizmet etmiştir. Sadece peygamberlere değil aynı zamanda birçok medeniyete de hizmet etmiştir. İlçede birçok tarihi yapı görmek mümkündür. Göbeklitepe, il merkezine yaklaşık 22 kilometre uzaklıkta bulunan Örencik köyünde bulunur. Yapı dünyanın en eski Kült topluluğudur. İnsan motifleri bulunur. Bu motifler insanlara ait el ve kol motifleridir. 2011 yıllında UNESCO tarafında kültür miras listesine aday gösterilmiştir. Burada birçok kazı çalışması yapılmıştır. Kazı çalışması sonucunda elde edilen yapıları Şanlıurfa Müzesinde sergilenmektedir. Arkeolojik olarak Çanak Çömlek Öncesi Neolitik A Dönemine ait olan Göbeklitepe’de, bir tepe üzerine inşa edilmiş çok sayıda yuvarlak biçimli yapı bulundu. Göbeklitepe’de bulunan henüz sadece altı tanesi gün ışığına çıkarılmış, toplam 20 adet olduğu belirlenen bu üzeri açık yapıların dini amaçlı yapılmış olduğu biliniyor, yani bu yapılar dünyanın ilk tapınakları. Taş devrinden kalma bu tapınakların yapılış biçiminde ortak bir özellik göze çarpıyor, T biçiminde sütunlar ile çevrilmiş bu tapınakların merkezinde iki T biçiminde sütun karşılıklı olarak yer alıyorlar. Boğa, yaban domuzu, tilki, yılan, turna ve yaban ördekleri en sık görülen hayvan tasvirleri. Taşlar üzerine kazılan bu hayvan tasvirlerinin yanında üç boyutlu kabartma şeklinde yapılan başka betimlemeler de bulunmuştur. Bunlardan en önemlisi T biçimindeki sütunun yan tarafından aşağı doğru iner biçimde tasvir edilen aslan kabartmasıdır. Siz de Haliliye kiralık ev arayışınızda sitemizi seçerek doğru bir tercih yaptınız.

Haliliye Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu 

2019 Türkiye istatistik kurumunun raporu verilerine göre ilçenin nüfusu 376.251 kişiden oluşur. Bu kişilerin %49,74’ünü kadınlar ve %50,26’sını erkekler oluşturur. Bu nüfus, 189.102’si erkek ve 187.149’u kadından oluşmaktadır. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. 2017 yılında bölgede yaşayan kişi sayısı 375.112’dir. Bir sene içinde ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısında artış gözlenmiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %0,30’dur. Nüfus yoğunluğu 1.139’dur. Siz de Şanlıurda Haliliye sahibinden kiralık daire arayışınızda bu bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Ev arayışınız hala devam ediyorsa ilgili ilanlara sitemizde sizleri bekliyor. İlçede yaşamak istiyorsanız ya da kısa süreliğine burayı ziyarete gelecekseniz Haliliye kiralık ev ilanlarına sitemiz üzerinden istediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye'de 3D Yazıcı ile İlk Ev!

Türkiye'de 3D Yazıcı ile İlk Ev!

29 Temmuz 2021

Emlak yetki belgesi için kritik tarih...

Emlak yetki belgesi için kritik tarih...

29 Temmuz 2021

Yabancıya gayrimenkul satışında 2025 ...

Yabancıya gayrimenkul satışında 2025 ...

29 Temmuz 2021

Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

26 Temmuz 2021

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

17 Temmuz 2021

Haliliye Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.