/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Artovacancel

Tokat Artova Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Artova Kiralık Daire Arayanlara Genel Bilgiler

Artova kiralık daire arayışındaki okuyucularımız için ilçe hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz bu araştırmayı hazırladık. Artova, Tokat'ın bir ilçesidir. İlçenin doğusundan 20 kilometre uzunluğunda kaplama bir karayolu ile Sivas-Tokat karayoluna ulaşılır. Buradan Tokat il merkezine 18 kilometre mesafede olup, güneyindeki 17 kilometre mesafelik karayoluyla Yeşilyurt ve 29 kilometrelik karayolu ile Sulusaray ilçesine ulaşım sağlanmaktadır. Bazı tarihi kaynaklar Artova ilçesinin kuruluşunun Yavuz Sultan Selim’in Çaldıran seferine dayandırmaktadırlar. Artova ilçesi Kızılca mahallesinin bulunduğu yerde milattan 500 yıl kadar önce Kapadokya Krallığı zamanında kurulmuş ve Pontus Krallığının istilasına uğramıştır. Romalıların saldırılarında ve buralarda yapılan savaşlarda yıkılıp yakılmıştır. Osmanlı imparatorluğu döneminde büyük bir köy olan Kızılcaköy daha sonra Bucak merkezi durumuna getirilmiştir. 1944'te ilçe olmuştur. Artova Yer Altı Şehri, İlçeye bağlı Boyupınar köyünün kuzeyine düşmektedir. Yöre halkı tarafında Horun Mağarası olarak da bilinmektedir.  Erken Hristiyanlık dönemine ait bu yer altı yerleşimi 1995 yılında Tokat Müzesi tarafından yapılan temizlik kazısı ile açılmıştır. Bu yer altı şehri 3 katlı olup bu katlarda odalar, salonlar ve küçük bir tapınak bulunur.

Artova Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Coğrafyası

Artova İlçesi Tokat İline 36 kilometre mesafededir. Enlemi 36 derece 30 dakika, boylamı 05 dakikadır. Yüzölçümü ise 493 km² olup, deniz seviyesinden yüksekliği 1170 metredir. İlçede karasal iklim hakimdir. İlçeye bağlı 26 köy genellikle düzenli bir biçimde belirli güzergahlarda gruplaşmıştır. İlçenin kuzeyinde 6 köy, Zile yolu istikametinde 11 köy, güneydeki grup yolu üzerinde 9 köy bulunmaktadır. Ulaşım imkanları yeterlidir. Araziler ve nüfusun yoğunluğu çekerek ırmağı vadisi ve Sivas-Samsun demir yolu üzerindedir. İlçenin kuzey doğusu üzerinden 20 kilometre uzunluğunda bir kara yolu ile Kızıliniş mevkine Sivas- Tokat kara yoluna bağlantısı bulunmaktadır. Güneyindeki karayoluyla da Yeşilyurt ve Sulusaray ilçesine ulaşılır. Ayrıca Kuzeyden Zile- Artova arası 60 kilometre uzunluğunda olup, yol asfalt durumdadır. Siz de ilçeyi ziyaret edecekseniz Tokat Artova kiralık daire ilanlarına da sitemizden ulaşabilirsiniz.

Artova Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Demografisi

2019 Türkiye istatistik kurumunun raporu verilerine göre ilçenin nüfusu 8.744 kişiden oluşur. Bu kişilerin %49,75’ini kadınlar ve %50,25’ini erkekler oluşturur. Bu nüfus, 4.394’i erkek ve 4.350’si kadından oluşmaktadır. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. 2017 yılında bölgede yaşayan kişi sayısı 8.503’dür. Bir sene içinde ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısında küçük artış gözlenmiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %2,83’dür. Nüfus yoğunluğu 241’dir. Siz de Artova kiralık daire arayışınızda bu bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Siz de bütçenizi hazırladıysanız aradığınız evlere EmlakJet üzerinden ulaşmanız oldukça kolay. İsteklerinize uyan Artova sahibinden kiralık ev ya da emlakçıdan kiralık daire ilanlarına sitemizden hızlıca göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Artova Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.