/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Reşadiyecancel

Tokat Reşadiye Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Reşadiye Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Reşadiye kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Reşadiye ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Reşadiye ilçesinin bölgesinde tarih boyunca pek çok topluluk yaşamıştır. Bu topluluklar arasında Hititler, Makedonyalılar, Persler, Romalılar, Akkoyunlular ve Selçuklular gibi topluluklar vardır. Bu da ilçenin tarihinin çok eski zamanlara kadar gittiğinin göstergesidir. 

Reşadiye Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Reşadiye ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Tokat iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 1.162 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 559 metredir. Kızılırmak yayı içerisindedir ve Kapadokya arazisi üzerinde konuşlanmıştır. Karadeniz Bölgesi’nin iç taraflarında yer almaktadır. Kelkit Çayı, ilçenin hemen yanında bulunmaktadır.  İlçenin doğal bitki örtüsünü büyük ölçüde çam ormanları meydana getirmektedir.  İlçenin en yüksek noktası 2.183 metre yükseltisi ile Erdem Baba Tepesi’dir. Bu tepe haricinde Kabaktepe, Çal Tepesi ve Mektep Tepesi de önemli yükseltiler arasında bulunmaktadır. İlçe sınırları içerisinde Zinav Gölü bulunmaktadır. İlçe arazisi çoğunlukla dağlık bir karakteristiğe sahiptir. Bu nedenle ilçede hiç geniş ova bulunmamaktadır. Ancak buna karşın ilçede çok sayıda yayla vardır. Bu yaylaların en önemlileri Cimban, Gedik, Batmış ve Selemen Yaylaları olarak sıralanabilmektedir. İlçenin etrafını çevreleyen komşu lokasyonların bir listesine aşağıda yer verilmiştir:

 • İlçenin doğu yönünde Koyulhisar ve Mesudiye ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde Niksar ve Başçiftlik ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde Aybastı ve Gölköy ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde ise Almus ve Doğanşar ilçeleri bulunmaktadır. 

Reşadiye Kiralık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Reşadiye kiralık ev arayanlar için ilçe, Tokat ilinde bulunan diğer pek çok ilçe gibi bir geçiş iklimi altındadır. Hem karasal iklimin hem de Karadeniz ikliminin etkileri ilçede açıkça görülmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları sert ve soğuk yaşanmaktadır. Kış aylarının oldukça şiddetli geçmesine rağmen ilçe merkezinde pek fazla kar tutmamaktadır. İlkbahar aylarında en çok yağış miktarı düşmektedir. 

Reşadiye ekonomisi için tarım sektörü kadar turizm sektörü de önemli miktarlarda gelir sağlamaktadır. İlçe sınırları içerisinde bulunan kaplıcalar her sene ülkenin çeşitli yerlerinden ziyaretçi çekmektedir.

Reşadiye Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Reşadiye ilçesinde toplam 41.178 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %49,85’i kadın olup geriye kalan %50,15’ini ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %9,14 olarak tespit edilmiştir. 

Reşadiye ilçesinde 38 adet mahalle ve 73 adet köy mevcuttur. Reşadiye kiralık bahçeli ev arıyorsanız en çok tercih edilen mahalle seçeneklerini aşağıdaki listede sıraladık:

 • Kurtuluş Mahallesi,
 • Çermik Mahallesi,
 • Osmaniye Mahallesi,
 • Kayalık Mahallesi,
 • Çamlıca Mahallesi,
 • Çakraz Mahallesi,
 • Merkez Mahallesi.

Reşadiye kiralık eşyalı bahçeli villa benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Reşadiye Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.