/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yeşilyurtcancel

Tokat Yeşilyurt Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Yeşilyurt Kiralık Daire Arayanlara Bölge Rehberi

Yeşilyurt kiralık daire ilanları arasında size en uygun olanı ararken kısa bir ara vererek bu yazıyı okuyabilirsiniz. Yeşilyurt, Tokat ilinin bir ilçesidir. Resmi adı, 1987'de ilçe olmasından önce, Arabacımusa idi. Ancak halk arasında Musaköy olarak bilinirdi. Adı değişmeden önce tren istasyonunda bulunan levhada Musaköy yazmaktaydı. Ardından resmi adı Yeşilyurt olarak değiştirilmiştir. 1972 yılında jandarma Karakolu hizmete açılmıştır.1972-1973 öğretim yılında Arabacı Musa Kasabası Orta Okulu kiralık binada hizmete açılmış,1977-1978 yılında yeni lise binası hizmete açıldığı için, ortaokulda lise binasına taşınmıştır. Kasabanın nüfusu hızla artmış, bu nedenle kasaba 1981 yılında Üç mahalleye ayrılmış bunlar; Şehitler Mahallesi, İstasyon binasının batısında kalan bölgeye Gazi Osman Paşa Mahallesi, doğusunda kalan bölgeye ise 100.Yıl mahallesi adı verilmiştir. İlçe coğrafi yapısının tarımsal ve hayvansal üretime uygun olması dolayısıyla, bu yönde gelişme göstermiş olup, bunun dışında küçük çapta ticaretle uğraşan yaklaşık 458 civarında esnaf bulunmaktadır. Büyük çapta sanayi kuruluşu bulunmamakta olup, İlçe merkezinde bir adet Banka bir adet Tarım Kredi Kooperatifi ve bir adet Esnaf Kefalet Kooperatifi bulunmaktadır. Fuar, sergi ve panayır gibi faaliyetlere yönelik herhangi bir çalışma mevcut değildir. En önemli akarsuyu Yeşil Irmağın bir kolu olan çekerek ırmağı olup, Çamlıbel dağlarından akmaktadır. Sulu tarım bu bölge çevresinde yapılmaktadır. 

Yeşilyurt Kiralık Daire Düşünenlere İlçenin Coğrafyası

Anadolu Bölgesine çok yakın bulunduğundan, Karadeniz iklimi ile karasal iklim arası geçiş iklimi görülür. Yazlar sıcak kışlar ise Karadeniz bölgesine göre soğuk geçmektedir. En sıcak aylar yaz aylarıdır. Ortalama sıcaklık 17 derece ile 19 derece arasında değişmektedir. Kış mevsimi ise sıcaklık ortalaması 0 derecenin altındadır. İlçemiz 24.876 Hektar alan üzerine kurulmuş ve rakımı 1050 m olup, 4 derece 04 dakika kuzey Enlemi ile 36 derece 26 dakika doğu Boylamları arasındadır. Bitki örtüsü yaz aylarında görülen kurak ile yükseklik karakterize eder. Alüvyal topraklar tabii bitki türlerinin hepsine uygundur. Ormanlık alanlar meşe, sarıçam ve çınar gibi bitkilerdir. Siz de Yeşilyurt kiralık daire fiyatları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için sitemizdeki ilanları inceleyebilirsiniz.

Yeşilyurt Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Demografisi

2019 Türkiye istatistik kurumunun raporu verilerine göre ilçenin nüfusu 9.154 kişiden oluşur. Bu kişilerin %51,16’sını kadınlar ve %48,84’ünü erkekler oluşturur. Bu nüfus, 4.471’i erkek ve 4.683’ü kadından oluşmaktadır. 2017 yılında bölgede yaşayan kişi sayısı 9.133’dür. Bir sene içinde ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısında çok küçük bir artış gözlenmiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %0,23’dür. Nüfus yoğunluğu 21’dir. Siz de Yeşilyurt kiralık daire arayışınızda bu bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Ev arayışınız hala devam ediyorsa ilgili ilanlara sitemizde sizleri bekliyor. İlçede yaşamak istiyorsanız ya da kısa süreliğine burayı ziyarete gelecekseniz Yeşilyurt sahibinden uygun fiyatlı kiralık ev ilanlarına sitemiz üzerinden istediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.