/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kadışehricancel

Yozgat Kadışehri Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Kadışehri Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kadışehri kiralık daire arayışında olan kişiler için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kadışehri Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yozgat iline bağlı Kadışehri ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli millete ev sahipliği yapmıştır. Kadışehri kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, ekonomisi ve coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin doğu kesimlerinde Artova ve Yıldızeli ilçeleri, güney kesimlerinde Akdağmadeni ve Saraykent ilçeleri, batı kesimlerinde Çekere ilçesi, kuzey kesimlerinde ise Zile ilçesi yer almaktadır. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçede yer alan önemli yükseltilerden başlıcaları:

  • Deveci Dağları,
  • Yılman Tepesi ve
  • Ördede Tepesi’dir.

İlçenin kuzey kesimi dağlık ve engebeli arazilerden oluşurken güney kesimleri ise düzlük arazilerden oluşmaktadır. İlçe karasal iklimin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Kadışehri kiralık ev arayan kişiler ilçenin ekonomisi ile de yakından ilgilenmektedir. İlçe ekonomisinin temelini tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında meyve ve sebze yetiştiriciliği yapılmaktadır.

Kadışehri Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 11 bin 716’dır. İlçe nüfusunun yüzde 49,74’ünü (5 bin 828) erkek, yüzde 50,26’sını (5 bin 888) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kadışehri kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 9 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Bahçeli Evler Mahallesi, Çaypınar Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gümüşdiğin Mahallesi, Kadıoğlu Mahallesi, Lütfullah Kayalar Mahallesi, Üçağaç Mahallesi, Vasfıbey Mahallesi ve Yeni Mahallesi’dir.

Kadışehri Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

Kadışehri ilçesinden kiralık konut arayan kişilerin bir diğer önem verdiği konu ise ilçenin eğitim imkanlarıdır. Özellikle çocuklu aileler için ilçenin eğitim kurumları ve bu eğitim kurumlarının verdikleri eğitimin kalitesi oldukça önemlidir. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçe içerisinde yer alan eğitim kurumlarında ilçe halkı oldukça memnundur. Yozgat Kadışehri kiralık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Kadışehri İmam Hatip Lisesi: Çaypınar, Faruk Durusoy Sokak No:1, 66540 Kadışehri/Yozgat. Daha detaylı bilgiler için (0354) 375 40 50 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Yavuhasan İlköğretim Okulu: 66540 Yavuhasan/Kadışehri/Yozgat. Daha detaylı bilgiler için (0354) 475 63 15 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Yozgat ilinin Kadışehri ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Yozgat Kadışehri uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Kadışehri Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.