/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Eskilcancel

Aksaray Eskil Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Eskil Kiralık Konut Arayanlar İçin Yol Gösterici Bilgiler İçeren İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev arayışında olan herkes için internetteki binlerce ilan arasından en uygununu kolaylıkla bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Eskil kiralık konut arayanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimiz ile birlikte ilçenin genel özellikleri, tarihi, iklim özellikleri, nüfusu, mahalleleri ve konut piyasası hakkında tüm merak ettiklerinize ulaşabileceksiniz. 

 

Eskil ilçesi, Aksaray’ın batı il sınırını belirleyen ilçesidir. İsmi ‘’Eski il’’ olarak bilinen ilçenin ilk yerleşim yeri bugün Gavuröreni olarak bilinen Tuz Gölü’ne yakın bölgedir. Tarihi kaynaklarda Anadolu Selçuklu Devleti egemenliğinde bölge Türkleştirilmiştir. Uzun yıllar boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan ilçede tarihi kalıntılar mevcuttur. Bunlardan en önemlileri; Hüyüklü, Sağsak, Tosun, Ortakuyu, Böğet Köyü, Köşk ve Çulfa Yaylalarında bulunan höyüklerdir. Aynı zamanda mimari eserler de ilçenin çeşitli alanlarında bolca görülebilmektedir. 

 

Eskil kiralık daire arayanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 

 • Doğusunda Aksaray Merkez İlçesi,
 • Güneyinde ve batısında Konya İli,
 • Kuzeyinde Tuz Gölü, ilerisinde Ankara İli ile komşudur.

 

1990 yılında müstakil ilçe statüsüne getirilen Eskil’in idari yapılanmasında; 15 mahalle, 8 köy ve bu köylerin 14 yaylası bulunmaktadır. 2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 26.648’dir. Bu nüfusun yüzde 50,38’i erkek, yüzde 49,62’si kadından oluşmaktadır. Toplam yüzölçümü 1.601 kilometrekare, rakımı 980 metredir. 

 

Eskil Kiralık Konut Arayışında Olanların Tercih Edebileceği Mahalleleri

Eskil’in Merkez mahalleleri toplam ilçe yüzölçümünün 3’te 2’sini kapsamaktadır. Merkez’e bağlı olan 11 mahalle şunlardır; Yıldırım, Hürriyet, Fatih, Zafer, Kayacık, Cumhuriyet, Mithat Paşa, Mimar Sinan, Fevzi Çakmak, İstiklal ve Merkez Mahalleleridir. 

 

Eskil kiralık konut tercihi yapabileceğiniz Merkez Mahalleleri dışındakiler ise şunlardır; 

 

 • Camikebir Mahallesi,
 • Yeşilyurt Mahallesi,
 • Karşıyaka Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Aydınlık Mahallesi,
 • Çulfa Mahallesi’dir. 

 

Eskil ilçesi, Aksaray il merkezine 67 kilometre uzaklıkta genel olarak düz bir ova görünümüne sahip bir alana kurulmuştur. Aksaray-Konya devlet karayolunun 50. kilometresinde Eşmekaya kasabası, kuzeye doğru ise Aksaray Cihanbeyli yolunun 67. kilometresinde ilçe merkezi bulunmaktadır. Aksaray il merkezinden Eskil’e her saat araç bulunabilmektedir. Eskil Paşacık Mahallesinde kiralık daire arayanlar listeleme sayfamızı kontrol ederek en güncel ilanlara ulaşabilirsiniz.

 

Eskil Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçe Konut Piyasası

Gelişmeye devam eden, modern konut tiplerinin yapımı günden güne çoğalan bir konut piyasasına sahip Eskil’de ortalama kiralık daireler 3+1 150 metrekarelik alana sahiptir. Nüfusun en yoğun olduğu Merkez Mahalellerinde; ortalama kiralık daire fiyat aralığı ise dairenin bulunduğu bina yaşı, sahip olduğu sosyal çevre ve dairenin iç özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. 600 TL’fden başlayan kira fiyatları 1.200 TL’ye kadar artmaktadır. Sahip olmak istediğiniz kriterlere göre en uygun daireleri incelemek için Aksaray Eskil Toki kiralık ev ilanlarını incelemek için listeleme sayfamızı detaylı inceleyebilirsiniz.

 

Eskil Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçenin Tarihi Mekanları

Orta iklim kuşağına sahip olan Aksaray’ın Eskil İlçesinde yaz mevsimleri sıcak ve kurak, kış mevsimleri ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Eskil diğer ilçelere nazaran Tuz Gölü’nün de vermiş olduğu etkiyle daha ılıman bir hava şartlarına sahiptir. Doğal güzellikleri ile tarihi mekanlarının iç içe bulunduğu bu ilçede yaşayanların  mutlaka görmesi gereken yerlerini sizler için araştırdık. Eskil kiralık konut düşünenler için ilçenin tarihi ve doğal güzelliklere sahip gezilecek yerleri şunlardır;

 

 • İlçe Merkezinde Selçıuklu Döneminden kalma Ulu Camii,
 • Ortakuyu Yaylasında Bizanslılardan kalma Tiyatro kalıntıları,
 • Tuz Gölünün çevresinde, yaklaşık 38’e yakın endemik tür bulunan Kuş Cenneti.

 

Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için bölgenin güvenilir emlakçılarından ya da sahibinden Aksaray Eskil Taşpazar Mahallesi kiralık daireler gibi en çok aranmış ilanlara ulaşmak için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Eskil Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.