/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Taşovacancel

Amasya Taşova Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Taşova Kiralık Konut Arayanlar İçin Yol Gösterici Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev arayan herkese internetteki binlerce ilan arasından size en uygun olanını buldurmaya yardımcı olmaya devam ediyor. Taşova kiralık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimiz ile birlikte ilçenin genel özellikleri, nüfusu, tarihi, iklim özellikleri, ulaşımı, hastaneleri, konut kira piyasası ve çok daha fazlasına ulaşabileceksiniz. İstediğiniz evi bulmadan hemen önce ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere ulaşabileceğiniz içeriğimiz sizlerle buluşuyor.

Taşova, Amasya’nın 4. büyük ilçesidir. Orta Karadeniz Bölümünde konumlanan ilçe Yeşilırmak vadisi üzerinde kurulmuştur. 1953 yılına kadar Tokat’ın bir ilçesi olan Taşova bu tarihten sonra Amasya’ya dahil edilmiştir. İlçenin sahip olduğu toprakların tarihinde birçok devletin hakimiyeti altına girdiği bilinmektedir. İlk yerleşik düzene geçen devlet Hititlerdir. M.Ö. 1650 yıllarında Anadolu’ya yerleştiğinde bu yörelere de yerleştiler. Daha sonra büyük tarihi medeniyetlere ev shaipliği yapmış olan bu yöre Osmanlı İmparatorluğu döneminde Tokat Sancağı’na bağlı bir köy olarak teşkilatlandırılmıştır. Taşova kiralık konut arayışında olanlar için çevresinde komşu olduğu diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Samsun’un Çarşamba İlçesi,

 • Güneyinde Tokat’ın Turhal İlçesi,

 • Batısında Amasya Merkez İlçesi ve Samsun’un Ladik İlçesi,

 • Doğusunda Tokat’ın Erbaa İlçesi ile komşudur.

Toplam yüzölçümü 1025 metrekare olan Taşova İlçesinin 2019 yılı verilerine göre nüfusu 31.508 kişidir. Bu nüfusun yüzde 51,07’si kadın, yüzde 48,93’ü erkekten oluşmaktadır. Amasya’nın İl merkezine 55 kilometre uzaklıkta bulunan Taşova doğudan Koyulhisar’dan başlayarak, Erbaa, Niksar ve Reşadiye gibi önemli büyük ilçeleri içine alan verimli ovanın batısında konumlanmaktadır. İlçenin içerisinden Yeşilırmak geçmektedir.

Taşova Kiralık Konut Alacaklar İçin İlçenin Konut Kira Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Haziran ayı verilerine göre Amasya’nın Taşova İlçesinin konut kira piyasasındaki bilgiler;

 • Ortalama yaşam alanı 145 metrekare,

 • Konutların ortalama amortisman süresi 28 yıl,

 • İlçede ortalama konut kira fiyatı 532 TL,

 • Ortalama metrekare birim kira fiyatı ise 4 TL olarak hesaplanmıştır.

Tercih edeceğiniz semtin sahip olduğu sosyal şartlara ve gelişmişlik düzeyine göre Taşova eşyalı kiralık ev düşünenler için kira fiyatlarında değişiklik görülebilmektedir. Güncel konut projelerini Emlakjet konut projeleri sayfasından takip ederek modern konut projelerinden ev kiralama fırsatını yakalayabilir ve istediğiniz koşullara sahip bir yaşam elde edebilirsiniz.

Taşova Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin Ulaşım Koşulları

Amasya’ya bağlı olan Taşova kiralık konut arayışında olanlar için ilçeye ulaşım koşulları genellikle karayolu ile sağlanabilmektedir. İlçenin çevresinden geçen E-80 karayolu ile Düzce Kaynaşlı’dan başlayarak Tosya, Gerede, Gümüşhacıköy, Osmancık, Merzifon, Amasya, Taşova, Erbaa, Reşadiye, Niksar, Erzincan, Pasinler, Horasan, Doğubeyazıt ve Gürbulak sınır kapısından İran’a kadar uzanmaktadır. Aynı zamanda 125 kilometrekare uzaklıktaki Samsun’a D030 Devlet karayolu ile ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir. Samsun’a ulaşım sağlandıktan sonra hem deniz yolu hem hava yolu ulaşımı ile Taşova’ya bağlantı kurulabilmektedir. Taşova kiralık ev arayışında olanlar için en yakın havalimanı 97 kilometre uzaklıktaki Merzifon İlçesindedir. Samsun Çarşamba Havalimanı ise 149 kilometre uzaklıktadır.

Taşova Kiralık Konut Arayanların Tercih edebilecekleri Mahalleleri

 • Yeni Mahallesi,

 • Cumhuriyet Mahallesi,

 • Yemişen Mahallesi,

 • Yeşilırmak Mahallesi,

 • Sanayii Mahallesi,

 • Doğu Mahallesi,

 • Tepe Mahallesi.

Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için bölgenin emlakçılarından ya da sahibinden Amasya Taşova uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Taşova Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.