/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Beypazarıcancel

Ankara Beypazarı Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Beypazarı Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Bilgiler

Beypazarı kiralık konut arayanlar için öğrenilmesi gereken bilgileri bu yazımızda EmlakJet okuyucularıyla paylaştık. Beypazarı Ankara’nın ilçelerinden bir tanesidir. Ankara’nın 98 km batısında bulunan ilçe denizden ortalama 700 metre yüksekliktedir. Yüzölçümü 1868 km2 ve nüfusu 48.476 kişiden oluşmaktadır. Beypazarı konaklarıyla ünlü bir ilçedir. Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde de bu evlerden bahsedilmiştir. Genelde iki-üç katlı bu yapıların zemin katları taştan, üst katlarıysa ahşap ya da kerpiç dolgu sistemiyle yapılmıştır. Bu konakların bazıları restoran ve pansiyonlara dönüştürülmüştür. Beypazarı’na turistik amaçlı gelen ziyaretçiler bu tarihi evlerde konaklama şansına sahiptirler. Aynı zamanda bazı konaklar mağazalara dönüştürülmüştür. Yerli halk bakır, gümüş, ipek, demir ve deri gibi malzemeleri işleyerek bu mağazalarda turistler için çeşitli hediyelik eşya satışı yaparlar. Geçimlerini de genellikle bu el sanatlarından sağlamaktadırlar.

 

 

Beypazarı ismini yöredeki sipahi beyinden ve ticari hayatın yoğunluğundan yola çıkarak Beğ Bazarı olarak almıştır ve Beypazarı’nda her sene Haziranın ilk haftasında "Geleneksel Tarihi Evler, El Sanatları, Havuç ve Güveç Festivali" yapılır. Festivalde çeşitli konserler düzenlenir bölgenin geleneksel yemekleri ve kültürleri tanıtılır.

 

Beypazarı’nın turistik mekanları:

 

  • Hıdırlık Tepesi: Sahip oluğu eşsiz manzarasıyla bölgeyi ziyarete gelen turistlerin uğrak durağı haline gelmiştir.
  • Beypazarı Çarşı: Çok renkli olan bu çarşıda el yapımı, geleneksel birçok eşya satılmaktadır. Bu çarşı hem hediyelik eşya bakabilir hem de keyifli vakit geçirebilirsiniz.
  • İnözü Vadisi: Doğal bitki örtüsü ve tarihi kalıntılarıyla oldukça ilgi çekmektedir. Vadi doğal ve arkeolojik sit alanı olarak koruma altındadır.
  • Boğazkesen Kümbeti: İnözü Vadisi girişinde yer alır. İçerisinde Selçuklu döneminden kalma 2 adet mezar bulunmaktadır.
  • Beypazarı Yaşayan Müze: Osmanlı zamanında yapılmıştır. Tarihi el sanatları ve birçok perde oyunu da ziyaretçilere sunulmaktadır.
  • Suluhan Camii: Nasuh Paşa tarafından 17. Yüzyılın ortalarında yapılmıştır. Birinci dereceden anıt eser olarak tescillenmiştir.

 

Beypazarı Kiralık Konut Arayanlara Mahalle Bilgileri

Beypazarı’nın toplamda 78 mahallesi bulunmakta ve bu mahallelerin 11’i merkezde yer almaktadır. Merkeze en uzak mahallesi Dudaş’tır.  Beypazarı kiralık daire arayışının en yoğun olduğu mahalleler arasında Hacıkara mahallesi, Ayvaşık Mahallesi, Başağaç Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Zafer mahallesi, Cumhuriyet mahallesi ve Gazipaşa mahallesi yer almaktadır. TÜİK 2018 verilerine göre ilçenin en düşük nüfuslu mahallesi Kabalar mahallesiyken, en yüksek nüfuslu mahallesi olan Beypazarı Hacıkara mahallesi satılık ev arayanların en çok tercih ettiği yerlerden biridir.

 

 

Beypazarı Kiralık Daire Tercih Edeceklere Fiyat Bilgisi

Beypazarı kiralık konut fiyatları EmlakJet bölge raporuna göre ortalama 100 m2 alanda 468 TL olarak görülmektedir. Metrekare başına 5 TL kira düşmektedir. Kiralar 2+1 90 metrekarelik bir daire 571 TL olarak, 3+1 110 metrekarelik bir daire ise 457 TL olarak yer almaktadır. İlçedeki toplam konut sayısı 27.985, iş yeri sayısı 3.733, hane başına düşen kişi sayısı da 3,39 olarak incelenmektedir.

 

Beypazarı Kiralık Konut Arayanlar İçin Ulaşım Rehberi

Beypazarı’na toplu taşımayla ulaşmak için Etlik otobüs terminalinden (Eski Garajlar) saat başı otobüsler kalmaktadır. Akköprü’deki Ankamall Alışveriş Merkezi’nden de 30 dakikada bir otobüs ve minibüsler hareket etmektedirler. Daha uzak bölgelerden gelmek isteyenler ise Ankara Esenboğa Hava Alanı’ndan Ankara’ya gelip ardından otobüslerle ilçeye gelebilirler. Kendi özel arabalarıyla bölgeye gelmek isteyenler Ankara-İstanbul yolu üzerinde bulunan Sincan-Yenikent yol ayrımından devam edip Yenikent istikametinden Ayaş-Beypazarı yoluna ilerlemelidirler. Siz de aradığınız kriterlere uygun olan Beypazarı eşyalı ev gibi seçeneklere Emlakjet.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Beypazarı Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.