/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Arhavicancel
Artvincancel

Artvin Arhavi Kiralık Ev

araması için 4 ilan bulundu

Arhavi Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet olarak yeni konut arayışında olan vatandaşların hayallerindeki eve ulaşmaları için yardımcı olmaya devam ediyoruz. Arhavi kiralık konut arayanlar ilçe hakkında genel bilgiler içeren rehberimiz ile birlikte, ilçenin nüfusu, iklimi, coğrafyası, mahalleleri ve konut kira piyasası ile ilgili merak edilen soruların cevaplarını öğrenebilirler.

Arhavi İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Artvin iline bağlı bir ilçe olan Arhavi ilçesi yüzölçümü 314 kilometrekaredir. Toplam sahil uzunluğu 9 bin 69 kilometre olan ilçenin doğusunda Hopa, batısında Fındıklı, güneyinde ise Yusufeli yer almaktadır. Son dönemlerde bölgede yaşanan gelişmelerle birlikte Arhavi kiralık konut arayan vatandaşların sayısında bir artış gözlemlenmiştir. Engebeli ve dağlık bir arazi üzerinde yer alan ilçe içerisinde yer alan Kapisre deresi ilçedeki en büyük akarsudur. 1960 yılında imara açık yerleşim şekline 1960 yılında kavuşmuştur. İlçe içerisinde Karadeniz iklimi hakim olup yazları ılık, kışları ise serin geçmektedir. İklim koşulları sebebi ile bölgede çay, fındık, mısır kivi ve turinçgil tarımı yapılmaktadır. Genel olarak engebeli arazilere sahip olan ilçenin yüzey şekilleri Doğu Karadeniz Dağları ve Kavak deresi ile ona bağlı derelerin derince yardığı vadilerinden oluşmaktadır. Şehir merkezi ilçede yer alan ovada kurulmuştur. İlçenin engebeli bir yapıya sahip olma sebeplerinden biri de Kavak deresi ve ona bağlanan Şahinkaya, Agara, Balıklı, Çifteköprü ve Lome derelerinin araziyi derince yarması ve aşındırmasıdır. Kavak deresi ve ona bağlanan kolların açmış olduğu derin vadiler aynı zamanda ilçedeki yer alan önemli ulaşım yollarını oluşturur.

Arhavi Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Coğrafya Bilgisi

Arhavi kiralık konut arayan vatandaşlar araştırmaları sırasında ilçedeki dağların güneye doğru yükseldiği bilgisine ulaşmaktadır. Özellikle güneye doğru 3000 metreyi bulan dağlar ilçenin güneyinde yer alan yayla sayısı oldukça fazladır. Şenyurt, Pınarlık, Akıncılar, Güneşli, Mete, Agara dağları ilçede yer alan önemli dağlardandır. Buzul aşındırmasının yaygın ve etkili olduğu bölgede büyük küçük birçok göl bulunmaktadır. Bu göllerden başlıcaları:

  • Gadit Gölü

  • Sarıgöl

  • Karagöl

  • Büyükgara

  • Küçükgara

Yılın en yüksek sıcaklıklarının Temmuz ayında görüldüğü ilçede yıllık yağış ortalaması 181.9 mm’dir. Bölgeye en çok ilkbahar mevsiminde yağış düşmektedir. Arhavi kiralık ev arayışında olan vatandaşlar bölge hakkında yaptıkları araştırma sonucunda bölgenin oldukça zengin bir orman bitki örtüsüne sahip olduğu bilgisini edinmektedir.

Arhavi Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçenin toplam nüfusu 21 bin 3’tür. Toplam nüfusun yüzde 49, 85’ini (10 bin 469) erkek, yüzde 50,15’ini (10 bin 534) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Arhavi kiralık konut arayan vatandaşların tercihte bulunabileceği 7 mahalle ve 30 köy bulunmaktadır. Aşağı Hacılar Mahallesi, Boğaziçi Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Kale Mahallesi, Musazade Mahallesi, ve en çok konut aranan yerlerden biri olan Arhavi Yemişlik Mahallesi kiralık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.