/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çivrilcancel

Denizli Çivril Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çivril Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Yol Gösterecek Bilgiler

Çivril kiralık konut düşünenler için hazırladığımız bu yazının sonunda ilçe hakkında tüm önemli bilgilere ulaşmış olacaksınız. Sizi hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaştıracak bu yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerinden ve ikliminden, ikinci bölümünde kısaca tarihinden ve son bölümünde ise ilçenin demografik durumu ile mahallelerinden söz edeceğiz. Çivril, Ege Bölgesi’nde yer alan Denizli iline bağlı bir ilçedir. Denizli, on dokuz farklı ilçeden meydana gelmiştir. Çivril ise kentin en kalabalık üçüncü ilçesidir. Bölgede yaşayanlar, kent nüfusunun %5.88’ine tekabül etmektedir. Çivril, Pamukkale ve Merkezefendi ilçelerinden sonra Denizli’nin en gelişmiş yerleşim birimidir. İlçe, sahip olduğu olanaklar ve doğal güzellikleri ile şehrin öne çıkan lokasyonlarından biridir. 

Çivril Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özelliklleri

Çivril kiralık ev arayanlar ilçenin yerleşiminden ekonomisine kadar birçok farklı konuyu etkileyen coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Çivril ilçesi, 687 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği 900 metredir. Bu rakam semt merkezinde 832 metreye kadar düşmektedir. Semt, şehir merkezinin kuzeydoğusunda yer almaktadır. İlçe, Sivaslı, Karahallı, Sandıklı, Dinar, Dazkırı ve Evciler ilçeleri ile komşu vaziyettedir. Semtin güneybatısında ise Denizli’ye bağlı Bekili, Çal ve Baklan ilçeleri ile komşudur. Semt, etrafı dağlarla çevrili alüvyal bir çöküntü üzerine kurulmuştur. Semtin %30’u dağlık arazidir. İlçenin en yüksek noktası 1900 metre yükseklik ile Bulkaz Dağları’dır. İlçede bir geçiş iklimi hakimdir. Bu nedenle de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlıdır. 

Çivril Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi 

Çivril ilçesinin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Bölgede bilinen ilk insan yerleşimi milattan önce iki binli yıllarda başlamıştır. Semtin ismine ilk defa Bizans kaynaklarında Tribritzi olarak rastlanmaktadır. Semt bugünkü ismini Selçuklular döneminde almıştır. Çivril, Çağatay lehçesinde suyu bol olan yer, sulak yer anlamına gelmektedir. Yalın Türkçe bir isme sahip olan semt, geçit, boğaz anlamlarına da gelmektedir. Semtte Hititler, Frigler, Kimmerler, Lidyalılar, Persler, Makedonlar, Bergama Krallığı, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu ve Selçuklular hüküm sürmüştür. İlçe, Osmanlı Devleti döneminde Germiyanoğullarından alınmıştır. Kısacası Çivril kiralık daire düşünenler çok köklü bir geçmişi olan, gelişmiş bir ilçede yaşama şansına sahip olacaktır. 

Çivril Kiralık Konut Düşünenlere Semtin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre, Çivril ilçesinde ikamet edenlerin sayısı 60.429’dur. İlçe nüfusunun %49.47’si erkek, geriye kalan %50.53’ü kadındır. Popülasyon, cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmamıştır. Semt nüfusu 2007-2010 yılları arasında artmış, 2010-2018 yılları arasında ise azalmıştır. Bugün ilçe popülasyonu azalma eğilimindedir ve nüfus artış hızı eksilerde seyretmektedir. Denizli Çivril kiralık ev arayanlar aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan mahallelerden birkaçında arayışlarını sürdürebilir:

 • Kıralan Mahallesi
 • Gürpınar Mahallesi
 • Kızılcasöğüt Mahallesi 
 • Çıtak Mahallesi
 • Çarşı Mahallesi
 • Yukarı Mahallesi
 • Irgılı Mahallesi
 • Özdemirci Mahallesi
 • Aşağı Mahallesi
 • Hamam Mahallesi
 • Çayır Mahallesi
 • Işıklı Mahallesi

Eğer Çivril Kiralık Konut kararınızdan eminseniz ve  bir an önce harekete geçmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Çivril kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Çivril Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.